Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Fotopułapka nagrała wilka i jelenia. Nie takiego finału można się spodziewać
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 22.02.2024 11:15

Fotopułapka nagrała wilka i jelenia. Nie takiego finału można się spodziewać

polowanie wilka
wilk i jeleń, źródło: facebook/fotopułapki-trailcameras

Gdy dochodzi do spotkania łowcy i zwierzyny, wynik tego pojedynku jest zazwyczaj oczywisty. Tym razem jednak zwierzę zaskoczyło swoim zachowaniem. Wszystko zarejestrowała fotopułapka, z której nagranie stało się hitem w sieci.

Pożywienie wilków jest bardzo zróżnicowane

Według przeprowadzonych przez leśniczych badań codzienne potrzeby żywieniowe wilków wynoszą około 1,5 kilograma mięsa na dorosłego osobnika. Nie oznacza to jednak, że muszą codziennie polować. Przerwa w zdobywaniu pożywienia potrafi wynieść nawet do dwóch tygodni, ponieważ jednorazowo leśni drapieżcy potrafi zjeść do 9 klimogramów pokarmu. 

To dzięki nagraniom z leśnych fotopułapek jesteśmy w stanie bliżej poznać zachowania zwierząt. Dostarczają nam wielu ciekawych nagrań. A okazuje się, że na wielu z nich postępowanie mieszkańców kniei jest dość nietypowe. Tym razem kamera nagrała spotkanie wilka i jelenia. Co ciekawe jeden z nich według internautów zasługuje na naganę.

Zostawiła psa pod opieką siostry, wkrótce potem dostała nagranie. Nigdy więcej nie zostawi ich samych Pośrednik wszedł do mieszkania i zamarł. Lokatorzy się wyprowadzili, ale nie zabrali wszystkiego

Film z fotopułapki ujawnił nietypowe zachowanie zwierzęcia

Nagranie zamieszczone na Facebooku pokazuje wilcze zachowanie w pełnej krasie. Piękny osobnik próbuje zbliżyć się do dorodnego, zdrowego jelenia, który postanowił posilić się zostawionym przez leśników sianem. Jednak zadanie okazuje się nie tak łatwe jak by się mogło wydawać. Bowiem jeleń w ogóle się go nie boi. Zdziwiony takim zachowaniem drapieżnik ponawia próbę zbliżenia się do zwierzyny, ale tym razem jeleń postanawia stanąć do walki i przepędza rywala swoim dorodnym porożem.

Internauci komentujący nagranie, są oburzeni zachowaniem jelenia. Uważają, że był bardzo niegościnny. 

  • “Trafił się wilk wegetarianin, a jeleń nie chał podzielić się sianem. Totalny brak dobrego wychowania”,
  • "Wilk sam, a jeleń uzbrojony",
  • “Bawić się chciał”,
  • “Odważny ten jeleń, a wilk atakuje, ale boi się jego poroży”.

Czy należy obawiać się wilków?

Wilk jest dużym drapieżnikiem, który znajduje się na końcu łańcucha pokarmowego. Można by pomyśleć, że zdobywanie pożywienia przychodzi mu bez trudu. Tak nie jest. Realnie tylko 10% polowań wilków kończy się sukcesem. Muszą więc nieustannie podejmować próby poszukiwania i zdobywania zwierzyny.

Dzięki fotopułapkom zamieszczonym w lasach, miłośnicy zwierząt zamieszkujących te tereny może dowiedzieć się o nich wielu interesujących informacji. Choć obcowanie z dzikimi zwierzętami nigdy nie jest dobrym pomysłem, podglądanie ich z legalnych i bezpiecznych źródeł przynosi naprawdę dużo frajdy.

Źródło: bydgoszcz.torun.lasy.gov.pl