Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Godzinami sprawdzał, kto nie sprzątnął psiej kupy z jego podjazdu. Zemścił się
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 15.05.2024 14:16

Godzinami sprawdzał, kto nie sprzątnął psiej kupy z jego podjazdu. Zemścił się

pies
Fot. twitter/whingewine

Posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek w postaci opieki, dostarczania pożywienia czy wyprowadzania na spacer, podczas których zwierzę może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. I jeśli o “psich potrzebach” mowa, należy pamiętać o każdorazowym pozostawianiu po sobie porządku. Pewien właściciel czworonoga tego nie zrobił i z pewnością szybko pożałował swojej decyzji. Sąsiad godzinami sprawdzał, kto nie sprzątnął psiej kupy z jego podjazdu, aby finalnie przygotować nie do końca słodką zemstę.

Mężczyzna zauważył na swoim podjeździe psie odchody. Postanowił namierzyć właściciela

Mimo edukacji, licznych promujących kampanii czy ustawiania dedykowanych śmietników, problem niesprzątania po pupilach wciąż jest powszechny. Pamiętajmy, że pozostawienie porządku po psie to przede wszystkim przejaw społecznej odpowiedzialności, na przykład wobec sąsiadów.

Pewien mężczyzna, który zauważył na swoim podjeździe psie odchody, postanowił nie pozostać obojętny i wziął sprawy w swoje ręce. Dzięki monitoringowi na posesji, po długich godzinach przeglądania nagrań z kamery oraz wsparciu lokalnej społeczności udało mu się namierzyć opiekuna sprawcy. Zdeterminowany oraz rozwścieczony gospodarz postanowił dać nauczkę nieodpowiedzialnemu właścicielowi.

Słyszysz w domu dziwne dźwięki? To może być pająk zwany zyzusiem tłuściochem Kot został znieczulony u weterynarza. Ciężko się nie wzruszyć, oglądając nagranie z kąpieli

Gospodarz zemścił się na sąsiedzie

Postawa sąsiada wyprowadzającego pupila pozostawiała wiele do życzenia — przyglądał się wypróżniającemu psu na obcym podjeździe, a gdy ten skończył, mężczyzna rozejrzał się i odszedł jak gdy nigdy nic, pozostawiając po sobie niemiłą niespodziankę. Zdenerwowany gospodarz po ustaleniu adresu właściciela zwierzaka, przeszedł do przygotowania sąsiedzkiej zemsty.

Mężczyzna wydrukował zrzut ekranu dokumentujący wizerunek czworonoga oraz jego opiekuna z zaistniałego zajścia. Następnie zdjęcie przyczepił do worka, do którego włożył psie odchody zebrane spod swojego podjazdu. Tak przygotowaną przesyłkę, z hasłem: “Cenna rada! Noś ze sobą torbę na psie kupki, nie tylko telefon”, zostawił przed wejściem do domu winowajców.

Sprzątaj po swoim psie

Odpowiedzialność właścicieli posiadających czworonogi znacznie wykracza poza okazywanie im miłości i podawanie karmy. Jednym z równie ważnych elementów jest sprzątanie po nich. Dlatego zawsze podczas wyjść na spacer z psem miej przy sobie dedykowane torebki na odchody. 

Czy wiesz, że sprzątanie po swoim czworonogu ma ogromny wpływ nie tylko na środowisko, ale także na zdrowie publiczne? Oto kilka fundamentalnych powodów, dla których należy zbierać zwierzęce odchody po swoich pupilach:

  • zdrowie publiczne — rozkładające się psie odchody mogą stanowić zagrożenie zdrowia szczególnie dla dzieci w postaci pasożytów, bakterii, wirusów;
  • estetyka otoczenia — utrzymywanie porządku w przestrzeni publicznej pozytywnie wpływa na komfort jej użytkowania;
  • konsekwencje prawne — za niesprzątanie po pupilu grozi mandat do 500 złotych;
  • poczucie odpowiedzialności oraz szacunku — pozostawianie porządku po swoim pupilu jest oznaką szacunku dla innych oraz przejawem odpowiedzialności właściciela.