Swiatzwierzat.pl > Weterynarz

Weterynarz

Osoba zajmująca się leczeniem i badaniem zwierząt, posiadająca również uprawnienia do kontrolowania środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego. Weterynarz ukończył studia magisterskie, dzięki którym uzyskał tytuł lekarza. Po trwającej 5,5 roku nauce lekarz może starać się dostać na jedną z siedemnastu specjalizacji, dzięki której będzie mógł skupić się wyłącznie na danych zwierzętach. Najpopularniejszymi specjalizacjami są m.in. choroby koni, trzody chlewnej, psów i kotów, drobiu oraz ptaków ozdobnych, ryb, zwierząt nieudomowionych, chirurgia weterynaryjna czy radiologia weterynaryjna.

Kot wzbraniał się przed wizytą u weterynarza. Nic nie było w stanie go przekonać
01.09.2023 07:15 Kotka prędzej zginie niż pozwoli zabrać się do weterynarza. Nagranie przepychanek ma 1,5 mln wyświetleń

Niewiele kotów reaguje ze spokojem, kiedy wiedzą, że zbliża się wizyta u weterynarza. Kiara nie miała jednak świadomości, że jej rudzielec posunie się do takich czynów. Zapierająca się wszystkimi kończynami kotka ani myślała, żeby wejść do transportera. Prawdziwa “drama queen” musiała postawić na swoim, przeraźliwie krzycząc i wyrywając się swojej opiekunce. Filmik z przygotowań do wizyty u weterynarza stał się prawdziwym hitem wśród właścicieli mruczków, zwłaszcza tych, którzy zmagają się z podobnym problemem.

Czym jest "toy golden doodle?"
23.07.2023 14:25 Byli pewni, że kupili rzadkie szczenię "toy golden doodle". Lekarka weterynarii szybko odkryła prawdę

Nazewnictwo hybrydowych ras psów wznosi się na nowe wyżyny pomysłowości. Określenia nadawane “designerskim” zwierzętom zrodzonym z konkretnych krzyżówek genetycznych stanowią pewnego rodzaju łamigłówkę, która bywa trudna do rozwiązania zarówno dla pasjonatów, jak i lekarzy weterynarii. Dr Lindsay Butzer zaprezentowała przed kamerą rzekomego przedstawiciela rasy “toy golden doodle”. Jakież musiało być rozczarowanie właścicieli, gdy ekspertka wyjaśniła, czym naprawdę jest kudłaty pupil.

Przywiązali kota do torów i pozostawili na pewną śmierć
19.07.2023 08:32 Dzieci kątem oka zobaczyły, jak coś rusza się na torach. Zwierzę nie miało możliwości ucieczki

“Bandyci pozbawieni jakichkolwiek ludzkich uczuć są wśród nas” - tymi słowami rozpoczęto wpis udostępniony przez Biłgorajskie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami "Podaj Łapę". Na pewną śmierć skazana byłaby kotka, którą uwiązano sznurkiem za szyję do torowiska, gdyby nie grupka dzieci przechodząca w pobliżu torów kolejowych. Kto chciał w ten sposób pozbawić zwierzęcia życia? Tego jeszcze nie ustalono. 

Ludzie przez dwa dni przechodzili obojętnie obok sparaliżowanej suni
15.07.2023 09:36 Suczka utraciła więcej niż tylko władzę w nogach. Traktowali ją jak powietrze, choć wyła na całe gardło

Od kilku dni widziano, że sparaliżowana sunia siedziała przy drodze. Jedyna pomoc, na którą mogła liczyć, sprowadzała się do telefonu do schroniska. Z bólu wyła wniebogłosy, jednak przechodnie ignorowali jej cierpienie. Nikt nie zatrzymał się, żeby jej pomóc, dopóki nie zjawili się oni.

Pies Luck stał się ulubieńcem personelu kliniki
08.07.2023 11:53 Pies spędził 54 dni w klinice po ataku napastników na spacerze. Tak pożegnał go personel po wypisie

Niesamowitej przyjaźni między psem i jego właścicielem zagrozili uliczni bandyci. Ofiarą ich ataku padł niewinny pies. Stan zwierzęcia był na tyle poważny, że musiał spędzić półtora miesiąca w klinice weterynaryjnej, przechodząc przez kolejne ryzykowne zabiegi. Kiedy w końcu nadszedł moment wypisu ze szpitala, na psa i jego pana czekała niespodzianka. Oczarowany pupilem personel postanowił w wyjątkowy sposób uczcić zwolnienie podopiecznego.

Pies współpracujący ze strażą pożarną
07.07.2023 15:53 Psi strażak nie przestawał kichać, trafił do weterynarza. Diagnoza to ostrzeżenie dla innych czworonogów

Negro to pies, który wraz ze swoim opiekunem pracuje w jednostce straży pożarnej. Od jakiegoś czasu czworonóg kichał znacznie częściej, niż zdarzało mu się to wcześniej. Wraz ze swoim panem udał się do lekarzy weterynarii, aby ci sprawdzili, co powoduje u zwierzaka takie objawy. Okazało się, że to, co go spotkało, może przydarzyć się każdemu pupilowi, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim.

Pies z zaciekami pod oczami
13.06.2023 09:40 Martwią Cię ciemne zacieki pod oczami psa? To sygnał ostrzegawczy, którego nie można przegapić

Brunatne plamy pod oczami są szczególnie widoczne u czworonogów z jasną sierścią, ale występują także u pupili z ciemniejszym futrem. Czy jest to jedynie defekt estetyczny, czy może niesie za sobą inne negatywne skutki? Wyjaśniamy, czym spowodowane są ciemne zacieki pod oczami psa i jak można sobie z nimi poradzić.Chociaż może się wydawać, że to tylko niegroźne przebarwienia, prawda jest inna. Ciemne plamy pod oczami psa mogą być sygnałem, że ze zdrowiem pupila dzieje się coś niedobrego. Na szczęście problem można leczyć, a zabranie pupila do lekarza może ulżyć w cierpieniu.

kot u weterynarza
10.06.2023 14:21 Kotki już nie pójdą "pod nóż"? Rewolucja w sterylizacji kotów, sytuacja bezdomnych zwierząt zmieni się nie do poznania

Sterylizacja bezpańskich kotów to jeden z głównych czynników, który pomaga zapobiegać niekontrolowanemu rozmnażaniu się tych zwierząt. Wszystko wskazuje na to, że być może już niebawem dostępny będzie nowy środek antykoncepcyjny dla naszych kocich przyjaciół. Zastrzyk będzie mniej inwazyjną alternatywą dla zabiegu operacyjnego. Szacuje się, że na świecie żyje 600 milionów kotów domowych, z czego osiemdziesiąt procent stanowią koty bezpańskie. Główną metodą pozbawiającą koty zdolności dalszego rozmnażania jest zabieg operacyjny polegający na wycięciu jąder i nasieniowodów u kocurów lub jajników, jajowodów i macicy u kotów. Naukowcy pracują jednak nad nową metodą antykoncepcji. Cel pozostaje ten sam - pozbawienie dziko żyjących kotów możliwości zwiększania swojej populacji.

weterynarz i pies
09.06.2023 15:03 Weterynarze apelują: ten owoc jest zakazany dla psów. Pod żadnym pozorem nie dawaj go pupilowi

Minęły już czasy, kiedy psy karmiono resztkami z obiadu właścicieli, a świadomość na temat zdrowej psiej diety jest coraz większa. Zdarza się jednak, że w ramach przekąski dajemy pupilom spróbować ludzkich smakołyków. W niewielkiej ilości większość produktów nie powinna im zaszkodzić, ale na inne powinniśmy uważać. Weterynarze apelują, żeby nigdy nie dawać psu tych popularnych owoców. Mogą doprowadzić do niewydolności nerek, a w najgorszym wypadku nawet do śmierci.Z uwagi na to, że opiekunowie chcą szczęścia czworonożnych przyjaciół, czasem ciężko jest odmówić łaszącemu się psu przekąski. Zdarza się też, że w chwili nieuwagi nasz pupil zdąży pochłonąć solidną porcję ludzkiego jedzenia i gorączkowo próbujemy znaleźć w internecie, czy pora jechać z nim do weterynarza. Lista pokarmów zakazanych dla psów nie kończy się na czekoladzie. Wymieniając produkty szkodliwe dla czworonogów, rzadko wspomina się o tych owocach. 

zabita sarna
07.06.2023 12:09 Potrącili ciężarną sarnę. Z jej brzucha wypadły na ulicę bliźniaki, "Są obrazy, których nigdy się nie zapomni"

Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi" w swoich social mediach podzieliło się historią i drastycznymi zdjęciami, potrąconej przez samochód, ciężarnej sarny. Uderzenie było tak mocne, że zwierzę wylądowało w rowie. Jednak siła spowodowała, że rozerwały się jego powłoki brzuszne, a na drogę wypadły dwa maluchy.Sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia, jednak los zwierząt nie pozostał obojętny nadjeżdżającym rowerzystom. Ostrzegamy, że zdjęcia załączone do artykułu zdecydowanie nie nadają się dla osób szczególnie wrażliwych na krzywdę zwierząt oraz drastyczne sceny.

człowiek i pies
07.06.2023 09:36 Nastolatek pozwolił ojcu nazwać swojego psa. Gdy wywołał go weterynarz, omal nie spalił się ze wstydu

Imiona, które opiekunowie wybierają dla swoich czworonożnych przyjaciół, potrafią być nietuzinkowe, choć nie zawsze do końca przemyślane. Dodatkowy problem pojawia się w momencie, gdy pozwalamy innym na wybór przezwiska dla naszego zwierzaka. Użytkownik Reddita podzielił się z internautami historią, jaka spotkała go podczas wizyty u weterynarza z psem. Okazało się, że tata spłatał mu figla, który zaprzepaścił jego szanse na udany podryw. Niektórzy internauci chętnie dzielą się w sieci swoimi przemyśleniami, poruszającymi opisami dotyczącymi napotkanych ludzi, a także przygodami związanymi ze zwierzętami. Dokładnie tak stało się w przypadku nastolatka, który spotkał u weterynarza piękną dziewczynę. Choć ich psy od razu złapały ze sobą kontakt, wtedy jeszcze nie wiedział, że za chwilę spali się przy niej ze wstydu.

Czarny kot Beastie
06.06.2023 15:36 Wyciągnęli kota z rynsztoka, ale zauważyli, że nie może zamknąć pyszczka. W środku utkwił ostry przedmiot

Dziko żyjące koty, aby przeżyć muszą mieć schronienie i pożywienie, a o to nie zawsze łatwo. Podczas szabrowania śmietników zdarza im się połknąć przedmioty zagrażające ich zdrowiu, a nawet życiu. Tak też było w przypadku czarnego kota, któremu nadano imię Beastie. Zwierzę widziano z metalowym szpikulcem w pyszczku.Opisana sytuacja miała miejsce w stolicy i największym mieście amerykańskiego stanu Hawaje. Kotek od kilku miesięcy przechodził piekło, dopóki jego drogi nie przecięły się z lokalnymi ratownikami zwierząt. 

pies u weterynarza
24.05.2023 14:27 Weterynarz chciał pobrać krew labradorowi. Gdy wbił igłę, reakcji zwierzaka nikt nie mógł przewidzieć

Nie wszyscy ludzie lubią wizyty u lekarzy, a co dopiero pobieranie krwi. Dokładnie tak samo dzieje się w przypadku zwierząt. Ten pies dostał skierowanie na morfologię, jednak jego reakcja na widok specjalisty ze strzykawką w dłoni jest zaskakująca. Nigdy nie zgadniecie, co zrobił, kiedy poczuł ukłucie igły.Oczywiście nie można mierzyć wszystkich jedną miarą i zarówno wśród ludzi, jak i zwierzą znajdą się osobniki, które mają prawdziwą frajdę z odwiedzin u lekarza. Jeśli jeszcze kiedykolwiek będziecie obawiać się pobierania krwi, koniecznie przypomnijcie sobie tę historię z labradorem w roli głównej!

Chihuahua
20.05.2023 10:50 Weterynarz skanuje chip znalezionego psa i dzwoni do rodziny. Nigdy nie zapomni, co usłyszał w słuchawce

Weterynarz z Florydy postanowił zeskanować chip znalezionego na poboczu psa rasy chihuahua, którym zaopiekował się po wypadku. Nie spodziewając się zbyt wiele, zadzwonił pod znaleziony numer telefonu. To, co usłyszał w słuchawce, przeszło jego najśmielsze oczekiwania.Po drugiej stronie znajdowali się właściciele Alexa mieszkający 360 km od schroniska, w którym przebywał ich pupil. Losy, które spotkały czworonoga, to gotowy scenariusz filmowy.

prześwietlenie psa
19.05.2023 16:21 Mężczyzna wpada do weterynarza. W głowie się nie mieści, co połknął jego pies, omal nie przypłacił tego życiem

Wszyscy opiekunowie psów doskonale zdają sobie sprawę, że niektóre z nich mają tendencję do zjadania rzeczy, które nigdy nie powinny znaleźć się w ich pyszczku. Podobnie stało się w przypadku młodego czworonoga o imieniu Boots. Jego opiekun czym prędzej popędził do weterynarza, by ratować swojego pupila.Niektórzy uważają, że psy zupełnie jak małe dzieci wymagają stałego nadzoru. Zwłaszcza te młode czworonogi, które dopiero uczą się żyć w otaczającej je rzeczywistości. Na własnej skórze przekonał się o tym właściciel zwierzaka, który połknął coś, co mogło przynieść opłakane skutki.

Yorkshire terrier
14.05.2023 15:25 Suczka zaczyna obficie krwawić. Po prześwietleniu diagnoza jest jednoznaczna, "Były większe niż moneta"

Suczka rasy yorkshire terrier odbyła wizytę w szpitalu dla zwierząt, gdyż właściciela psa zaalarmowały krwiste upławy u jego podopiecznej. Mimo iż wydzielina pochwowa z domieszką krwi bywa naturalną odpowiedzią organizmu na zachodzące w nim zmiany, towarzyszyły temu inne niepokojące objawy. Weterynarz postawił diagnozę, która wprawiła opiekuna w osłupienie.Przychodnia weterynaryjna Animalcare Veterinary Clinic Rincón de la Victoria w Maladze za pośrednictwem mediów społecznościowych opowiedziała o niedawnym przypadku, z jakim wielokrotnie mieli do czynienia w przeszłości. Post jest przestrogą, by częściej zaglądać do psiej miski oraz interesować się składem karmy, którą podajemy naszym czworonożnym podopiecznych. 

spaniel i prześwietlenie
13.05.2023 13:28 Kupili kaganiec dla spaniela, by przestał zjadać odpadki. Tak się na nich odegrał, nie miał żadnych oporów

Dexter to spaniel, który miał tendencje do zjadania niemal wszystkiego, co tylko znalazło się w zasięgu jego pyszczka. Jego opiekunowie wpadli na pomysł, że aby oduczyć go tej praktyki, kupią mu kaganiec, który skutecznie uniemożliwi mu zjadanie odpadków. Nie przewidzieli tylko jednego.Niektóre psy wprost uwielbiają znajdować odpadki i je zjadać. Niezależnie, czy są w domu, na podwórku, lub na spacerze. Dexter zaliczał się do ich grona. Jego opiekunowie nauczeni doświadczeniem w obawie, że coś, co spożyje, może poważnie zagrozić jego zdrowiu, postanowili założyć mu kaganiec.

pies i zastrzyk
13.05.2023 10:49 "Stefana zabił weterynarz, który pomylił adres". Trudno uwierzyć, jak 75-latek tłumaczył się w sądzie

W zeszłym roku media obiegła historia o fatalnej pomyłce, którą popełnił weterynarz z Zagnańska (woj. świętokrzyskie). Mężczyzna zjawił się w domu, gdzie starsi opiekunowie mieli pod opieką 5-letnigo psa w typie owczarka niemieckiego o imieniu Stefan. Choć byli przekonani, że ich pupil otrzymuje szczepionkę przeciw wściekliźnie, prawda była zupełnie inna.Teraz 75-letni weterynarz stanął przed sądem i odpowiedział za błąd, który popełnił. Zarzuty, jakie usłyszał, dotyczyły pozbawienia życia zdrowego psa. Wskutek nieuwagi pomylił się i udał pod zły adres. Sposób, w jaki tłumaczył się w sądzie, zaskakuje.

Kot zatrzymał opiekuna w domu
10.05.2023 12:05 Nie zdążyła na samolot przez kota. Niebywałe, co mruczek musiał poświęcić, by zatrzymać opiekunkę przy sobie

Kat Scott, która mieszka w Queensland w Australii, opowiedziała o tym, jak jej kot Howard wymagał natychmiastowej pomocy weterynaryjnej w wyniku niewyjaśnionym wypadku. Kobieta miała tego samego dnia lecieć do oddalonej o 1300 km części kraju, jednak z uwagi na stan zdrowia zwierzęcia, przegapiła samolot i nie stawiła się na rozmowie o pracę. Osoby mające pod opieką domowego pupila z pewnością zdają sobie sprawę z faktu, że jego utrzymanie bywa często bardzo kosztowne, zwłaszcza w przypadku zwierząt o przewlekłych chorobach czy posiadające pewne rodzaje niepełnosprawności. Niemniej koty to stworzenia o niezależnym charakterze i wrodzonej ciekawości, co niekiedy może prowadzić do różnego rodzaju wypadków. 

Pudełko po jedzeniu
08.05.2023 12:27 Przyszła do kliniki dla zwierząt i rzuciła pojemnikiem po kebabie na ladę. Personel zamarł, gdy uniósł wieko

Smutnego odkrycia dokonano w jednej z paryskich klinik weterynaryjnych. W recepcji „La patte de l'espoir” pojawiła się kobieta trzymająca pojemnik do dań na wynos, po czym rzuciła tackę na ladę i wyszła. W opakowaniu znajdowało się kocię, którego waga nie przekraczała 100 gram. Zwierzątko najprawdopodobniej dopiero co przyszło na świat.Wiele osób cieszy się z posiadania niewysterylizowanej kotki i perspektywy posiadania kociej gromadki. Nie ma co się oszukiwać: kocięta są urocze. Rzeczywistość jest jednak brutalna, a co roku wiosną i wczesnym latem setki kociąt umiera na ulicach bądź zasila grono podopiecznych już i tak przepełnionych schronisk. 

prześwietlenie kota
05.05.2023 12:08 Kobieta wbiega do gabinetu z rannym kotem na rękach. Wkrótce weterynarz odkrywa straszną prawdę

W gabinecie weterynaryjnym pojawiła się opiekunka z kotem na rękach, z którym zdecydowanie działo się coś złego. Lekarz dopiero po chwili odkrył przerażającą prawdę, co stał się zwierzakowi. Kiedy zdał sobie sprawę, że ktoś najprawdopodobniej go postrzelił, w social mediach zamieścił apel do wszystkich właścicieli, aby uważali na swoich pupili.Choć trudno w to uwierzyć, wszystko wskazuje na to, że ktoś czerpał satysfakcję ze strzelania do kotów biegających na zewnątrz. Sprawa jest jeszcze bardziej zatrważająca, że do mrożącej krew w żyłach sytuacji doszło w niewielkiej miejscowości, która liczy zaledwie 6 tysięcy mieszkańców.

owczarek niemiecki u weterynarza
01.05.2023 17:57 Weterynarz pokazał, ile można osiągnąć w ciągu 10 minut. Owczarek przełamał swój największy strach

Praca weterynarza zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Choć mogłoby się wydawać, że kotki i pieski to stworzenia, w których towarzystwie można się odprężyć, niektórzy pacjenci w gabinecie są naprawdę wymagający. Zazwyczaj większość specjalistów ma swoje sposoby, dzięki którym łatwiej pracuje im się ze zwierzakami. Dr Thomas Hamilton pokazał, jak potraktował owczarka niemieckiego, który panicznie bał się wizyty.Thomas Hamilton to weterynarz, który ciekawostkami ze swojego gabinetu dzieli się za pośrednictwem profilu na TikToku. Do tej pory zgromadził naprawdę szerokie grono odbiorców z całego świata. Tym razem pokazał, jak poradził sobie z przerażonym owczarkiem niemieckim, który przyszedł do niego na wizytę.

kocię
29.04.2023 17:21 Powinno beztrosko rosnąć przy swojej mamie, ale los bywa przewrotny. Kociątko nigdy nie przestało walczyć

Do organizacji “One Cat At a Time” trafiło nowo narodzone kocię, które podczas porodu straciło swoją mamę. Na szczęście szaro-biała maleńka istotka nie została bez opieki, a pracownicy ośrodka zajęli się nią najlepiej, jak tylko umieli. Walka o jej przetrwanie od samego początku nie należała do najłatwiejszych.Choć mała kotka została na tym świecie zupełnie sama, ponieważ na świat przyszła jako jedyna z miotu, jej chęci do życia były ogromne. Mimo że miała bardzo trudny start w życie, pokazała wszystkim, że jest prawdziwą wojowniczką.

kotka
26.04.2023 13:02 Starsza, ale zdrowa kotka miała kilka "wypadków” podczas korzystania z kuwety. Właściciele postawili na niej krzyżyk

Opiekunowie starszej kotki o imieniu Lulu zgłosili się do kliniki weterynaryjnej z zamiarem poddania zwierzęcia eutanazji. Swoją decyzję tłumaczyli tym, że kot kilkukrotnie załatwił się poza kuwetą. Zamiast zastanowić się na tym, co spowodowało takie zachowanie, właściciele po prostu chcieli pozbyć się problemu. Roszczeniowość nie spotkała się z aprobatą ze strony lekarza. Lulu to kotka himalajska, czyli przedstawicielka rasy powstałej ze skrzyżowania kotów perskich z syjamskimi. Choć zdecydowanie nie była pierwszej młodości, nawet na stare lata nie miała problemów ze zdrowiem i towarzyszyła swoim opiekunom od dłuższego czasu. Jednak na przestrzeni ostatnich tygodni właściciele zauważyli, że kilka razy zdarzyło jej się załatwić poza kuwetą. 

kot Gacek
19.04.2023 13:11 Kot Gacek trafił do dentysty. Specjaliści przywrócili mu piękny uśmiech, ale to nie wszystko

Kot Gacek, o którego "usidlenie" batalia ciągnęła się miesiącami, w końcu znalazł się w domu tymczasowym. Na przekór wszystkiemu, mruczek czuje się w nim świetnie i zdecydowanie nie tęskni za życiem w budce na ulicy Kaszubskiej. To jednak nie koniec wielkich zmian w jego życiu. Właśnie przeszedł leczenie u kociego dentysty, a to jeszcze nie wszystko. Fani zauważają kolejną znaczną różnicę w jego wyglądzie.W sieci pojawiła się relacja z gabinetu stomatologicznego dla zwierząt, w którym specjaliści zadbali o uzębienie kota Gacka. Od początku było wiadomo, że to jeden z problemów, jakim specjaliści będą musieli się zająć po jego odłowieniu. Jednak czujni internauci dopatrzyli się jeszcze jednej zmiany.

pies u weterynarza
18.04.2023 13:14 Ostatnie pożegnanie. Weterynarz ostrzega: nigdy nie popełniaj tego błędu przy usypianiu psa

Pożegnanie z czworonożnym członkiem rodziny, który spędza u boku opiekuna każdy dzień swojego życia, jest niewątpliwie jednym z trudniejszych przeżyć. Niestety, niektóre schorzenia powodują, że stan pupila jest tak ciężki i sprawia mu wiele bólu, że weterynarz zaleca poddanie go eutanazji. Pielęgniarka weterynaryjna wyjawia, dlaczego tak ważne jest, aby właściciele pozostali ze swoimi ukochanymi zwierzętami w ostatnich minutach.Ból i pustkę po stracie czworonoga zrozumie jedynie osoba, która sama jej doświadczyła. Wraz z pupilem odchodzi kawałek serca opiekuna, z czym naprawdę trudno się pogodzić. Choć niektórym wydaje się, że nie są na tyle silni i odporni psychicznie, aby towarzyszyć zwierzakowi w ostatnich chwilach życia, pielęgniarka weterynaryjna Rachel Bean podzieliła się emocjonalnym apelem, w którym wyjawiła, jak najlepiej zachować się w takiej chwili.

Pysk psa
18.04.2023 10:42 Zobaczyła guzek na psim pyszczku. Trudno uwierzyć, co zagnieździło się w jego nosie

Taco to pies, który został adoptowany ze schroniska przez Tess. Po dwóch miesiącach kobieta zauważyła, że na jego pyszczku znajduje się dziwny guzek. Z uwagi na to, że jest asystentką weterynarza, wiedziała, że musi działać od razu. Na jej miejscu nie wszyscy zdawaliby sobie sprawę z powagi sytuacji.Na pyszczku psa pojawiła się czerwona krostka, która nie umknęła uwadze czujnej opiekunki. Kobieta doskonale zdawała sobie sprawę, że wcześniej jej tam nie było. Doświadczenie w medycynie weterynaryjnej pozwoliło na skierowanie zwierzaka do specjalisty i postawienie prawidłowej diagnozy.

kot na ulicy
17.04.2023 12:04 Bezpański kot trafił na pierwsze strony gazet. Skierował się w idealne miejsce, by prosić o pomoc

O tym rudym kocie zrobiło się głośno na całym świecie. Mruczek pojawił się pewnego dnia w jednej z klinik weterynaryjnych w Turcji. Okazało się, że zjawił się tam w konkretnym celu. Na szczęście kamery zarejestrowały ten wyjątkowy moment, a później nagranie udostępniono w sieci. Zwierzęta, a w tym szczególnie koty nie raz już zaskoczyły człowieka swoją inteligencją. Podobnie stało się w przypadku tego rudego kocura, który błąkał się ulicami miasta Orhangazi w tureckiej prowincji Bursa. Swoim zachowaniem udowodnił, że mruczki to naprawdę sprytne stworzenia, które starają się radzić sobie w każdej sytuacji.