Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot w najpiękniejszy sposób pokazuje opiekunce, że tęskni. Robi to przed kamerą
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 06.07.2024 06:00

Kot w najpiękniejszy sposób pokazuje opiekunce, że tęskni. Robi to przed kamerą

Nagranie kota w kuchni
fot. tiktok/ alyssa

Wyjazd na studia to dla wielu młodych ludzi czas pełen emocji i zmian. Jednak nie tylko oni muszą się do tego przygotować. Wszyscy właściciele zwierząt domowych wiedzą, jak silna może być więź między nimi a ich pupilem. Niedawno w mediach społecznościowych pojawiło się niezwykłe wideo, które pokazuje, jak kotka reaguje na wyprowadzkę swojej opiekunki. To urocze nagranie wzbudziło ogromne zainteresowanie internautów i poruszyło serca wielbicieli mruczków na całym świecie.

Rozłąka z pupilem wywołuje wiele emocji

Relacje między ludźmi a ich domowymi futrzakami mogą być niezwykle silne i pełne emocji. Dla wielu właścicieli wyjazd na studia, wakacje czy dłuższy pobyt poza miejscem zamieszkania jest nie tylko logistycznym wyzwaniem, ale także trudnym momentem wywołanym ogromną tęsknotą za ukochanym pupilem. Zwierzęta, zwłaszcza te przywiązane do swoich opiekunów, mogą odczuwać niepokój i smutek z powodu ich nieobecności. Takie sytuacje często ukazują, jak głębokim uczuciem i zaufaniem darzą nas czworonogi. 

Niedawno media społecznościowe obiegło nagranie, które pokazuje, jak technologia może pomóc w radzeniu sobie z tęsknotą za zwierzakiem. Alysa, świeżo upieczona studentka musiała zostawić swoją ukochaną kotkę w rodzinnym domu. Pomysłowa mama, aby umożliwić córce kontakt z mruczkiem, zamontowała w kuchni kamerę z mikrofonem, dzięki której dziewczyna mogła go obserwować i czasami do niego mówić.

Kot zaczął wymiotować i tracić siły. Prześwietlenie ukazało przerażającą prawdę Trzy niedźwiadki po jednej stronie bramy, matka po drugiej. Takie sceny w Zakopanem

Nagranie kota mówi samo za siebie

Zwierzę szybko nauczyło się reagować na głos swojej opiekunki wydobywający się z tajemniczego pudełka przyklejonego do sufitu. Dzięki sprytnemu urządzeniu Alysa miała poczucie, że nadal ma kontakt ze swoją kotką, za którą bardzo tęskniła. Pewnego dnia mruczek postanowił wykorzystać kamerę i wykonał niezwykły gest, który rozczulił nie tylko mieszkającą poza domem opiekunkę, ale również miłośników kotów na całym świecie. 

@alyssawalter.s Replying to @alyssa excuse the mess 🙏🏻 #fyp ♬ Jacob and the Stone - Emile Mosseri

Po obejrzeniu nagrania serce Alysy rozpadło się na milion kawałków. Dziewczyna miała ochotę od razu rzucić świeżo rozpoczętą naukę i wrócić do rodzinnego domu. Chciała przytulić i nigdy więcej nie rozstawać się z ukochaną kotką. Troskliwa mama zapewniła ją jednak, że zwierzęciu nie dzieje się krzywda i dba o nią, najlepiej jak tylko się da.

Internauci nie dali rady powstrzymać łez

Filmik szybko zyskał popularność w mediach społecznościowych, zdobywając tysiące polubień, udostępnień i komentarzy. Wideo przedstawiające kotkę, która wykonuje błagalny gest do kamery, obejrzało prawie 6 milionów ludzi. Internauci byli wzruszeni zachowaniem mruczka i podzielali uczucia Alysy, wspominając swoje własne doświadczenia związane z tęsknotą za zwierzętami. 

  • To nagranie sprawia, że chce mi się płakać”,
  • “Utonęłam właśnie w kałuży moich łez”,
  • “Wróć do domu, proszę!”,
  • “Zabierz ją ze sobą”,
  • “Widząc takie nagranie, nie dałabym rady więcej wyjechać”.

Chociaż koty potrafią przywiązywać się do ludzi, są także zdolne do adaptacji do nowych warunków. Z czasem większość mruczków przyzwyczaja się, o ile mają zapewnione odpowiednie warunki do życia i troskliwą opiekę. Ważne jest, aby proces przebiegał stopniowo i bez zbędnego stresu. W znacznie gorszej sytuacji pozostają opiekunowie, których serca nie przestają tęsknić za ukochanym zwierzęciem.