Swiatzwierzat.pl > Śmierć

Śmierć

Śmierć - zgon, odejście, ustanie oznak życiowych.

Niedźwiedź został zastrzelony
16.09.2023 16:32 Kto mógł, chował się pod ławkę. Niedźwiedź wdarł się na teren szkoły, służby chwyciły za broń

Dzika zwierzyna coraz częściej opuszcza lasy i podchodzi do miejsc, gdzie na co dzień przebywają ludzie. W ostatnich dniach niedźwiedź przedostał się na teren jednego z liceów, stwarzając zagrożenie dla kilkuset uczniów znajdujących się w budynku. Finał wędrówki okazał się dla niego tragiczny. Służby zawiodły podczas próby tymczasowego uśpienia zwierzęcia. 

Pies Mukhtar to krymski odpowiednik japońskiego Hachiko
13.09.2023 15:28 Od 12 lat wpatrywał się w morze, wyjąc żałobne pieśni. Ostatni koncert dobiegł końca, nie żyje Mukhtar

Nie żyje pies Mukhtar. Wzruszająca historia zwierzęcia, które przeszło do legendy jako symbol zwierzęcej lojalności wobec człowieka, rozpoczęła się od wielkiej tragedii, którą przeżył ten czworonóg. Pupil przez 12 lat czekał w jednym z krymskim portów, wpatrując się tęsknie w stronę morza. Zwierzę czekało na powrót właściciela. Dane było im się spotkać dopiero po drugiej stronie. 

Pies
06.09.2023 14:51 Dopiero co trafił do nowego domu, dzisiaj skoczył z 2. piętra. Szokujące doniesienia, winni opiekunowie?

Uchylone okno, do którego pupil ma swobodny dostęp, może być przyczyną ogromnej tragedii. Zwierzęta nie są świadome zagrożenia, jakie niesie za sobą wychylanie się z wysokiego budynku. Co więcej, wiele czworonogów chętnie wchodzi na parapety, aby sprawdzić, co ciekawego dzieje się w okolicy. Dzisiaj zrobił to owczarek niemiecki, który został adoptowany kilka dni temu. Zwierzak utknął po zewnętrznej stronie parapetu, na wysokości drugiego piętra. Interweniowała policja i straż pożarna. Niestety, ziścił się najgorszy z możliwych scenariuszy.

Orka Lolita
21.08.2023 13:19 Była zbyt cenna, by puścić ją wolno. Nie żyje legendarna orka Lolita, zniewolenie trwało 53 lata

Organizacje prozwierzęce przegrały batalię o uwolnienie gwiazdy oceanarium Miami Seaquarium - orki imieniem Lolita, zwanej także Tokitae. Mimo iż zarząd parku rozrywki osiągnął wiążące porozumienie z obrońcami praw zwierząt, waleń nigdy nie powrócił do naturalnego środowiska. Po przebywaniu przez 53 lata w 20-metrowym akwarium Lolita nie doczekała się wyjątkowego momentu wypuszczenia na wolność. Zmarła w wieku 57 lat. Znana jest już przyczyna śmierci zwierzęcia.

Tygrys syberyjski
16.08.2023 16:01 Kłusownik polował na tygrysa, ale nie zabił go za pierwszym strzałem. "Bestia" wróciła się zemścić

W głębokiej tundrze myśliwy został rozerwany na strzępy. Zemsta na człowieku dokonana przez tygrysa amurskiego wstrząsnęła światem. We wsi mówiono, że był to pierwszy przypadek, gdy zwierzę polowało z zimną krwią i całkowitą premedytacją na człowieka. Czy zwierzęta naprawdę potrafią się mścić? Tajemnicą nie jest, iż dzikie stworzenia nie wznoszą się na wyżyny empatii, by zrozumieć czyjeś uczucia. Niemniej poczucie krzywdy charakteryzuje się jednym; przewlekłością. 

Kobieta rozrzuciła prochy psa i stało się to
14.08.2023 14:56 Rozsypała prochy psa i uwieczniła to na zdjęciu. Nie ma wątpliwości, że pupil dał jej znak z zaświatów

Pożegnanie z ukochanym czworonogiem bywa trudne. Na własnej skórze przekonała się o tym kobieta, która chcąc upamiętnić swojego psa, rozrzuciła jego prochy w miejscu, które jej się z nim już zawsze będzie kojarzyć - ulubionym parku. Tę wyjątkową chwilę uwieczniła na zdjęciach, jednak gdy wróciła do domu i zaczęła je oglądać, nie miała najmniejszych wątpliwości, że jej golden retriever dał jej wyraźny znak, choć był już za Tęczowym Mostem.

Jak często wspominasz swojego zwierzaka, który odszedł?
10.08.2023 12:27 Jak często wracasz pamięcią do swojego zwierzaka, który już odszedł? Te historie wycisną łzy z oczu

Wiele osób boi się śmierci. Swojej, bliskich, czy ukochanego zwierzaka. Gdy ta już nadejdzie, zazwyczaj bardzo trudno pogodzić się ze stratą. Istnieje wiele sposobów, by upamiętnić czworonoga, który odszedł już za Tęczowy Most. Choć nie ma go fizycznie obok, w sercach opiekunów pozostaje na zawsze. Na popularnym forum Reddit, internauci dzielą się historiami, w których opowiadają, jak wspominają swoich pupili. Przygotujcie chusteczki - niektóre z nich naprawdę wyciskają łzy.

Właściciel spełnia ostatnie pragnienie swojego chorego psa
26.07.2023 18:11 Psi staruszek po raz ostatni widzi morze, zanim odejdzie. Jego reakcja zostanie zapamiętana na zawsze

Kiedy pies staje w obliczu śmierci, jego zachowanie może ulec zauważalnej zmianie. Organizm zwierzęcia na kilka, kilkanaście godzin przed odejściem z tego świata wysyła specyficzne sygnały. Nie umknęły one uwadze Piero Temperato z Włoch. Świadectwem nadciągającego końca życia suczki nazywanej Greta była apatia i utrata apetytu, jednak zanim przyszło im się pożegnać, troskliwy opiekun postanowił zabrać swoją podopieczną w ostatnią podróż.

Niedźwiedź zaatakował turystkę ze skutkiem śmiertelnym
25.07.2023 09:32 Na szlaku znaleziono ciało młodej kobiety. Wszystko wskazuje na to, że zaatakował ją niedźwiedź

Media donoszą, że w Parku Narodowym znaleziono ciało kobiety, którą najprawdopodobniej zaatakował niedźwiedź. Na udział dzikiego zwierzęcia wskazują pozostawione na nim rany. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, kim była turystka. Trwa ustalanie jej tożsamości. W tym rejonie władze prosiły o szczególna ostrożność podczas górskich wędrówek.

Pożary niosą za sobą śmiertelne żniwo
24.07.2023 13:45 Pożary trawią uwielbianą przez Polaków wyspę. Turyści ewakuowani, lecz nie wszystkim można pomóc

Choć wakacyjny wyjazd za granicę jest jednym z najbardziej wyczekiwanych okresów w trakcie roku, wszyscy, którzy urlop zaplanowali na greckich wyspach, zdecydowanie nie będą wspominać go najlepiej. Szalejące tam pożary niosą za sobą spustoszenie do tego stopnia, że część turystów zdecydowano nawet ewakuować. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że to ogromna starta nie tylko dla turystyki, ale także żyjących tam zwierząt.

Podopieczna hospicjum poprosiła o spełnienie ostatniego życzenia
18.07.2023 16:00 Śmiertelnie chora kobieta prosi o spełnienie ostatniej woli. Wzruszające, kto odwiedził ją w hospicjum

Czym jest prawdziwe szczęście? Pojęcie to ma niejednolitą definicję. Dla jednych może być to dobre samopoczucie połączone ze świadomością tego, że odmieniliśmy czyjś los na lepsze, dla innych ocena naszego życia jako udanego i wartościowego. A może poczucie bliskości i wsparcia ze strony rodziny i przyjaciół? Kiedy przebywająca w hospicjum Carol Heizman została poproszona o dokończenie tej myśli, zapalona miłośniczka kotów nie musiała się dwa razy zastanawiać.  

Słonica nie chce zostawić zmarłego cielęcia
18.07.2023 14:46 To nagranie łamie serce. Zrozpaczona słonica opłakuje słoniątko, nawet po śmierci niesie je w trąbie

Słonie są jednym z niewielu gatunków zwierząt, których struktura społeczna jest bardzo złożona i silnie matriarchalna. Zachowania świadczące o ich wysokiej inteligencji emocjonalnej możemy dostrzec szczególnie na przykładzie relacji matek z potomstwem. Słonie indyjskie, podobnie jak ich kuzyni z Afryki, wydają się doświadczać żałoby, a czasami słonice nie poprzestają na pożegnaniu się ze zmarłym potomstwem. Nagranie przedstawiające samicę niosącą swoje martwe dziecko ukazuje macierzyństwo w innym wymiarze.

Krzysztof Cugowski
04.07.2023 09:05 Krzysztof Cugowski żegna wieloletnią towarzyszkę życia. "Niestety kilka dni temu nas opuściła"

Krzysztof Cugowski to ceniony polski artysta, którego kariera trwa już od wielu lat. Niestety mężczyzna za pośrednictwem swoich social mediów poinformował o smutnych wydarzeniach, jakie miały miejsce w ostatnich dniach. Wszystko opowiedział w rozczulającym wpisie na Facebooku. “Była z nami w domu, w podróży, zawsze gdzieś obok nas” - żegna swoją wieloletnią towarzyszkę.

Kot, który przewiduje śmierć
22.06.2023 10:30 Kot przepowiadający śmierć? Oscar wie więcej niż nam się wydaje, każdy, komu złoży wizytę, wkrótce umiera

Obecność zwierząt wśród schorowanych ludzi może mieć wielką moc. Koty, które przechadzały się po terenie hospicjum Steere House każdego dnia poprawiały nastroje pacjentów. Niektóre z nich były bardzo towarzyskie i same upominały się o pieszczoty. Inne, tak jak kot Oscar, wolały spędzać czas w samotności. Niemniej u mruczka objawił się dar do przewidywania rychłej śmierci pacjentów. W trakcie zatrudnienia w hospicjum "przepowiedział" ponad 100 zgonów. W czym tkwi jego sekret?

Martwe krowy w oborze
20.06.2023 09:19 Odkryli 19 padłych krów przywiązanych łańcuchami w oborze. Niestety to nie jedyne przykre znalezisko

Zapewnienie zwierzętom gospodarskim odpowiedniego komfortu życia należy do obowiązków właściciela. Każdy osobnik powinien mieć czyste miejsce do odpoczynku oraz zapewniony dostęp do wody i paszy. Niestety, we wsi Gryszkańce znaleziono oborę, w której żadna z tych potrzeb nie została spełniona. We wnętrzu budynku znaleziono ciała zagłodzonych krów. Koszmar bydła musiał trwać miesiącami. Pomimo znacznego stopnia rozkładu ciał zwierząt, widać było, że za życia cierpiały z głodu. Ponadto umierały na uwięzi, przykute łańcuchami do boksów we własnych odchodach. 

pies wyrzucony z auta przy drodze
17.06.2023 14:37 Wyrzucili psa z pędzącego samochodu. Niestety to historia bez happy endu, poszukiwani świadkowie i sprawca

Niestety ludzkie okrucieństwo i brak poszanowania dla zwierząt daje znać o sobie regularnie na całym świecie. Sposób, w jaki potraktowano tego psa, chwyci za serce nie tylko miłośników czworonogów, ale wszystkich, do których dotrze ta wieść. Trudno uwierzyć, że człowiek mógł zachować się tak okrutnie.Choć trudno w to uwierzyć, wciąż znajdują się ludzie, który zamiast oddać niechcianego czworonoga do schroniska lub znaleźć mu innych opiekunów, wolą przekreślić jego los na dobre. Niestety tak stało się również w tym przypadku. Bezbronny pies nie mógł nic zrobić.

Leżący owczarek szkocki
14.06.2023 14:10 Lekarze do końca wierzyli, że odegnają chorobę. Gruchnęły ponure wieści, "Musieliśmy mu dać odejść"

Owczarek szkocki, który trafił do Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt (DIOZ) przez kilka ostatnich dni walczył o życie. Był w krytycznym stanie, ale znalazł się pod opieką najlepszych specjalistów. Niestety, okazało się, że pomimo szczerych chęci i zaciętej walki, na pomoc dla niego było już za późno. Cały zespół składający się z inspektorów, techników oraz lekarzy weterynarii dokładał wszelkich starań, aby zaniedbany staruszek mógł jeszcze cieszyć się życiem w komfortowych warunkach. Czasami jednak pomimo wysiłków profesjonalistów nic już nie można zrobić…

zabita sarna
07.06.2023 12:09 Potrącili ciężarną sarnę. Z jej brzucha wypadły na ulicę bliźniaki, "Są obrazy, których nigdy się nie zapomni"

Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi" w swoich social mediach podzieliło się historią i drastycznymi zdjęciami, potrąconej przez samochód, ciężarnej sarny. Uderzenie było tak mocne, że zwierzę wylądowało w rowie. Jednak siła spowodowała, że rozerwały się jego powłoki brzuszne, a na drogę wypadły dwa maluchy.Sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia, jednak los zwierząt nie pozostał obojętny nadjeżdżającym rowerzystom. Ostrzegamy, że zdjęcia załączone do artykułu zdecydowanie nie nadają się dla osób szczególnie wrażliwych na krzywdę zwierząt oraz drastyczne sceny.

mężczyzna i kaczki
01.06.2023 16:21 Chciał tylko przeprowadzić kaczą rodzinę przez ruchliwą ulicę. Tragedia wydarzyła się na oczach dzieci

Do tragicznego zdarzenia doszło, kiedy mężczyzna chciał uratować kaczki przechodzące przez ruchliwą ulicę. Człowiek o dobrym sercu nie mógł patrzeć na ptaki, które najpewniej bez jego pomocy zginęłyby pod kołami samochodów. Niestety akt swojej dobroci przepłacił własnym życiem. Wypadek rozegrał się na oczach jego dzieci.Casey Rivara przy dopingu przechodniów starał się pomóc pokonać ruchliwe skrzyżowanie kaczej rodzinie. Nagle wszystkie odgłosy w najbliższej okolicy ucichły. Mężczyznę potrącił nadjeżdżający samochód. Nikt nie spodziewał się, że dojdzie do takiej tragedii.

pies Felicity
30.05.2023 10:03 Był przeznaczony na rzeź, zamiast tam trafił na czerwony dywan w Cannes. Felicity ma być przykładem

Historia Felicity, psa, który cudem uniknęła rzeźni, wstrząsnęła internautami. Znaleziony na chińskim rynku psiego mięsa samoyed zadebiutował na czerwonym dywanie w Cannes. Widok pociesznego czworonoga w czerwonej, błyszczącej sukni ma nam przypominać o okrutnych warunkach, w jakich te zwierzęta są przetrzymane w Azji.Dla nas najlepszy przyjaciel, a dla kogoś innego największy przysmak. Los psów w niektórych krajach wschodniej Azji zasmuca. Takich zwierząt jak Felicity są dziesiątki. Zabija się je w bestialski sposób dla mięsa, które uznawane jest za afrodyzjak czy smakołyk.

lew
23.05.2023 13:13 Loonkito nie był jedyny, nazajutrz pasterze znów chwycili za włócznie. Kolejne zwierzęta podzieliły tragiczny los

Jakiś czas temu świat obiegła smutna wiadomość, że pasterze pozbawili życia najstarszego lewa żyjącego na wolności. Loonkito zginął z ręki miejscowej ludności. Niestety zgodnie z obawami ekspertów, podobna sytuacja powtórzyła się bardzo szybko.Tym razem zagraniczne media informują, że pod osłoną nocy życie straciły kolejne zwierzęta. Pasterze mieli wzburzyć się po tym, jak lwy zbliżyły się do ich domostw i zagród ze zwierzętami. Eksperci głowią się, jak rozwiązać narastający konflikt między ludźmi a dzikimi zwierzętami w Afryce.

lew Loonkito
15.05.2023 12:09 Zginął najstarszy lew w Afryce. Pasterze chwycili za włócznie, "Loonkito wyglądał na bezradnego"

Smutne wieści napływają ze Wschodniej Afryki. Do mediów na całym świecie dotarła wiadomość o tragicznej śmierci lwa o imieniu Loonkito, który był najprawdopodobniej najstarszym osobnikiem płci męskiej żyjącym tam na wolności. Zwierzę zostało zabite przez miejscową ludność. To punkt przełomowy dla konfliktu człowieka z dzikimi zwierzętami.Śmierć lwa Loonkito wstrząsnęła internautami z całego świata, a szczególnie miłośnikami dzikich zwierząt. Równie smutne są okoliczności, w jakich odszedł z tego świata. Eksperci martwią się, że tendencja ta może powtarzać się coraz częściej.

pies i zastrzyk
13.05.2023 10:49 "Stefana zabił weterynarz, który pomylił adres". Trudno uwierzyć, jak 75-latek tłumaczył się w sądzie

W zeszłym roku media obiegła historia o fatalnej pomyłce, którą popełnił weterynarz z Zagnańska (woj. świętokrzyskie). Mężczyzna zjawił się w domu, gdzie starsi opiekunowie mieli pod opieką 5-letnigo psa w typie owczarka niemieckiego o imieniu Stefan. Choć byli przekonani, że ich pupil otrzymuje szczepionkę przeciw wściekliźnie, prawda była zupełnie inna.Teraz 75-letni weterynarz stanął przed sądem i odpowiedział za błąd, który popełnił. Zarzuty, jakie usłyszał, dotyczyły pozbawienia życia zdrowego psa. Wskutek nieuwagi pomylił się i udał pod zły adres. Sposób, w jaki tłumaczył się w sądzie, zaskakuje.

Nie żyje Adam Zagalski
04.05.2023 17:44 Adam Zagalski nie żyje, wolontariusz i twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Zginął w wypadku

Media obiegła smutna wieść. Nie żyje Adam Zagalski, doskonale znany w środowisku ratowników zwierząt jako organizator transportów dla futrzastych podopiecznych oraz twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Przez lata prężne działał na rzecz dobrostanu powierzonych mu psów. Zginął w majówkę w tragicznym wypadku.Od piątku do środy policjanci na polskich drogach odnotowali 306 wypadków, w których zginęło 26 osób, a 353 zostało rannych. Jedną ze śmiertelnych ofiar okazał się Adam Zagalski, autor popularnego bloga poświęconemu ratowaniu naszych braci mniejszych i znajdowaniu domów dla bezpańskich zwierząt.

jeż
26.04.2023 12:29 Kierowco, ściągnij nogę z gazu, nie rozJEŻdżaj jeży! Przyszłość chronionego gatunku wisi na włosku

Ekostraż we Wrocławiu rocznie ratuje setki chorych, rannych i osłabionych jeży, Niestety wielu kierowców nie zważa na drogach na przechodzące kolczaste stworzenia. W konsekwencji zwierzęta giną pod kołami albo dogorywają na poboczu, zaś w najlepszym wypadku walczą o życie w lecznicach. Publikując drastyczne zdjęcia z ostatnich interwencji, organizacja zwraca uwagę na opłakany los chronionego gatunku. Wkrótce jeże mogą całkowicie wyginąć.Niestety to nie pierwszy raz, gdy weterynarze musieli walczyć o życie jeża znalezionego z obrażeniami świadczącymi o potrąceniu przez auto. Takie sytuacje mają miejsce co roku w cieplejszym sezonie, zwłaszcza po zmroku. Niemal każdego dnia można natknąć się na rozjeżdżane przez samochody jeże. 

pies rasy doberman
25.04.2023 12:31 Tak bardzo walczyli i wierzyli, że uratują Księcia. Doberman nie żyje, ponury komunikat

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt (DIOZ) poinformował, że stan skatowanego dobermana, którego odebrali podczas interwencji w zeszłym tygodniu, niespodziewanie zdecydowanie się pogorszył. Choć walka o jego życie trwała i była bardzo zacięta, psa nie udało się uratować. Niestety to kolejny raz, kiedy niewinne zwierzę straciło życie w wyniku ludzkiej bezduszności.Inspektorom z DIOZ i współpracującym z nimi specjalistom nie udało się uratować dobermana, który u właścicieli miał służyć jako pies do dogoterapii dla niepełnosprawnych dzieci. Jego stan był na tyle ciężki, że pomimo starań zwierzę odeszło za Tęczowy Most ubiegłej nocy.

ryś w lesie
24.04.2023 18:12 "Niepotrzebna rzeź". Szwecja zorganizowała polowanie na rysie. Setki niewinnych zwierząt straciło życie

W Szwecji odbyła się “niepotrzebna rzeź”, która uderzyła nie tylko miłośników zwierząt, ale i cały świat. Choć to nie pierwszy raz, gdy miejsce miała śmierć niewinnych istot, tym razem ich liczba jest porażająca. Podczas wielkiego polowania na rysie odstrzelono aż 201 osobników.Obrońcy zwierząt kipią ze złości i słusznie dziwią się, że szwedzki rząd pozwolił na urządzenie polowania na rysie. To pierwsze tak zatrważające wydarzenie, aż do 2010 roku. Pojawiła się petycja, która ma na celu uchronienie przed tak tragicznym losem kolejnych przedstawicieli tego gatunku.

Bezdomny kot na celowniku
20.04.2023 14:15 Dzieci poniżej 14. roku życia miały strzelać do zdziczałych kotów. Organizatorzy konkursu komentują

W ramach corocznego konkursu łowieckiego North Canterbury Hunting Competition w Nowej Zelandii organizatorzy polowania zachęcają do udziału dzieci poniżej 14. roku życiu, tworząc specjalną kategorię - zabijanie zdziczałych kotów. Kontrowersyjne przedsięwzięcie spotkało się z falą krytyki. Po burzy w sieci pomysłodawcy zawodów opublikowali oświadczenie w tej sprawie.W związku z tym, że lokalne władze postrzegają bezpańskie koty jako szkodniki i zagrożenie dla biologicznego bezpieczeństwa, organizatorzy zawodów wpadli na pomysł, aby ich zabijanie było rozrywką dla najmłodszych uczestników.