Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Kobieta zaatakowana przez wilki w zoo. Trwa walka o jej życie
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 27.06.2024 14:18

Kobieta zaatakowana przez wilki w zoo. Trwa walka o jej życie

wilk polarny
fot. canva/ karlumbriaco

Przesadna chęć utrzymania dobrej formy fizycznej może prowadzić do nieoczekiwanych i niebezpiecznych sytuacji. Przekonała się o tym 37-letnia kobieta, której poranny jogging w ogrodzie zoologicznym zakończył się dramatycznie. Sportsmenka walczy obecnie o życie w szpitalu po tym jak zaatakowała ją wataha wilków polarnych.

Tragiczne zdarzenie w zoo

Wilki to dzikie zwierzęta, które żyją w grupach zwanych watahami. Są znane ze swojej inteligencji, umiejętności komunikacji i zdolności do polowania w zorganizowany sposób. Ataki na ludzi są rzadkie, ale mogą się zdarzyć, zwłaszcza gdy osobniki czują się zagrożone lub gdy ktoś wtargnie na ich terytorium. W naturalnym środowisku stworzenia odgrywają kluczową rolę w ekosystemie, kontrolując populacje innych gatunków. 

Dramat rozegrał się w miejscowości Thoiry we Francji. 37-letnia kobieta, spędzająca noc w domku letniskowym z rodziną na terenie ogrodu zoologicznego zdecydowała się rano na jogging. Podczas aktywności znalazła się w strefie zamieszkiwanej przez wilki polarne, gdzie zgodnie z regulaminem można przebywać i podziwiać zwierzęta jedynie zza szyby samochodu. Stworzenia w poczuciu zagrożenia zaatakowały biegaczkę. 

Spanikowani rodzice dostrzegli węża w łóżeczku dziecka. Od razu wezwali specjalistów Tragedia pod Olsztynem. Psy zagryzły 7-letnią dziewczynkę

Wilki w zoo zaatakowały kobietę. Trwa walka o jej życie

Wezwana na miejsce prokurator Maryvonne Caillibote poinformowała, że kobieta została zaatakowana przez trzy wilki polarne. Zwierzęta ugryzły ją w szyję, plecy oraz łydkę. Poszkodowana została przewieziona do szpitala, gdzie lekarze walczą o jej życie. Choć pracownicy zoo zareagowali błyskawicznie, odciągając drapieżniki, to obrażenia, jakich doznała biegaczka są poważne. 

Prokuratura bada okoliczności zdarzenia. Na razie nie jest jasne, czy kobieta weszła na teren zamieszkiwany przez wilki celowo, czy też na skutek pomyłki. Według Caillibote konieczne jest ustalenie, czy pracownicy zoo odpowiednio oznakowali niebezpieczną strefę. Źródła francuskiej redakcji AFP sugerują, że teoria o błędzie jest mało prawdopodobna. Biegaczka, aby dostać się na wybieg, musiała pokonać zabezpieczenia, takie jak głęboki rów i ogrodzenie podłączone do prądu. 

Wilk polarny - groźny mieszkaniec krainy lodu

Wilki polarne zwane również wilkami arktycznymi, zamieszkują surowe, zimne rejony Arktyki. Są doskonale przystosowane do życia w ekstremalnych warunkach, z grubą sierścią i silnymi instynktami łowieckimi. Żywią się głównie mięsem i polują na zwierzęta takie jak piżmowce, renifery czy zające. Choć wyglądają majestatycznie, są dzikimi drapieżnikami, które mogą stanowić ogromne zagrożenie dla ludzi nawet jeśli wychowały się pod czujnym okiem pracowników zoo.

wilk polarny
fot. canva/ mirceax

Thoiry Zoo Safari to wyjątkowy ogród zoologiczny położony niedaleko Paryża. To nie tylko tradycyjne zoo, ale także safari, gdzie odwiedzający mogą podziwiać zwierzęta z bliska, poruszając się samochodami po specjalnie przygotowanych trasach. 

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?