Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Dlaczego warto chipować psa i kota? Nie będziesz tego żałować
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 04.05.2024 10:29

Dlaczego warto chipować psa i kota? Nie będziesz tego żałować

Chipowanie zwierząt domowych
fot. Materiały partnerskie

Współczesne społeczeństwo coraz bardziej docenia znaczenie odpowiedzialnego podejścia do opieki nad zwierzętami domowymi. W tym kontekście procedura chipowania psów i kotów staje się coraz popularniejsza. To Twój przywilej, a nie obowiązek. Ale dlaczego warto zdecydować się na ten krok? Jakie korzyści niesie za sobą chipowanie?

Dlaczego warto zachipować psa i kota? Bezpieczeństwo w przypadku zaginięcia

Jedną z najważniejszych korzyści płynących z chipowania psów i kotów jest zapewnienie  dodatkowego zabezpieczenia w przypadku zaginięcia. Mikrochip to małe urządzenie, które jest wszczepiane pod skórę zwierzęcia. Zawiera ono unikalny numer identyfikacyjny, który może być odczytany za pomocą czytnika mikrochipów. Dzięki temu, gdy zagubiony pies lub kot zostanie znaleziony, możliwe jest ustalenie tożsamości właściciela poprzez odczytanie numeru chipa. To bardzo przydatne narzędzie, które może znacząco zwiększyć szanse na odnalezienie  zwierzęcia i przywrócenie go do domu. 

chipowanie zwierząt (1).png
fot. materiały partnerskie
Husky robił wszystko, by uciec ze schroniska. Nagle zauważono go na dachu Sfotografowała ocalonego kotka. Niechcący stał się sławny na cały świat

Ubezpieczenie, ochrona przed kradzieżą i nielegalnym handlem zwierzętami

Chipowanie zwierząt to również skuteczny sposób ochrony przed kradzieżą i nielegalnym handlem. Mikrochip z unikalnym numerem identyfikacyjnym pozwala na łatwe ustalenie tożsamości zwierzęcia oraz jego właściciela. Dzięki temu, w przypadku próby kradzieży lub  nielegalnej sprzedaży, możliwe jest szybkie odnalezienie i odzyskanie zagubionego zwierzęcia. 

Warto również pamiętać, że tylko zachipowane zwierzęta mogą być ubezpieczone w renomowanej firmie ubezpieczeniowej – podkreśla Bożena Pękala z PetExpert.

Ubezpieczenie zwierząt to ważny krok w zapewnieniu im opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie. Dzięki temu, w przypadku choroby czy wypadku, właściciel może skorzystać z kompleksowej pomocy weterynaryjnej bez obawy o wysokie koszty leczenia.

Prosta i bezbolesna procedura

Warto podkreślić, że procedura chipowania jest stosunkowo prosta i bezbolesna zarówno dla psa, jak i dla kota. Mikrochip jest wszczepiany pod skórę za pomocą strzykawki, podobnie jak szczepionka. Zazwyczaj nie wymaga to nawet znieczulenia, a cała procedura trwa zaledwie kilka minut. Po wszczepieniu chipa zwierzę może wrócić do swoich codziennych aktywności bez żadnych ograniczeń. 

Chipowanie psów i kotów to ważny krok w zapewnieniu im bezpieczeństwa i ochrony. Dzięki unikalnemu numerowi identyfikacyjnemu zawartemu w mikrochipie zagubione zwierzęta mają większą szansę na odnalezienie i powrót do domu. Dodatkowo chipowanie umożliwia ubezpieczenie zwierząt, co zapewnia właścicielom spokój ducha i pewność, że w razie potrzeby ich pupile będą miały dostęp do najlepszej opieki weterynaryjnej. Prosta i bezbolesna procedura chipowania sprawia, że warto podjąć ten krok dla dobra naszych czworonożnych przyjaciół. 

 

Źródło: materiały partnerskie