Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Para postanowiła się rozejść. Jednak to pies przeżył najbardziej rozstanie
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 27.02.2024 16:15

Para postanowiła się rozejść. Jednak to pies przeżył najbardziej rozstanie

trudne rozstanie
tiktok/ maggiepotamus

Pies dziewczyny bardzo przyzwyczaił się do jej partnera. Para spędzała ze sobą oraz czworonogiem każdą wolną chwilę. Niestety ich uczucie wygasło. Zwierzę patrzyło, jak mężczyzna wyprowadza się z ich życia. Jego smutny wzrok i skulone uszy sprawiły, że rozstanie stało się jeszcze trudniejsze.

Decyzja o rozstaniu odbija się również na naszych pupilach

Rozstanie to ciężkie przeżycie nie tylko dla samej pary i jej najbliższej rodziny, ale także zwierząt. Poza niełatwymi kwestiami związanymi z rozejściem się w swoją stronę, jak na przykład podział majątku dochodzi też decyzja o tym, co stanie się z ukochanym pupilem. 

Psy przywiązują się do bardzo szybko, już samo to sprawia, że myśl o rozstaniu nie tylko z ukochaną osobą, ale i wiernym czworonogiem boli dwa razy bardziej. Jednak na wypalone uczucie nie ma rady. Pies mógł tylko obserwować, jak pokochany przez niego opiekun pakuje swoje torby i się wyprowadza. Emocje, jakie targały zwierzęciem widać na zamieszczonym przez dziewczynę nagraniu.

Odkryli nowy, monstrualny gatunek węża. Nie mają dobrych wieści Uratował życie ich synka. Nie spodziewał się, że tak mu się odwdzięczą

Nagranie ma miliony wyświetleń. Sytuacja wzruszyła nie tylko właścicielkę psa

Film zamieszczony przez dziewczynę ma zaledwie 22 sekundy. Ten czas wystarczy jednak, aby dostrzec, jak bardzo cierpi zwierzę, które widzi, jak jego opiekun pakuje walizki, a te wcale nie oznaczają wspólnych wakacji. Smutny wzrok i skulone uszy wyrażają więcej niż tysiąc słów.

@maggiepotamus_

Sobbing uncontrollably while making this video

♬ Sad song by piano and violin(886018) - NOVA

Mężczyzna na koniec żegna się i głaszcze psa. Wie, że to rozstanie nie będzie dla nich łatwe. Widok smutnego zwierzęcia poruszył nie tylko jego opiekunkę, ale również serca internautów. Nagranie ma ponad 10 milionów wyświetleń. 

Przy rozstaniu należy zadbać o komfort czworonoga

Podobnie jak w przypadku ludzi czas leczy rany. Pamiętajmy jednak o tym, że zwierzęciu nie możemy wytłumaczyć zaistniałej sytuacji. Dlatego bardzo ważna jest uważność opiekuna na wszelkie nietypowe zachowania. 

Czworonóg po prostu tęskni i nie rozumie, dlaczego jego stado uległo zmniejszeniu. Psu może ułatwić przejście przez te ciężkie chwile większa liczba spacerów oraz wzmożona uwaga i troska. Dzięki jego towarzystwu opiekunowi w tym trudnym okresie może być dużo łatwiej, mając miłość, jaką ofiaruje mu ukochane zwierzę.

Źródło: tiktok/maggiepotamus