Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Wyłowił z wody trójoką rybę. Spełnia się kolejna przepowiednia?
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 26.06.2024 14:19

Wyłowił z wody trójoką rybę. Spełnia się kolejna przepowiednia?

trójoka ryba
fot. reddit/MorpherLabs

Użytkownik sieci udostępnił na popularnym forum internetowym Reddit zdjęcie ryby. Nie jest ona jednak zwykłym okazem pływającym w wodzie. Ma troje oczu, co wzbudziło prawdziwą sensację wśród komentujących fotografię z całego świata. Szybko dopatrzyli się, że może być to potwierdzenie kolejnej przepowiedni ze znanego niemal wszystkim źródła.

Wyłowił rybę z trojgiem oczu

Internauta udostępnił na forum Reddit zdjęcie ryby, którą udało mu się wyłowić z wód w pobliżu Grenlandii. Dziwne stworzenie ma troje oczu. Oprócz dwóch naturalnych dla tego gatunku, pomiędzy nimi wyrosło jeszcze jedno.

Trójoki dorsz złowiony u wybrzeży Grenlandii - podpisał swoje niecodzienne znalezisko wędkarz.

Użytkownicy sieci od razu zaczęli się zastanawiać, jak doszło do takiej mutacji i czy każde z oczu jest sprawne. Co za tym idzie, podejrzewali, że ryba może mieć szerszy zakres widzenia. Jednak część z nich od razu skojarzyła ją z przepowiednią ze znanego niemal wszystkim ludziom na świecie źródła.

Wyjątkowe baby boom w ZOO w Warszawie. Myszojeleń skradnie serca odwiedzających To największy pająk w Polsce. Potrafi nurkować i może zaatakować człowieka

Sprawdziła się kolejna przepowiednia z Simpsonów?

Simpsonowie to serial animowany, który już nie raz przewidział to, co stanie się w realnym świecie. Między innymi lata temu w kreskówce prezydentem został Trump, wybuchła pandemia oraz milioner udał się w kosmos. W jednym z odcinków pojawił się również motyw trójokiej ryby, którą przyrządziła Marge Simpson.

To kolejny przykład Simpsonów, którzy pokazali to wcześniej - piszą użytkownicy sieci.

Motyw ten nie umknął uważnym internautom, którzy są przekonani, że to kolejny przypadek, kiedy scenarzystom Simpsonów udało się po raz kolejny przewidzieć przyszłość. Jednak warto pamiętać, że niektóre z motywów zawartych w produkcji niosą za sobą negatywne skutki.

W przypadku trójokiej ryby z kreskówki, jej mutacja powstała wskutek zanieczyszczenia wód, spowodowanych przez elektrownię atomową.

Trójoka ryba zagwozdką dla internautów

Komentujący zamieszczone w sieci zdjęcie zaczęli zastanawiać się, wskutek czego powstała mutacja, która sprawiła, że ryba ma troje oczu. Część z nich uważa, że fakt ten wcale nie sprawia, że wodne stworzenie widzi lepiej, a wręcz przeciwnie, jedna lub dwie gałki nie są wcale sprawne.

  • “Ale tak na serio, czy oko działa prawidłowo, czy istnieje niewielka szansa na rozwój ewolucyjny u trójokiej ryby? A może oko zużywa za dużo energii?”;
  • “Fascynujące. Tyle pytań. Czy to działa? Jeśli tak, jak wpływa na wzrok?”;
  • “Jest więcej niż prawdopodobne, że jedno z trzech nie działa prawidłowo. W lewym oku widać wytrzeszcz oka, przypuszczam, że prawdopodobnie nie działa. Może nawet tak być, że 2 z 3 nie działają” - piszą internauci.
Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?