Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Chwile grozy w zoo. Wielbłądy uciekły ze swoich zagród
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 15.06.2024 11:18

Chwile grozy w zoo. Wielbłądy uciekły ze swoich zagród

wielbłądy
Fot. Facebook/ABC News

Odwiedzający jeden z parków rozrywki doświadczyli prawdziwych chwil grozy i to nie za sprawą ekstremalnych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Dwa wielbłądy uciekły z zagrody małego zoo znajdującego się na terenie parku. Wystraszone zwierzęta szalały wśród licznie zgromadzonych uczestników. 

Park rozrywki nie dla każdego - hałas to jego nieodłączny element

Park rozrywki to miejsce pełne atrakcji przeznaczonych dla osób w niemal w każdym wieku — doskonale odnajdą się w nim zarówno dzieci, jak i dorośli. Zróżnicowane poziomem wrażeń strefy pozwalają połączyć zabawę wszystkich tych, którzy uwielbiają szaleństwo i adrenalinę oraz tych, którzy preferują spokojniejsze doznania.

Mimo wielu zalet funkcjonowania parków rozrywki niewątpliwie trzeba przyznać, że są to miejsca głośne. Operatorzy atrakcji zachęcają odwiedzających przeróżnymi melodiami, niesie się gwar licznie przybyłych osób, gdzieś w rogu płacze wystraszone dziecko, a podekscytowani miłośnicy wrażeń niejednokrotnie wydają z siebie donośne okrzyki. Wszystko to sprawia, że hałas jest nieodłączną częścią tego rodzaju miejsc. O fakcie tym powinny pamiętać osoby z nadwrażliwością na dźwięki, u których wyższe brzmienie wywołuje dyskomfort, a nawet ból w uszach. O ile my — ludzie mamy wybór czy chcemy tam być, czy nie to w przypadku zwierząt niestety nie zawsze tak jest.

Są w całym kraju, wyglądają jak węże. Jaki jest pożytek z padalca w ogrodzie? Niewidome koty czekały w schronisku na adopcję. Nie do wiary, jak potoczył się ich los

Chwile grozy w zoo. Wielbłądy uciekły ze swoich zagród

Odwiedzający Cedar Point, czyli jeden z największych parków rozrywki w USA, położony nad jeziorem Erie w Ohio doświadczyli mrożących krew w żyłach chwil. Ich przyczyną nie były ekstremalne, podnoszące adrenalinę atrakcje przygotowane przez organizatorów — dostarczyły im je zwierzęta.

Na terenie Cedar Point dla odwiedzających udostępnione jest także małe zoo. W ostatnich dniach sieć obiegło nagranie, na którym widać jak dwa sporych rozmiarów wielbłądy szalały wśród tłumu ludzi przebywającego w parku. 

Wystraszone wielbłądy stanowiły zagrożenie dla odwiedzających

Jak się okazało, zwierzęta w nieznany jak dotąd sposób uciekły z zagrody i dostarczyły niemałych emocji, będącym w pobliżu turystom. Wystraszone wielbłądy zachowywały się w nieprzewidywalny sposób, biegały, podskakiwały, a także zbliżały się do ludzi. W ich uspokojeniu się na pewno nie pomagały dobiegające zewsząd odgłosy. Na nagraniu widzimy, jak w obawie przed atakiem, niektóre z osób próbowały schronić się za zagrodami dla zwierząt. 

Jedna z uwiecznionych na filmie sytuacji wyglądała niezwykle niebezpiecznie.

Na jednym filmie widać, jak facet prawie zostaje stratowany, gdy siedzi na wózku inwalidzkim, ale myślę, że wielbłądy były po prostu bardzo przestraszone i nie wiedziały, co robią ani dokąd idą – powiedział jeden ze świadków wydarzenia w rozmowie dla z News 5.

Na szczęście według informacji przekazanych przez lokalne media, nikomu nic się nie stało, a zwierzęta po chwili ponownie trafiły na swoje wybiegi.

Przypomnijmy, że w Polsce podczas tegorocznej majówki miało miejsce podobne wydarzenie, kiedy to wielbłąd uciekł z mini zoo i spacerował wzdłuż jednej z dróg, wprawiając w osłupienie przejeżdżających tamtędy kierowców.