Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Wilki wpadły na polanę z żubrami. Wszystko nagrała fotopułapka, wideo mocno poruszyło internautów
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 12.01.2024 14:18

Wilki wpadły na polanę z żubrami. Wszystko nagrała fotopułapka, wideo mocno poruszyło internautów

atak wilków
Wilki na polanie z żubrami, źródło: facebook/żubryonline

Nagrania z fotopułapek często budzą wiele emocji wśród obserwujących. Pokazane ujęcia prosto ze świata dzikich zwierząt nierzadko bywają dramatyczne. Zwłaszcza gdy jak w tym przypadku, spotkają się oprawca i jego ofiara

Niby spokojna noc, a tak dużo się dzieje. Fotopułapka zarejestrowała niepokojące zdarzenie na polanie

Kiedy my smacznie i w spokoju popijamy herbatkę, gdzieś tam, w świecie zwierząt, trwa nieustanna walka na śmierć i życie. Wydawać by się mogło, że nie obowiązują tam żadne reguły i wszystkie chwyty są dozwolone. Nic bardziej mylnego. Zarejestrowany atak watahy wilków pokazuje, że ci doskonali łowcy każdy ruch mają dokładnie przemyślany. 

Białowieskie żubry możemy oglądać dzięki relacjom na żywo transmitowanym online. Jedną z kamer zainstalowano na śródleśnej polanie położonej na skraju Puszczy Białowieskiej. Miejsce to regularnie odwiedzają leśnicy, pozostawiając tam karmę dla żubrów. Dzięki temu zwierzęta te tak chętnie odwiedzają polanę. 

W nocy obserwację umożliwiają reflektory podczerwieni. Zwierzęta nie widzą tej wiązki światła, więc fotopułapka nie wpływa na ich zachowanie, a my możemy podglądać ich naturalne relacje. Zarejestrowane ostatnio nocne nagranie mrozi krew w żyłach. Na polanę, na której przebywały żubry, wkroczyły wilki.

Polska zmierza ku wielkim zmianom, na to czekali właściciele zwierząt. Twój pies i kot dostanie PiESEL

Taktyczny atak. Matka broni młodego żubra przed watahą wilków

Podczas gdy żubry w spokoju pożywiały się pozostawionym przez leśników sianem na polanę po cichutku, niepostrzeżenie zakradły się wilki. Na nagraniu możemy dostrzec, jak wataha prowadzona przez wilka alfę podchodzi do tych majestatycznych zwierząt. Stado okrążyło zwierzęta i szybko wytypowało najsłabszego osobnika — małego żubra, który ukrywał się w cieniu swojej potężnej mamy.

Samica oczywiście nie pozwoliła wilkom ruszyć na jej potomka. Obserwując tę zaciętą walkę, możemy zauważyć, że mimo liczebnej przewagi wilki czują respekt przed potężnym zwierzęciem, jakim jest żubr. Tym razem musiały uznać swoją porażkę. Pod koniec nagrania widać, że wilki odchodzą, zostawiając żubry w spokoju na polanie. 

Nagranie poruszyło obserwatorów. Ruszyła lawina komentarzy

Po reakcjach komentujących nagranie wiemy, że niewielu z nas potrafi przejść obojętnie nad losem małego zwierzęcia. Widok matki broniącej swoje młode od zawsze wywołuje wiele emocji. 

  • Brr. Strasznie;
     
  • Goście zachowywali się nie fair, skoro chcieli się dobrać do młodego żubra;
     
  • Najlepszy ten, co się na sianie zdrzemnął.

Nie ma się co dziwić, że nagranie prosto z fotopułapki wywołało aż tak duże poruszenie wśród internautów. W niektórych momentach rzeczywiście można było poważnie zmartwić się o los małego żubra. Na szczęście wszystko skończyło się dla niego dobrze.

Źródło: browsk.bialystok.lasy.gov.pl, facebook/żubryonline