Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Świat

Świat

inaczej planeta. Ziemia wraz ze społecznościami ludzkimi oraz wszystkim co na niej istnieje. Na świecie istnieje 7 kontynentów, czyli obszarów lądowych otoczonych (oblanych) wodami.

stado krów
12.07.2024 11:00 Myślał, że w błocie na wybiegu krów utknął pies. Okazało się, że to dzikie zwierzę

W rezerwacie przyrody doszło do niecodziennego incydentu, który zaangażował zarówno miejscowych rolników, jak i strażników przyrody. Kiedy fotograf zauważył stado krów wpatrujących się w błotnistą kałużę, nie spodziewał się, że stanie się bohaterem niecodziennej akcji ratunkowej. To, co odkrył, zaskoczyło wszystkich i wymagało natychmiastowej interwencji specjalistów pracujących w organizacji chroniącej dzikie zwierzęta.

pies ogląda mecz
12.07.2024 10:00 Ten pies to największy fan piłki nożnej. Jego reakcja na gola bawi do łez

Właścicielka czworonoga opublikowała w sieci zabawny filmik ze swoim pupilem. Pies z ogromnym entuzjazmem oglądał mecz piłki nożnej wyświetlany na ekranie telewizora. Okazało się, że zwierzę jest jednym z największych fanów futbolu na całym świecie. Jego reakcja na strzeloną bramkę rozbawiła miliony internautów do łez.  

Marina Chapman
12.07.2024 07:02 Twierdzi, że żyła w dżungli z małpami. Tak Marina Chapman wspomina dzieciństwo

Historia Mariny Chapman lata temu obiegła media z całego świata. Kobieta twierdzi, że jako dziewczynka została porwana, a następnie trafiła do dżungli, gdzie przez 5 lat wychowywała się z małpami. Swoje doświadczenia opisała w książce zatytułowanej “Dziewczynka bez imienia”. Co ją spotkało i jak wspomina czasy życia wśród kapucynek? Co na temat jej historii twierdzą eksperci?

atak rekina w Teksasie
08.07.2024 12:50 Do brzegu podpłynął rekin. Zaatakował cztery osoby jednego dnia

Dramatyczny finał obchodów Dnia Niepodległości. Rekin zaatakował cztery osoby w ciągu jednego dnia u wybrzeży Teksasu. Z pomocą poszkodowanym ruszyli wypoczywający na plaży turyści. Dwie ofiary wymagały hospitalizacji. Ze względu na serię pogryzień przez rekina lokalne służby wystosowały oświadczenie i wzmocniły ochronę wybrzeża.

atak rekina na wędkarza
06.07.2024 14:37 Wyszedł na ryby, wylądował w szpitalu. Zaatakował go rekin

Mężczyzna, który wybrał się na ryby, nie spodziewał się, że ten dzień tak się skończy. Wędkarz wypłynął swoją motorówką w okolice jednego z portów, gdzie można złowić wspaniałe okazy. Niespodziewanie zaatakował go rekin. Rybak walczy teraz o życie w szpitalu. Jego stan jest krytyczny.

biały bizon zniknął
06.07.2024 11:15 Jego narodziny miały być spełnieniem przepowiedni. Biały bizon nagle zniknął

Przyroda już nie raz udowodniła, jak bardzo potrafi zaskakiwać, zwłaszcza ta dzika. W związku z tym niektórym wyjątkowym zjawiskom przypisuje się nawet mistyczne powiązania. Takim wydarzeniem były narodziny ekstremalnie rzadkiego białego bizona w Parku Narodowym Yellowstone. Niestety wyjątkowy cielak nagle zniknął. Czy przepowiednia zostanie spełniona?

jesiotr atlantycki
04.07.2024 06:00 Starożytny smok wyginął ponad 100 lat temu. Naukowcy przywrócili ten gatunek

Szwedzcy naukowcy dokonali niezwykłego osiągnięcia, przywracając do życia gatunek, który wyginął ponad 100 lat temu. Pierwsze osobniki zostały wypuszczone do rzeki Goeta aelv w Goeteborgu. To historyczne wydarzenie daje nadzieję na odtworzenie populacji jesiotrów atlantyckich, zwanych też starożytnymi smokami.

dziki kot
03.07.2024 16:12 Kto zdobędzie więcej ofiar, wygrywa. W "zawodach" życie straciło ponad 370 kotów

W Nowej Zelandii zorganizowano “konkurs”, który zakończył się śmiercią ponad 370 dzikich kotów. Uczestnicy, w tym również dzieci, brali udział w polowaniu, co wywołało falę krytyki i dyskusji na temat etyki takich działań. Organizatorzy bronią się, twierdząc, że ich celem było zmniejszenie liczby zdziczałych zwierząt, które stanowią zagrożenie dla rodzimej fauny. To nie pierwsze takie “zawody”, jakie obyły się na terenie tego archipelagu nazywanego rajem dla miłośników przyrody.

pies porzucony w toalecie
02.07.2024 14:37 Przerażające znalezisko w toalecie przy drodze. Tak mogła postąpić osoba bez serca

Kobieta, która zatrzymała się w toalecie przy autostradzie, w życiu nie spodziewała się, że spotka ją tam tak nieprzyjemna sytuacja. Gdy weszła do środka, nie mogła uwierzyć, że ktoś posunął się do tak okrutnego czynu. Musiała działać natychmiast.

bezdomny pies
02.07.2024 12:23 Zatrzymał się, żeby pogłaskać psa. Przy obroży znalazł tajną wiadomość

Mężczyzna, który wybrał się na wakacje do Hiszpanii, zobaczył psa leżącego na ziemi. Miłośnik czworonogów podszedł do niego, aby mu pomóc. Zobaczył wtedy, że zwierzak ma na szyi zawieszoną specjalną wiadomość. Właściciel umieścił ją w ważnym celu. Przejęty losem psa turysta musiał zastosować się do polecenia. Nie omieszkał jednak podzielić się zdjęciem z internautami. 

żbik
01.07.2024 16:22 W końcu dobre wieści. Wyjątkowe koty miały wyginąć, teraz urodziły się młode

Gdy wydawało się, że ten rzadki gatunek zniknie bezpowrotnie z powierzchni Ziemi, przyroda ponownie nas zaskoczyła. Dzięki wytrwałości i zaangażowaniu naukowców ze Szkocji dzikie koty ponownie zasiedlają swoje naturalne środowisko. Na wolności pojawiły się pierwsze młode, co jest dowodem skuteczności prowadzonych działań ochronnych. Badacze wierzą, że urodzone kocięta pozwolą ocalić gatunek przed wyginięciem.

orka
30.06.2024 10:45 Założył się z kolegami, że dotknie orkę. Popełnił duży błąd, wideo niesie się po sieci

Grupa turystów wypoczywających na statku postanowiła zabawić się kosztem dzikich zwierząt. Po wypatrzeniu stada orek jeden z mężczyzn założył się z kolegami, że podpłynie i dotknie wybranego przez siebie osobnika. Na nagraniu uchwycono moment, jak wskakuje do wody, a następnie zaczepia dorosłą samicę z młodym. Ryzykant, który chciał zaimponować towarzystwu, sporo zapłacił za wygrany zakład.

wąż
28.06.2024 16:17 Chciała tylko umyć naczynia. Gdy sięgnęła do zlewu, coś zaczęło się wić

Co niebezpiecznego może wydarzyć się podczas mycia naczyń? Dokładnie tak pomyślała kobieta, na którą w zlewie czekała nieprzyjemna niespodzianka. Gdy sięgnęła po brudne sztućce, zauważyła, że między nimi coś się porusza. Z piskiem odskoczyła od blatu.

wielbłąd
27.06.2024 12:39 Podróże śladami zwierząt: Czy przejażdżki na wielbłądach powinny być zakazane?

Podróże w dalekie zakątki świata stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków. Wielu z nich decyduje się na skorzystanie z lokalnych atrakcji, które nie są dostępne w innych miejscach. Jedną z najczęściej wybieranych aktywności, zwłaszcza na pustyniach Bliskiego Wschodu, jest przejażdżka na wielbłądzie. Czy to aby na pewno dobry pomysł, by z niej korzystać? Na ten temat redakcja Świata Zwierząt rozmawia z Kubą Rybickim, pilotem wycieczek, podróżnikiem, fotografem oraz współtwórcą bloga i podcastu “Dobra Podróż”.

wąż
26.06.2024 16:18 Spanikowani rodzice dostrzegli węża w łóżeczku dziecka. Od razu wezwali specjalistów

Ta historia z pewnością na długo pozostanie w pamięci rodziny, która w łóżeczku córki odkryła dzikie zwierzę. Intruzem okazał się być jeden z najbardziej jadowitych węży. Przerażeni rodzice niezwłocznie wezwali ekipę specjalizującą się w łapaniu gadów. Teraz mogą mówić o ogromnym szczęściu. Nagranie z akcji ratunkowej zostało opublikowane w sieci.

trójoka ryba
26.06.2024 14:19 Wyłowił z wody trójoką rybę. Spełnia się kolejna przepowiednia?

Użytkownik sieci udostępnił na popularnym forum internetowym Reddit zdjęcie ryby. Nie jest ona jednak zwykłym okazem pływającym w wodzie. Ma troje oczu, co wzbudziło prawdziwą sensację wśród komentujących fotografię z całego świata. Szybko dopatrzyli się, że może być to potwierdzenie kolejnej przepowiedni ze znanego niemal wszystkim źródła.

kot Kotor
25.06.2024 06:00 Podróże śladami zwierząt: Koty Kotoru. Mroczny proceder rozgrywa się tuż pod nosem turystów

Kolejnym przystankiem w naszym cyklu “Podróże śladami zwierząt” jest dobrze znane turystom miasto Kotor, znajdujące się w Czarnogórze. Miejscowość ta słynie z licznej populacji wolno żyjących kotów. Czy bezpańskie zwierzęta można postrzegać w kategorii atrakcji turystycznej? Czy obecność setek kotów na ulicach generuje zysk kosztem samych zwierząt? Wyjaśniamy, w jaki sposób władze oraz organizacje prozwierzęce dbają o ich dobrostan i bezpieczeństwo. Na ten temat porozmawialiśmy z Lilianą Wiadrowską, funkcjonującą w sieci jako Polka na Bałkanach.

Nie żyje aktor z "Piratów z Karaibów"
24.06.2024 14:49 Nie żyje Tamayo Perry z „Piratów z Karaibów”. Padł ofiarą rekina

Tamayo Perry, znany aktor z serii filmów “Piraci z Karaibów”, tragicznie zginął po ataku rekina podczas uprawiania sportów wodnych na Hawajach. Kaskader surfował, łapiąc fale, kiedy doszło do groźnego wypadku. Mimo szybkiej reakcji jego przyjaciół i służb ratunkowych gwiazdor zmarł. 

Delfin
21.06.2024 12:19 Podróże śladami zwierząt: Giną bez oklasków. Ile kosztuje uśmiech tresowanego delfina?

Hiszpania, Tunezja, Japonia, Turcja, Egipt i wiele innych. Dziesiątki biur podróży kuszą nas ofertami morskich parków rozrywki, jednocześnie milcząc o tym, jak pozyskuje się delfiny i co naprawdę przeżywają z dala od środowiska naturalnego. W ramach cyklu “Podróże śladami zwierząt” rozmawiamy z Edwinem Radzikowskim z Warsaw Dolphin Defenders, który ukazuje zwykle niewidoczną stronę turystyki — stronę prężnie rozwijającej się gałęzi biznesu opartej na cierpieniu zwierząt, która jest diametralnie różna od wizji, jaką karmią nas delfinaria. To nie są miłe miejsca do odwiedzin z rodziną, jak się powszechnie uważa.

skorpiony w paczce
20.06.2024 12:10 W paczce miały być narzędzia. Zamiast nich odkryto żywe skorpiony

Dzięki czujności i profesjonalizmowi funkcjonariuszy Zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej udało się udaremnić próbę przemytu egzotycznych zwierząt. Nadawca z Hongkongu wysłał w paczce groźne skorpiony. Państwowa Inspekcja Weterynaryjna zadecydowała o ich dalszym losie.

lis
20.06.2024 09:11 Lis ani myślał ruszyć się sprzed psiej budy. Chronił w niej największego skarbu

Pewnego dnia właścicielka domu dostrzegła, że przed budą jej psa kręci się lis. Dzikie zwierzę wyglądało zupełnie jakby nie chciało pozwolić, by ktokolwiek się do niej zbliżył. Dopiero po czasie wyszło na jaw, że naprawdę ukrył tam coś cennego.

pamiątkowe zdjęcie z wakacji
19.06.2024 14:19 Podróże śladami zwierząt: Jak wykorzystywanie małp napędza cierpienie i chaos

Wykorzystywanie zwierząt jako atrakcji turystycznej to zjawisko, które budzi coraz większe kontrowersje. Choć dla wielu turystów możliwość zobaczenia z bliska egzotycznych gatunków jest pokusą nie do odparcia, to dla samych stworzeń wiąże się z cierpieniem i ogromnym stresem. Szczególnie widoczne jest to w przypadku małp, które trzymane na łańcuchach wykonują popisowe numery za kawałek zgniłego banana. Ekspert dr Jan Schmidt-Burbach ujawnia ciemną stronę pamiątkowych zdjęć z wakacji.

Tygrys
19.06.2024 10:15 Podróże śladami zwierząt: Jak mądrze dobierać atrakcje, by nie krzywdzić zwierząt?

Zwierzęta jako atrakcje turystyczne to hasło przewodnie nowego cyklu artykułów publikowanych na łamach serwisu Świat Zwierząt. Jakich form rozrywki z udziałem zwierząt unikać, wybierając się na zagraniczne wakacje? Czy wszystkie są jednakowo szkodliwe, a może pewnych urozmaiceń wyjazdu nie należy demonizować? O krokach do bycia świadomym i etycznie postępującym turystą rozmawiamy z ekspertami. 

Rekin
18.06.2024 15:43 Alarm w wakacyjnym raju Polaków. Rekin pojawił się przy brzegu wyspy

Trzy uwielbiane przez turystów, wliczając w to Polaków, plaże na Wyspach Kanaryjskich zostały zamknięte w weekend po pojawieniu się w ich pobliżu rekina. Obecność drapieżników w popularnych kąpieliskach wywołała panikę wśród plażowiczów. Sieć obiegło nagranie przedstawiające drapieżnika podpływającego pod sam brzeg.

wielbłądy
15.06.2024 11:18 Chwile grozy w zoo. Wielbłądy uciekły ze swoich zagród

Odwiedzający jeden z parków rozrywki doświadczyli prawdziwych chwil grozy i to nie za sprawą ekstremalnych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Dwa wielbłądy uciekły z zagrody małego zoo znajdującego się na terenie parku. Wystraszone zwierzęta szalały wśród licznie zgromadzonych uczestników. 

bobry
13.06.2024 10:18 Gryzący problem w Chorwacji. Po 100 latach nieobecności powróciły bobry

Choć nie widziano ich od 100 lat, teraz powróciły ze wzmożoną siłą — plaga bobrów nawiedziła Chorwację. Mieszkańcy skarżą się na liczne szkody wyrządzone przez nawiedzające ich ogrody zwierzęta. Skala problemu jest ogromna, a ponadto nie powstał jeszcze żaden plan zarządzania populacją gryzoni.

niedźwiedź
12.06.2024 14:36 Chwile grozy w lokalu wyborczym. Ludzie uciekali przed niedźwiedziem

Podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego członkowie jednej z komisji wyborczych przeżyli prawdziwe chwile grozy i z pewnością zapamiętają ten dzień na długo. Wieczorne liczenie głosów zakłócił im dobiegający z zewnątrz hałas. Jego sprawcą okazał się być sporych rozmiarów niedźwiedź, grasujący w pobliżu lokalu. Musieli działać natychmiast.

krowa
10.06.2024 14:23 Tak wygląda najdroższa krowa świata. Jej wyjątkowość tkwi nie tylko w wyglądzie

Śnieżnobiała Viatina-19 wśród hodowców uchodzi za ucieleśnienie krowiego ideału. Na niedawno odbytej aukcji została sprzedana za rekordową sumę 4,2 milionów dolarów, pobijając swój własny rekord. Warto podkreślić, że bohaterka wyjątkowość zawdzięcza nie tylko wyglądowi. Rasa Nelore charakteryzuje się także innymi, niezwykle pożądanymi przez inwestorów cechami.