Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot zaczął wymiotować i tracić siły. Prześwietlenie ukazało przerażającą prawdę
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 30.06.2024 14:23

Kot zaczął wymiotować i tracić siły. Prześwietlenie ukazało przerażającą prawdę

kot RTG
fot. facebook/ DoveLewis

Pewna rodzina doświadczyła przerażającego zdarzenia, które zmusiło ich do szybkiej reakcji i wizyty u weterynarza. Ukochany kot, który zawsze był pełen energii i ciekawości, nagle zaczął wymiotować i tracić siły. Choć początkowo trudno było ustalić przyczynę jego dolegliwości, prześwietlenie ukazało prawdę, która wstrząsnęła opiekunami.

Ciekawski kot wpadł w tarapaty

Ciekawość to cecha, która wyróżnia koty na tle innych zwierząt. Są one znane z eksplorowania każdego zakamarka domu, wspinania się na meble i badania wszystkich nowych przedmiotów. Ta naturalna chęć odkrywania może czasami prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Mruczki bawiąc się drobnymi przedmiotami, mogą przypadkowo je połknąć, co stanowi zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia.

Pewnego dnia ciekawski kot, pozostawiony sam w domu, zaczął bawić się przyborami do szycia, które opiekunka zapomniała włożyć do szafy. Wiszące nitki i kolorowe włóczki przyciągnęły mruczka jak magnes. Zwierzę nie mogło oprzeć się zabawie, która ostatecznie zakończyła się fatalnie. Właściciele, którzy wrócili do domu, nie potrafili zrozumieć, co spowodowało takie objawy u ich pupila. Rudzielec stał się apatyczny i wymiotował. Z każdą minutą jego stan się pogarszał. Zmartwieni opiekunowie co sił pognali do kliniki weterynaryjnej, w której dzięki zdjęciu RTG lekarze odkryli przerażającą prawdę. 

rudy kot
fot. canva/ kozorog
Spanikowani rodzice dostrzegli węża w łóżeczku dziecka. Od razu wezwali specjalistów Tragedia pod Olsztynem. Psy zagryzły 7-letnią dziewczynkę

Pilna wizyta u weterynarza. Kot trafił na stół operacyjny

Weterynarze szybko przystąpili do działania, aby ustalić, co dolega kotu. Po wstępnym badaniu zdecydowano się na przeprowadzenie prześwietlenia, które miało na celu zobrazowanie wewnętrznych organów zwierzęcia. Wyniki RTG okazały się szokujące — w nosie mruczka znajdowała się długa igła, która przebiła się aż do gardła, powodując ogromny ból i problemy z przełykaniem. Ostry przedmiot najprawdopodobniej utknął w ciele zwierzęcia podczas porannej zabawy. 

kot RTG
fot. facebook/ DoveLewis 

Dzięki szybkiemu działaniu weterynarzy udało się usunąć igłę i zapobiec dalszym komplikacjom. Kot przeszedł operację, po której wymagał intensywnej opieki i rekonwalescencji. Dzięki fachowej pomocy zwierzę wróciło do zdrowia, a opiekunowie odetchnęli z ulgą, widząc, że ich pupil powoli odzyskuje siły. 

Przedmiot w kocim pysku. Internauci zmartwili się losem zwierzęcia

Internauci nie mogli zrozumieć, w jaki sposób igła do szycia utknęła w ciele kota i jakim cudem zwierzę nadal żyje. W komentarzach pod zamieszczonym przez klinikę weterynaryjną postem pojawiło się wiele słów wsparcia zarówno dla poszkodowanego jak i jego opiekunów.

  • “Biedny kotek, ciesze się, że zdrowieje”,
     
  • “Jak to możliwe? Na pewno nikt się nad nim nie znęcał?”
     
  • “Straszny widok!”
     
  • “Wracaj do zdrowia rudzielcu” - czytamy w komentarzach.

To dramatyczne zdarzenie było ważną lekcją dla opiekunów kota. Zrozumieli, jak istotne jest zabezpieczanie rzeczy, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla ciekawskich zwierząt. Przybory do szycia, drobne przedmioty itp. muszą być przechowywane w miejscach niedostępnych dla sprytnych czworonogów. Dzięki takiemu podejściu istnieje szansa, że uda im się zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. 

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?