Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Nie żyje Tamayo Perry z „Piratów z Karaibów”. Padł ofiarą rekina
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 24.06.2024 14:49

Nie żyje Tamayo Perry z „Piratów z Karaibów”. Padł ofiarą rekina

Nie żyje aktor z "Piratów z Karaibów"
fot. Canva/Harry-Eggens

Tamayo Perry, znany aktor z serii filmów “Piraci z Karaibów”, tragicznie zginął po ataku rekina podczas uprawiania sportów wodnych na Hawajach. Kaskader surfował, łapiąc fale, kiedy doszło do groźnego wypadku. Mimo szybkiej reakcji jego przyjaciół i służb ratunkowych gwiazdor zmarł.

 

Rekin zaatakował aktora z "Piratów z Karaibów"

Ataki rekinów na ludzi zdarzają się niezwykle rzadko. Według międzynarodowego zestawienia wykonanego przez ISAF, w 2022 roku odnotowano 57 nieprowokowanych ataków na całym świecie, z czego 5 zakończyło się śmiercią. Chociaż prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest niskie, zawsze istnieje ryzyko, szczególnie na obszarach znanych z obecności tych drapieżników. 

Tamayo Perry był cenionym kaskaderem, który pracował przy wielu znanych produkcjach filmowych. Oprócz “Piratów z Karaibów”, gdzie jego praca dała mu największą rozpoznawalność, brał udział w takich filmach jak “Transformers”, “Star Trek” czy “Aniołki Charliego”. Aktor poza grą realizował się jako ratownik wodny i instruktor sportów wodnych na Hawajach w rejonie Goat Island. Podczas surfingu zaatakował go rekin. Niestety gwiazdor Hollywood miłość do ekstremalnych rozrywek przypłacił życiem. 

Podróże śladami zwierząt: Mroczna strona turystycznych atrakcji ze słoniami Pożegnaliśmy kolejnego lubelskiego sokoła. Nie żyje Borowy, trwają poszukiwania ciała

Tragiczna śmierć aktora z Hollywood

Podczas pracy na Hawajach Perry cieszył się urokami tamtejszych plaż i efektem krystalicznie czystych wód. Surfowanie w rejonie Goat Island miało być relaksującym zajęciem, jednak zakończyło się tragedią. Niespodziewany atak rekina był śmiertelny w skutkach mimo natychmiastowej pomocy, jaka została udzielona znanemu i cenionemu miłośnikowi sportów wodnych.

Ciało aktora zostało przetransportowane na brzeg, gdzie medycy stwierdzili zgon. Było pozbawione ręki oraz nogi. Atak rekina był tak mocny, że surfer nie miał szans na przeżycie. Władze prowadzą dochodzenie w sprawie okoliczności wypadku, a lokalne ośrodki turystyczne podejmują działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób odwiedzających plaże na Hawajach.

Atak Rekina
fot. canva/ bmvdwest

Tamayo Perry zginął po ataku rekina. Aktorski świat pogrążony w żałobie

Tragiczna śmierć gwiazdora wstrząsnęła nie tylko jego rodziną i światem aktorskim, ale również społecznością Hawajów. Tamayo Perry oprócz bycia aktorem, był uwielbianym przez wszystkich ratownikiem dobrze znanym w wielu ośrodkach na tych rajskich wyspach. 

Tamayo Perry był kochanym przez wszystkich ratownikiem, dobrze znanym na North Shore, zawodowym surferem znanym na całym świecie. Osobowość Tamayo wpływała na wszystkich i choć ludzie go kochali, on kochał wszystkich innych jeszcze bardziej. Składamy kondolencje rodzinie Tamayo - brzmi oświadczenie szefa ds. bezpieczeństwa oceanicznego w Honolulu Kurta Lagera. 

Hawaje są domem dla wielu gatunków rekinów, w tym rekina tygrysiego, młota i rafowego. Rekiny tygrysie są najbardziej znane i częstą wiązane z atakami na ludzi. Hawajskie wody z ich bogatym ekosystemem morskim przyciągają te drapieżniki. Liczba incydentów w stosunku do ilości osób korzystających z plaż i sportów wodnych jest bardzo niska. Władze rajskich wysp podejmują liczne środki bezpieczeństwa, aby zminimalizować ryzyko, w tym edukują turystów i monitorują aktywność zwierząt w popularnych miejscach do pływania i surfowania.