Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy

Wilk

Wilki

Młode wilki
07.07.2024 11:29 Leśniczy myślał, że wzrok go zawodzi. Nagle z lasu wybiegło wilcze przedszkole

Nadleśnictwo Piwniczna (woj. małopolskie) opublikowało serię zdjęć, które zostały wykonane przez leśniczego. Może on mówić o wielkim szczęściu, bowiem w trakcie leśnego patrolu napotkał on stado szczeniąt i to bynajmniej nie psich. Dzikie zwierzęta świetnie się bawiły, dokuczały sobie nawzajem i z zainteresowaniem spoglądały w kierunku osoby, która robiła im zdjęcia.

szczenię wilka
03.07.2024 13:40 Mały wilk próbuje pierwszy raz wyć. Nagranie to słodycz do granic możliwości

Czy słyszeliście kiedyś, jak wyje mały wilk? Młody mieszkaniec ZOO Borysew próbuje coraz bardziej upodobnić się do swoich starszych krewnych. Próby malca wydania z siebie charakterystycznego dla tego gatunku zwierząt dźwięku, rozbawiły internautów. To trzeba zobaczyć!

nagranie jelenia
02.07.2024 13:17 Stanowcza reakcja jelenia na zapach wilka. Wszystko uchwyciła kamera

Leśnicy z Nadleśnictwa z Solca Kujawskiego udostępnili zaskakujące nagranie. Fotopułapka zarejestrowała zachowanie jelenia na pozostawiony przez wilka zapach. Miłośnicy przyrody są zaintrygowani jego reakcją. 

wilk polarny
27.06.2024 14:18 Kobieta zaatakowana przez wilki w zoo. Trwa walka o jej życie

Przesadna chęć utrzymania dobrej formy fizycznej może prowadzić do nieoczekiwanych i niebezpiecznych sytuacji. Przekonała się o tym 37-letnia kobieta, której poranny jogging w ogrodzie zoologicznym zakończył się dramatycznie. Sportsmenka walczy obecnie o życie w szpitalu po tym jak zaatakowała ją wataha wilków polarnych.

polowanie wilka
22.02.2024 11:15 Fotopułapka nagrała wilka i jelenia. Nie takiego finału można się spodziewać

Gdy dochodzi do spotkania łowcy i zwierzyny, wynik tego pojedynku jest zazwyczaj oczywisty. Tym razem jednak zwierzę zaskoczyło swoim zachowaniem. Wszystko zarejestrowała fotopułapka, z której nagranie stało się hitem w sieci.

wilki z czarnobyla
13.02.2024 12:31 Przebadali wilki z Czarnobyla. Jest nowa nadzieja dla chorych na raka

Wilki zamieszkujące Strefę Wykluczenia w Czarnobylu wykształciły w siebie genetyczną odporność na niezwykłe groźną i wyniszczającą organizm chorobę. Naukowcy badający zwierzęta na terenie byłej elektrowni jądrowej otrzymali zaskakujące wyniki. Czyżby czekał nas przełom w badaniach nad nowotworem?

ranny wilk
04.02.2024 12:27 Nie miał jednej kończyny. Ranny wilk trafił do lecznicy, tym razem nie skończyło się szczęśliwie

Do Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt trafił niecodzienny pacjent, który potrzebował pilnej pomocy weterynaryjnej. Wilk, którego do lecznicy przywieźli pracownicy Poleskiego Parku Narodowego, nie miał jednej kończyny, a kolejna była w opłakanym stanie. Weterynarze zrobili wszystko, aby mu pomóc, jednak niestety, ta historia nie ma szczęśliwego zakończenia. 

przyczajony drapieżnik
01.02.2024 15:25 Najlepiej się nie zbliżać. Pokazał, co wyszło z lasu, zwierzę zastygło w bezruchu między drzewami

Pracownikowi Nadleśnictwa Lubin spacer po lesie przysporzył wielu emocji. Drogę zagrodził mu drapieżnik, który wbrew przekonaniom o groźnym usposobieniu nie może czuć się bezpiecznie w naszym kraju. Mężczyzna początkowo sądził, że to on obserwuje zwierzę. Bardzo się jednak pomylił. Zwierzę nie spuszczało go z oczu od dłuższego czasu. ”Uczucie bezcenne” - kwituje szczęśliwiec.

Skłusowany wilk
29.01.2024 11:38 Młoda wilczyca zastrzelona? Miejsce nieprzypadkowe. "Mamy przekonanie graniczące z pewnością"

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego donosi o kolejnym przypadku kłusownictwa w regionie. Na nadesłanej do ekspertów fotografii widoczny jest martwy wilk. Umiejscowienie ran na ciele zwierzęcia oraz lokalizacja, w której znaleziono ciała, wskazują na to, że 9-miesięczna wadera została zastrzelona. Sprawą zajęły się organy ścigania. Osoba odpowiedzialna za śmierć chronionego drapieżnika jest poszukiwana.

Wilki
13.01.2024 14:17 "Tak reaguje wilk na widok lub zapach człowieka". Wideo wywołało burzę w komentarzach

Pewien mężczyzna udostępnił w mediach społecznościowych nagranie przedstawiające reakcję dzikiego drapieżnika na widok człowieka. Miłośnik przyrody nie spodziewał się, że krótkim komentarzem do filmu wywoła wśród internautów ogromną burzę. Okazuje się, że wiele osób nie zgadza się ze stwierdzeniem autora nagrania.

atak wilków
12.01.2024 14:18 Wilki wpadły na polanę z żubrami. Wszystko nagrała fotopułapka, wideo mocno poruszyło internautów

Nagrania z fotopułapek często budzą wiele emocji wśród obserwujących. Pokazane ujęcia prosto ze świata dzikich zwierząt nierzadko bywają dramatyczne. Zwłaszcza gdy jak w tym przypadku, spotkają się oprawca i jego ofiara

Tajemnicze zwierzę
07.01.2024 09:59 Staruszka postawiła służby na nogi, w pobliżu grasował „groźny wilk". Miała rację tylko w połowie

Do lokalnej policji zadzwoniła kobieta, prosząc o natychmiastową pomoc. Nie mogła swobodnie wyjść z domu opieki dla osób starszych, ponieważ w pobliżu grasowało, jak to ujęła, “groźne” zwierzę. Pomimo iż aparycją przywodziło na myśl wilka, swoim zachowaniem w niczym nie przypominało drapieżnego ssaka z rodziny psowatych. Dopiero po akcji z udziałem specjalistów na jaw wyszło, czym w rzeczywistości był błąkający się po okolicy czworonóg.

Wilk
20.12.2023 11:35 Ostrzeżenie dla mieszkańców miejscowości w woj. wielkopolskim. Drapieżnik kręci się w pobliżu osiedla

Mieszkańcy województwa wielkopolskiego od pewnego czasu widują dużego drapieżnika, który trzyma się blisko zabudowań mieszkalnych. Niektórzy zastanawiają się, czy zwierzę jest zagrożeniem dla ludzi i domowych pupili. Czy jest się czego bać?

Wilk
12.12.2023 12:10 Wysoka nagroda za wskazanie sprawcy lub zwłok. Aktywiści nie poddają się w walce o sprawiedliwość

Warta to wilczyca, która wymagała intensywnej rehabilitacji. Ku uciesze ekspertów odpowiedzialnych za jej powrót do zdrowia, wróciła do środowiska naturalnego. Było to zaledwie rok temu. Niestety, wszystko wskazuje na to, że Warcie niedane było zaznać wolności na długo. Prawdopodobnie została zabita przez kłusownika, a jej obrożę, która służyła do obserwacji tras wędrówek, zniszczono. Stowarzyszenie dla Natury “Wilk” oferuje nagrodę pieniężną za informację o okolicznościach śmierci wilczycy. 

Hybryda wilka i psa
11.12.2023 12:47 W woj. kujawsko-pomorskim grasuje hybryda. Gmina prosi o ostrożność i informacje na jej temat

W Łabiszynie tuż przy Stadionie Miejskim grasuje hybryda psa i wilka, przed którą ostrzegają lokalne władze. Urzędnicy apelują o pomoc w schwytaniu zwierzęcia, a tymczasem pod postem w mediach społecznościowych informującym o potencjalnie niebezpiecznym stworzeniu zawrzało. Jedni zgadzają się z podejściem władz, inni z kolei sądzą, że tego typu postawa jest niedopuszczalna. 

Kłusownictwo
11.12.2023 10:45 Nadajnik GPS wysłał podejrzany sygnał. Kula przeszyła ciało wilka. "Krwawił w ekstremalnych warunkach"

Zwierzęta żyjące w Karkonoskim Parku Narodowym nie mogą czuć się bezpiecznie, gdyż nawet tam na gatunki objęte ścisłą ochroną polują kłusownicy. Ktoś postrzelił wilka objętego programem badawczym, który miał na sobie nadajnik GPS. Trasę jego wędrówek śledzili przyrodnicy z Uniwersytetu w Brnie. Rannego drapieżnika znaleziono blisko polsko-czeskiej granicy.

Nagranie z ukrytej kamery
07.12.2023 16:59 Tajemnicze postacie wyłoniły się zza zaspy, leśnicy doliczyli się trzech. Nagranie spędza sen z powiek

Pracownicy Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Baligród po raz kolejny uraczyli internautów wyjątkowymi nagraniami. Tym razem miłośników przyrody zachwyciły nocne ujęcia z ukrytej kamery rozstawionej w pobliżu jednego z polskich lasów. Zaskakujące jest to, że kiedy my smacznie śpimy, w leśnych ustroniach nie ma miejsca na bezczynność. Śnieżną zaspę odwiedzają zarówno ci mali, jak i więksi. Kto by pomyślał, że to tak często uczęszczane miejsce?

Wilk zastrzelony przez pijanego myśliwego
21.11.2023 13:03 Myśliwy zastrzelił wilka i próbował go wywieźć. Nagle pracownik parku wyskoczył przed ciągnik

Podczas zbiorowego polowania w województwie podkarpackim został zastrzelony wilk. Przypadek jawnego kłusownictwa miał pozostać tajemnicą. Według relacji świadków osoba, która uśmierciła chronione zwierzę, miała próbować zabrać je z miejsca zdarzenia. Zatrzymany przez pracownika Magurskiego Parku Narodowego myśliwy miał kpić z konsekwencji swojego postępowania, przekonany o własnej bezkarności. 

Dzik bez nogi
11.11.2023 10:42 Ukryta w lesie kamera nagrała, co wyczynia dzik bez nogi. Po chwili w tym samym miejscu zjawiły się wilki

Przyrodnik działający w mediach społecznościowych pod pseudonimem Leśny Kawaler, opublikował nagranie, które wzbudziło zachwyt wśród wielu internautów. Na filmie widać, jak niepełnosprawny dzik doskonale radzi sobie w środowisku naturalnym, pomimo sąsiedztwa licznych drapieżników. Specjalista zdradził, jak ten wyjątkowy zwierzak tego dokonał. 

Hybryda wilka i psa
06.11.2023 12:58 Namierzyli go w Karpatach, wygląda zupełnie inaczej niż wilk. Jego obecność może zagrażać innym

W Karpatach Południowych zaobserwowano zwierzę towarzyszące wilczej watasze, które jest wyraźnie inne. Eksperci głowili się, czy wskazany osobnik to pies, wilk, czy też hybryda obu gatunków. Badanie genetyczne przeprowadzone przez fundację Conservation Carpathia rozwiało wątpliwości odnośnie tajemnicze członka stada w Rumunii. Jego obecność może stanowić problem dla populacji wilków w przyszłości.

Intruz
30.10.2023 12:16 Pod osłoną nocy wchodzą nawet na podwórka, mieszkańcy są przerażeni. Służby mundurowe apelują

Służby mundurowe ostrzegają mieszkańców kilku miejscowości w województwie lubuskim przed istotami, które zaczęły regularnie pojawiać się pod osłoną nocy pod domostwami. Zdarzył się już atak na zwierzęta właścicielskie. Nagrania z monitoringu nie pozostawiają wątpliwości, kto był sprawcą. 

Wilki w mieście
19.10.2023 16:10 Wilki grasują po centrum Gdyni? Internauci zauważyli ważny szczegół, wiele wyjaśnia

Kilka dni temu w mediach społecznościowych opublikowano zdjęcie przedstawiające dwa wilki przechadzające się po ulicy Polskiej w Gdyni. Materiał ten wzbudził ogromne poruszenie zarówno wśród internautów jak i lokalnych mieszkańców. Okazuje się, że zdania odnośnie tej sytuacji są bardzo podzielone. 

Wataha
18.10.2023 09:17 Zadziwiające nagranie z lasu! Zachowanie wilków zaskoczyło internautów, "nie robią tego dla przyjemności"

Pewien pasjonat przyrody jedną ze swoich fotopułapek ustawił w miejscu, które jest często odwiedzane przez dwa gatunki zwierząt. Co najdziwniejsze, zazwyczaj stworzenia te unikają się za wszelką cenę. Przynajmniej takie panuje przekonanie. Nagrania z lasu pokazują, że wbrew stereotypom niektóre istoty mogą żyć obok siebie w zgodzie.

Wilk Kamyk
05.10.2023 11:07 Koniec grasowania wilka Kamyka po nadbałtyckiej plaży. Weterynarz musiał uśpić zwierzę, co się z nim stanie?

Wilk Kamyk to niepełnosprawny osobnik, który kilka miesięcy temu uciekł z ośrodka rehabilitacyjnego znajdującego się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Zwierzak narobił dużo zamieszania wśród lokalnej społeczności a jego odłów okazał się być znacznie większym wyzwaniem, niż ktokolwiek by się tego spodziewał. Jednak specjaliści poinformowali, że na początku października udało się złapać trójnogiego wilka i zabezpieczyć go w wolierze.

Przerażający wilk ma ważne zadanie
29.09.2023 11:14 TAKIEGO wilka jeszcze nie widzieliśmy! Jest przerażający i o to chodzi, ma ważne zastosowanie

Czerwone ślepia, ostre zęby i przeraźliwe warczenie – do tego wilka lepiej nie podchodzić. Górujący nad ofiarą drapieżnik robi ogromne wrażenie na zwierzętach, które uciekają przed nim w popłochu. Wyjątkowy wilk strzegący pól skrywa jednak pewną tajemnicę – wystarczy mu się przyjrzeć, żeby zrozumieć, że nie jest zwykłym zwierzęciem.

Wilk
27.09.2023 14:00 Trójnogi wilk ugryzł turystkę na nadbałtyckiej plaży. Próby odłowienia trwają od wiosny

Wilk Kamyk jest osobnikiem pozbawionym jednej łapy. Do kwietnia bieżącego roku przebywał w ośrodku rehabilitacyjnym dla dzikich zwierząt. Jednak pewnego dnia uciekł z woliery. Do dzisiaj nie udało się go złapać. Kilka dni temu, zwierzę zaatakowało dwie kobiety spacerujące po popularnej wśród turystów ścieżce nieopodal morza.

Potrącenie zwierzęcia
26.09.2023 16:05 Przerażona zaalarmowała klinikę, że potrąciła psa. Zwierzę okazało się być czymś innym niż myślała

Pewna kobieta, jadąc drogą otoczoną lasem, nagle dostrzegła, że tuż przed maską jej samochodu pojawiło się zwierzę. Niestety, nie udało jej się uniknąć kolizji. Przerażona, zabrała potrąconego zwierzaka do auta i natychmiast udała się do kliniki weterynaryjnej. Była przekonana, że w wypadku wziął udział pies. Jednak specjaliści szybko wyprowadzili ją z błędu. 

Szczeniak husky wyrósł na coś zupełnie innego, Badania DNA zdradziły prawdę
20.09.2023 09:56 Była przekonana, że kupiła słodkiego szczeniaka husky. Pokazała, na co wyrósł i wyniki badań DNA

Pies przypominający husky'ego syberyjskiego trafił do ich rodziny jako uroczy szczeniak. Nie upłynęło dużo czasu, zanim para zaczęła podejrzewać, że ich oszukano. Zwierzę rosło w zastraszającym tempie i coraz mniej przypominało wymarzoną rasę. W końcu zmęczyły ich ciągłe spekulacje bliskich i zdecydowali się na poważny krok. Badanie DNA miało pomóc w ustaleniu, jakiej rasy było zwierzę, które wychowywało się z ich dzieckiem.