Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Do brzegu podpłynął rekin. Zaatakował cztery osoby jednego dnia
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 08.07.2024 12:50

Do brzegu podpłynął rekin. Zaatakował cztery osoby jednego dnia

atak rekina w Teksasie
fot. canva, x/Channing Frampton

Dramatyczny finał obchodów Dnia Niepodległości. Rekin zaatakował cztery osoby w ciągu jednego dnia u wybrzeży Teksasu. Z pomocą poszkodowanym ruszyli wypoczywający na plaży turyści. Dwie ofiary wymagały hospitalizacji. Ze względu na serię pogryzień przez rekina lokalne służby wystosowały oświadczenie i wzmocniły ochronę wybrzeża.

Wakacyjny koszmar. Spokojny dzień na plaży zakłóciły ataki rekina

Ludzie od zawsze czerpali radość z plażowania i uprawiania sportów wodnych. Bliskość morza, szum fal i ciepłe promienie słońca przyciąga zarówno miłośników relaksu, jak i aktywności fizycznej. Jednakże morze to nie tylko miejsce rozrywki, ale także dom dla niezliczonych gatunków zwierząt. Wśród nich są stworzenia, które mogą stanowić dla nas zagrożenie. Ważne jest, aby być świadomym ich obecności i znać podstawowe zasady bezpieczeństwa, aby móc cieszyć się wakacjami nad wodą bez niepotrzebnych obaw.

Mieszkańcy hrabstwa Cameron w USA, położonego w najbardziej na południe wysuniętej części stanu Teksas nad Zatoką Meksykańską, często korzystają z uroków wybrzeża. Tegoroczny Dzień Niepodległości był kolejną okazją do świętowania na plaży, jednak obchody przerwał incydent z udziałem rekina. 

Pies w głębi lasu przywiązany łańcuchem. Urzędnik nie mógł zignorować szczekania Chodzisz z psem na plażę? Możesz dostać mandat. Wielu opiekunów już pożałowało

Rekin zaatakował aż cztery osoby. Znamy wstępną przyczynę ataków

Na wyspie South Padre Island, która jest uwielbianym miejscem wypoczynku mieszkańców i odwiedzających Teksas turystów, doszło do serii ataków rekina, który w krótkim czasie zaatakował aż cztery osoby. Władze hrabstwa Cameron, z sędzią Eddie Trevino Jr. na czele, potwierdziły, że incydent ten miał miejsce w ciągu zaledwie kilku godzin, co było ogromnym zaskoczeniem dla lokalnej społeczności. 

Dwie ofiary groźnego drapieżnika wymagały hospitalizacji, a jedna z nich przeszła poważną operację. Pozostała dwójka została opatrzona na miejscu przez zespół ratowników medycznych. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Ataki rekinów w tej okolicy są rzadkością. Trevino zauważył, że nie przypomina sobie żadnego podobnego incydentu, a tym bardziej czterech ugryzień w tak krótkim czasie. Władze teoretyzują, że ostatnie gwałtowne burze i silne prądy morskie mogły doprowadzić do tego, że drapieżnik został uwięziony między linią brzegową a pierwszą łachą, co zbliżyło go do brzegu. W poczuciu zagrożenia dzikie zwierzę zaatakowało pływających w wodzie ludzi.

Jesteśmy w ich sąsiedztwie, kiedy wchodzimy do wody. Ja najprawdopodobniej nie wszedłbym głębiej niż tylko do kostek. Wiem że ludzie chcą cieszyć się plażą i powinni móc to robić, ale muszą pamiętać o drapieżnikach żyjących w ich otoczeniu - wypowiedział się dla TV Fox sędzia Trevino.

Podjęto działania w sprawie rekina. Władze wystosowały ważny apel do plażowiczów

Pomimo dramatycznego wydarzenia wyspa pozostaje otwarta dla mieszkańców oraz turystów. Lokalne i stanowe władze podjęły działania, aby zapewnić bezpieczeństwo plażowiczom. Wyśledzili rekina i wyprowadzili go bezpiecznie na głębsze wody, aby więcej nie zagrażał ludziom. Sędzia Trevino apeluje jednak o czujność i świadomość otoczenia podczas korzystania z plaży i aktywności w wodzie.

Społeczność hrabstwa Cameron oraz lokalni urzędnicy wykazali się wzorową współpracą w reagowaniu na ten niespodziewany incydent. Wszyscy plażowicze są teraz proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących bezpieczeństwa i bieżące śledzenie informacji o warunkach panujących na plaży. W miarę trwania dochodzeń lokalne władze będą kontynuować monitorowanie sytuacji, aby zapewnić spokój odwiedzającym urokliwe miejsce, jakim jest South Padre Island. 

South Padre Island
fot. canva/ Hundley Photography
Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?