Ukryta w lesie kamera nagrała, co wyczynia dzik bez nogi. Po chwili w tym samym miejscu zjawiły się wilki
Przyrodnik działający w mediach społecznościowych pod pseudonimem Leśny Kawaler, opublikował nagranie, które wzbudziło zachwyt wśród wielu internautów. Na filmie widać, jak niepełnosprawny dzik doskonale radzi sobie w środowisku naturalnym, pomimo sąsiedztwa licznych drapieżników. Specjalista zdradził, jak ten wyjątkowy zwierzak tego dokonał.
Trójnogi dzik stał się celebrytą
Nagrania z fotopułapek rozstawionych w polskich lasach cieszą się coraz większą popularnością. Po kadry pokazujące życie dzikich istot chętnie sięgają już nie tylko leśnicy czy zawodowi przyrodnicy.
Osoby zainteresowane życiem zwierząt żyjących w Polsce krótkie filmiki traktują jako przyjemną odskocznię od codzienności, która pełni jednocześnie funkcje edukacyjne.
Okazuje się, że w okolicznych lasach dzieje się zdecydowanie więcej, niż się wielu ludziom wydaje. Udowadnia to między innymi Leśny Kawaler. To dzięki niemu pewien wyjątkowy dzik stał się rozpoznawalną osobistością.
O dramacie w lesie doniósł grzybiarz. Leśnicy nie czekali ani chwili, do akcji wkroczyli mundurowiDzik bez nogi ma kilka tajemnic
Jednym z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierzaków żyjących w Polsce stał się ostatnio trójnogi dzik. Osobnik ten, pomimo niepełnosprawności, doskonale sobie radzi w środowisku naturalnym. Wiele osób było bardzo zaskoczonych tym faktem. Powszechnie wiadomo, że zwierzęta o ograniczonej swobodzie ruchu często kończą jako ofiary drapieżników.
Tymczasem trójnogi dzik wydaje się zupełnie nie przejmować tym, że tuż obok niego żyje wataha składająca się dziewięciu wilków.
Przyrodnik wyjaśnił, że to dzięki rodzinie dzika. Niepełnosprawny osobnik może liczyć na wierne towarzystwo członków swojego stada. Dzięki temu jest bezpieczny.
Kadry z fotopułapek zachwycają. Internauci liczą na kolejne nagrania
Relacje z życia dzikich zwierząt żyjących w Polsce zachwycają internautów. Co więcej, wiele ludzi podkreśla, że po obejrzeniu każdego “odcinka” dowiaduje się czegoś nowego. Nie zabrakło też głosów twierdzących, że tego typu edukacja przyrodnicza może mieć ogromny wpływ na rozbudzenie empatii w społeczeństwie:
- “Zwierzęta są niesamowicie mądre, lojalne i rodzinne. Dziękuję za kolejną perełkę”;
- “Dzik inwalida nie boi się wilków? Niesamowite!”;
- “”Młode wilcy" są takie sympatyczne! I jak widać, mają więcej człowieczeństwa niż myśliwi z mojej wsi. Taki niezłomny dzik nie miałby z nimi szans. I to by się nazywało: regulacja stosunków w przyrodzie. A wilki jakoś go “nie regulują” - widocznie jest w przyrodzie potrzebny".
Źródło: tvn24.pl, youtube.com/@LesnyKawaler