Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Tajemnicze postacie wyłoniły się zza zaspy, leśnicy doliczyli się trzech. Nagranie spędza sen z powiek
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 07.12.2023 16:59

Tajemnicze postacie wyłoniły się zza zaspy, leśnicy doliczyli się trzech. Nagranie spędza sen z powiek

Nagranie z ukrytej kamery
Nagranie z ukrytej kamery, źródło: facebook.com/NadlesnictwoBaligrodLasyPanstwowe

Pracownicy Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Baligród po raz kolejny uraczyli internautów wyjątkowymi nagraniami. Tym razem miłośników przyrody zachwyciły nocne ujęcia z ukrytej kamery rozstawionej w pobliżu jednego z polskich lasów. Zaskakujące jest to, że kiedy my smacznie śpimy, w leśnych ustroniach nie ma miejsca na bezczynność. Śnieżną zaspę odwiedzają zarówno ci mali, jak i więksi. Kto by pomyślał, że to tak często uczęszczane miejsce?

Tegoroczna zima daje popalić nie tylko ludziom

Nagłe ochłodzenie idące w parze z intensywnymi opadami śniegu to zjawisko, które w niektórych miejscach na mapie Polski nie wydarzyło się od wielu lat. Biała zima utrzymująca się od kilku tygodni na całym terenie całego kraju sprawiła, że zwierzęta powróciły do rzadkich zwyczajów. Nie tylko dziko żyjące istoty muszą dostosować się do panujących obecnie warunków. Również zwierzęta żyjące w ZOO swoim zachowaniem pokazują, że tegoroczna zima będzie wyjątkowo sroga. 

Okazuje się, że trwający obecnie sezon nie każdemu kojarzy się z czasem na wydłużony sen i oszczędzanie energii. Wiele gatunków obecnie wręcz zwiększyło swoją aktywność. Nagranie zamieszczone w mediach społecznościowych przez pracowników Lasów Państwowych ukazuje, ile dzikich istot w ciągu jednej nocy odwiedza te same miejsca. 

Czegoś takiego w ZOO jeszcze nie było. Teraz nikt nie ma wątpliwości, jaka zima nas czeka

Kiedy ludzie słodko śpią, w lesie dzieje się najwięcej

Pracownicy Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Baligród regularnie publikują na mediach społecznościowych nagrania z ukrytych kamer rozstawionych w lasach oraz w innych miejscach, chętnie odwiedzanych przez dzikie zwierzęta. Tym razem specjaliści uraczyli internautów nocnymi markami. 

Osoby komentujące nagranie wyraziły zdumienie faktem, iż jedno miejsce może być odwiedzane przez tak wiele gatunków, które zazwyczaj omijają się szerokim łukiem. Leśnicy pokazali, że ścieżki zajęcy, wilków i borsuków przecinają się zaskakująco często. 

hgffd.JPG
Zima to dla zajęcy wyjątkowo trudny czas. Znalezienie czegoś do jedzenia graniczy wtedy z cudem, źródło: facebook.com/NadlesnictwoBaligrodLasyPanstwowe
trtr.JPG
Być może wilk wyczuł zapach zająca i dlatego pojawił się w tym samym miejscu, co jego potencjalna ofiara, źródło: facebook.com/NadlesnictwoBaligrodLasyPanstwowe

Internauci uwielbiają nagrania z ukrytych kamer

Oglądanie nagrać z fotopułapek rozstawionych w lesie to zajęcie, które sprawia przyjemność coraz większej grupie internautów. Podglądanie zwierząt dziko żyjących w Polsce jest nie tylko bardzo relaksujące, ale i na swój sposób pouczające. Obserwowanie różnych gatunków w ich środowisku naturalnym pomaga lepiej zrozumieć ich zwyczaje: 

  • “Nocne życie braci mniejszych. Z ciekawością się ogląda!”;
  • “Super filmik, pokazuje, jak różne zwierzątka chodzą swoimi ścieżkami”;
  • “Oj, widać, że miejsce cieszy się dużą popularnością, odwiedzają je ci mali i ci trochę więksi”;
  • “Zwierzęta nocną porą przyszło do “tablicy informacyjnej” i noskami ”czytają" co słychać w zimowym lesie".

Źródło: facebook.com/NadlesnictwoBaligrodLasyPanstwowe