Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Śmierć

Śmierć

Śmierć - zgon, odejście, ustanie oznak życiowych.

konie
18.04.2024 13:11 Znaleziono 500 martwych koni. Policja wszczęła śledztwo w sprawie

Do makabrycznego odkrycia z udziałem zwierząt doszło w australijskim mieście Wagga Wagga, położonym około 450 km od Sydney. Ponad 500 martwych koni znajdowało się w wyschniętym korycie potoku. Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie.

łoś
14.04.2024 14:34 Łoś uciekał przed psami, wpadł do grzęzawiska. Tragiczny finał

Kolejny tragiczny finał z udziałem dzikich zwierząt. Kilka dni temu w Goryniu psy zaatakowały łosia. Uciekające zwierzę ze złamaną kończyną wpadło do grzęzawiska. Weterynarz pojawił się na miejscu zdarzenia i podjął radykalną decyzję. Właściciel psów odpowie za nieupilnowanie swoich pupili.  

żubr na drodze
12.04.2024 12:15 Kolejny wypadek z udziałem żubra i wojskowej ciężarówki. Zwierzę nie żyje

Żubr został potrącony przez wojskowych na drodze między Supraślem a Krynkami. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę nie przeżyło. To kolejny taki przypadek na Podlasiu na przełomie paru miesięcy. Przyrodnicy z Białowieży biją na alarm. 

owczarek australijski
10.04.2024 16:11 Tragiczny finał spaceru z psem. Padły strzały, zwierzaka nie udało się uratować

Właścicielka czworonoga przeżyła najgorsze chwile w swoim życiu. Podczas wspólnego spaceru pośród malowniczych pól jej pies został zastrzelony. Choć kobieta niemal od razu wezwała na miejsce odpowiednie służby, sprawcy nie udało się namierzyć. Pogrążona w smutku opiekunka, domagając się sprawiedliwości, na własną rękę poszukuje mordercy, który zabił jej niewinne zwierzę.

Wolontariusz Józef Stelmach
28.03.2024 13:20 Żałoba w Krakowskim Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami. Nie żyje ważny wolontariusz

Nazywany był w schronisku “Józefem od spraw beznadziejnych”. Oddany wolontariusz, Pan Józef Stelmach nie żyje. Do pracy ze podopiecznymi był gotowy codziennie, niezależnie od pogody wyprowadzał na spacer czworonogi. Potrafił przekonać do siebie każde psie serce. Pracownicy KTOZ mówią o ogromnej stracie przyjaciela bezdomnych zwierząt.

tygrys
23.03.2024 11:33 Śląski Ogród Zoologiczny w żałobie. Odszedł tygrys, który był jego ikoną

Śląski Ogród Zoologiczny poinformował ze smutkiem, że za Tęczowy Most odeszła tygrysica Tajga, która była jedną z ikon placówki. Personel pożegnał się z podopieczną, przedstawił przyczynę śmierci, a w komentarzach pojawiło się mnóstwo wspomnień i zdjęć autorstwa odwiedzających ZOO. Wszyscy są zgodni, że to ogromna strata.

Koala
17.03.2024 14:20 Na oczach ratowników rozegrał się dramat. Tak koala opłakiwała śmierć partnerki

Do sieci trafiło nagranie, które ukazuje, jak koale przeżywają żałobę po stracie swoich partnerów oraz najbliższych członków rodziny. Wzruszającą scenę świadczącą o wrażliwości tych zwierząt uchwycili ratownicy z Koala Rescue, organizacji praw zwierząt w Australii Południowej. Jak sami przyznali, nigdy wcześniej nie widzieli u nich podobnego zachowania.  

Niedźwiedź brunatny
16.03.2024 12:57 Para turystów uciekała przed niedźwiedziem w Tatrach. Nie żyje 31-latka

W pobliżu popularnego ośrodka narciarskiego w Tatrach Niżnych doszło do tragicznego wypadku. Para wędrowała w rejonie Doliny Demianowskiej, gdzie napotkała niedźwiedzia. Po przyjęciu zgłoszenia służby niezwłocznie podjęły akcję ratunkową. Na miejscu odnaleziono zwłoki 31-letniej turystki.

wypadek w stadninie koni
11.03.2024 09:45 Tragiczny wypadek na lekcji jazdy konnej. Nie żyje 13-latka

W stadninie koni podczas regularnego treningu doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Nastolatka została kopnięta w twarz przez prowadzonego przez nią konia. Niestety, życia dziewczynki nie udało się uratować. Zginęła, robiąc to, co najbardziej kochała.

Wóz strażacki, ranny kot
09.03.2024 09:24 Nie żyje pan Władek, który uratował koty z pożaru. "Tata przegrał walkę o życie"

Tragiczny finał wydarzeń z Warszawy. 60-letni Władysław dokonał bohaterskiego czynu po tym, jak w jego mieszkaniu wybuchł pożar. Wbiegł do mieszkania, aby uratować swoje ukochane koty. Sam został ciężko ranny i w stanie krytycznym przewieziono go do szpitala. 7 marca przekazano smutne informacje.

potrącony ryś
06.03.2024 11:42 Potrącony ryś znaleziony przy drodze. Nadajnik w obroży zdradził jego historię

Ryś biorący udział w programie odbudowy zagrożonego gatunku został znaleziony przy drodze. Chcące przedostać się na drugą stronę jezdni zwierzę zostało potrącone przez samochód. Każdy osobnik tego gatunku jest na wagę złota. W naszym kraju zostało ich już naprawdę niewiele. 

Kościół dla zwierząt
15.02.2024 11:44 W tym kościele wyprawisz zwierzakowi pogrzeb. Nie wszyscy są zadowoleni

Każdy opiekun zwierzaka domowego, który przeżył jego odejście, wie jak trudno dojść do siebie po tak trudnym doświadczeniu. Choć niezwykle ciężko pożegnać się z ukochanym psem lub kotem, okazuje się, że istnieje alternatywna, podczas której ostatnie spotkanie odbędzie się w kościele podczas specjalnie przygotowanej ceremonii. Jednakże pomysł ten nie wszystkim przypadł do gustu, a nawet pojawiają się wyraźne głosy sprzeciwu.

Nie żyje asp. szt. Aneta Krzak
09.02.2024 17:03 Nie żyje asp. szt. Aneta Krzak. Przez 15 lat z oddaniem zajmowała się psami służbowymi

Komenda miejska policji w Krakowie przekazała informacje o śmierci cenionej policjantki. W wieku 49 lat odeszła asp. szt. Aneta Krzak. Mało osób spodziewałoby się, że krótko po przejściu kobiety na wcześniejszą emeryturę pojawią się tak smutne wiadomości. Psy pracujące w służbach na stałe wpisały się do życiorysu policjantki i przez 15 lat były jego codziennym elementem. 

Zastrzelono niedźwiedzia
09.02.2024 13:22 Miał zagrażać turystom i mieszkańcom. W górach zabito młodego niedźwiedzia

Uznano go za niebezpiecznego, bo za bardzo ufał ludziom. Niedźwiedź, który w statystykach był tylko numerem, został zastrzelony przez członków korpusu leśnego na polecenie władz. Młody osobnik stracił życie wyłącznie dlatego, że pojawił się w otoczeniu ludzi. Ekolodzy biją na alarm i zapowiadają liczne protesty, potępiając "ślepą i antyzwierzęcą politykę” związaną z ograniczeniem populacji niedźwiedzia brunatnego w Alpach.

Nie żyje Dominik Pastuszka
05.02.2024 14:11 Nie żyje 35-letni polski dżokej. Wyścig galopowy na zawodach we Włoszech zakończył się tragedią

Z Włoch dotarły do Polski bardzo smutne wieści. Mianowicie podczas czwartego biegu galopu nagrody Oleandro na dystansie 3500 metrów przez przeszkody na torze w Pizie, wypadkowi uległ polski dżokej Dominik Pastuszka. Mężczyznę przetransportowano do szpitala z bardzo poważnymi obrażeniami. Niestety, pomimo starań lekarzy, nie udało się go uratować.

Akcja ratunkowa
03.02.2024 13:20 Ukryty pożar zebrał śmiertelne żniwo w Krakowie. W mieszkaniu znaleziono martwą 60-latkę i jej psa

W mieszkaniu znajdującym się w Krakowie przy ulicy Mazowieckiej doszło do ogromnej tragedii. Mieszkańcy jednego z tamtejszych bloków wezwali służby ratunkowe, ponieważ uruchomił się czujnik tlenku węgla. Specjaliści zlokalizowali źródło problemu. Okazało się, że u sąsiadki osób zgłaszających problem wybuchł tzw. ukryty pożar. Niestety, pomoc pojawiła się zbyt późno. Prawdopodobnie w wyniku uduszenia dymem, życie straciła seniorka oraz jej pies.

utrata psa
31.01.2024 13:22 Rozpaczała po ukochanym psie. Zobaczyła ten znak i była pewna, że to sygnał zza Tęczowego Mostu

Jej najwierniejszy przyjaciel odszedł niespodziewanie. Kobieta nie mogła pogodzić się ze startą. Bardzo cierpiała. Dziś wszędzie widzi jego podobiznę. Wierzy, że pies nie zostawił jej samej. 

szympansica Kizi
24.01.2024 16:18 Rozpaczliwe wieści z ZOO we Wrocławiu. Odchowali ją Gucwińscy, odeszła mając 43 lata

Nie żyje szympansica Kizi, która w 1980 roku urodziła się we wrocławskim ZOO. Wychowanka słynnego małżeństwa Gucwińskich, ulubienica pracowników odeszła spokojnie. Za jej życia ZOO zmieniło się wiele razy. Opiekunowie nie kryją wielkiego smutku. 

Chory pies
24.01.2024 15:07 Wiedzieli, że to ostatni raz, gdy ich pies wyjdzie na śnieg. Pożegnanie z pupilem wyciska łzy

Właścicielka psa chorego na raka, postanowiła wykorzystać ostatnie wspólne chwile z pupilem w wyjątkowy sposób. Zamiast rozpaczać, że życie ukochanego czworonoga dobiega końca, zadbała o to, aby jej pupil czuł się komfortowo. Nietypowe pożegnanie z psem nagrała, po czym filmik udostępniła w mediach społecznościowych. Materiał bardzo poruszył tysiące internautów.

Rolnika zaatakowały byki
23.01.2024 14:40 Rolnika poturbowały byki, nie udało się go uratować. Jednak nie tylko on potrzebował interwencji lekarzy

W miejscowości Bielawy w gminie Śmigiel (woj. wielkopolskie) 22 stycznia br. doszło do dramatycznych zdarzeń. W hodowli byków prowadzonej przez mieszkające tam małżeństwo wydarzył się wypadek. Mężczyznę obrządzającego bydło zaatakowały znajdujące się tam zwierzęta.

ukochany kot
12.01.2024 13:08 Musiał pożegnać się z ukochanym kotem. Po kilku dniach dostał list z lecznicy, jego treść zaskakuje

Takiego listu z pewnością nie spodziewał się właściciel kota o imieniu Leo. Jego treść doprowadziła go do łez. Wzruszająca przesyłka z kliniki pozostanie z nim na zawsze.

Tragiczny biznes sylwestrowej nocy w "Puchaczówce"
03.01.2024 15:17 "Moje fajerwerki, mój wybór"? Oto tragiczny bilans sylwestrowej nocy, zwierzęta zginęły w męczarniach

Z miejskich obchodów Sylwestra oraz Nowego Roku całkowicie zrezygnowały największe polskie miasta, a w niektórych z nich wprowadzono całkowity zakaz organizowania pokazów fajerwerków czy używania materiałów pirotechnicznych przez osoby prywatne. To jednak nie powstrzymało amatorów petard i fajerwerków przed hucznym świętowaniem. Tragiczny bilans sylwestrowej nocy przedstawia dolnośląska fundacja „Puchaczówka” i śle „gratulacje” osobom odpowiedzialnym za uśmiercenie ich podopiecznych. Niektóre przypadki są naprawdę drastyczne.  

Ambulans
03.01.2024 10:59 "Czaszka była uszkodzona". Dramat na oczach rodziców, 2-miesięczne dziecko pogryzione przez psa

Do ogromnej tragedii doszło w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie). Pies pogryzł niespełna dwumiesięczne dziecko. Dziewczynka z obrażeniami głowy została przetransportowana do lokalnego szpitala. Stan dziecka był na tyle poważny, że nawet natychmiast podjęta reanimacja nie przyniosła skutku. Lekarze podejmujący się ratowania życia dziewczynki zabrali głos w sprawie. 

Pomoc medyczna
13.12.2023 12:28 Głuchy mężczyzna nie słyszał rozpaczliwych krzyków. Minuty po tym, jak psy uciekły, rozegrał się horror

Kobieta została zaatakowana we własnym ogrodzie przez trzy psy pasterskie. Przykrym zrządzeniem losu mężczyzna, który jej towarzyszył, nie zareagował. Nie był w stanie usłyszeć wołania o pomoc ze względu na wadę słuchu. Nieustające krzyki ofiary zaniepokoiły mieszkańców wioski, którzy niezwłocznie pobiegli za źródłem dźwięków. Udało im się przegonić agresywne zwierzęta. Nie sądzili, że to dopiero początek horroru, w którym przyszło im brać udział.

Ostatni prezent dla psa
06.12.2023 13:23 Chora suczka wkrótce miała odejść. Opiekun zaskoczył ją ostatnim prezentem, trudno powstrzymać łzy

W końcu nadszedł ten czas, kiedy opiekun suczki imieniem Sadie musiał podjąć decyzję o eutanazji. Zwierzę cierpiało na nieuleczalną chorobę, a dalsze utrzymywanie go przy życiu byłoby przejawem skrajnego egoizmu. Mężczyzna nie mógł jednak zostawić swojej podopiecznej bez prezentu pożegnalnego. Kiedy próg drzwi przekroczyła dawna przyjaciółka, suczka w mig zapomniała o dokuczającym jej bólu. Wzruszające nagranie ze spotkania dotarło do milionów użytkowników TikToka.

Żubr nie przeżył nocy
27.11.2023 12:57 Najpierw znaleziono go w rowie, teraz napłynęły tragiczne wieści. Król Puszczy jednak nie przeżył nocy

W miniony weekend w miejscowości Kaliłów niedaleko Białej Podlaskiej (woj. lubelskie) odnaleziono ranne stworzenie — największe zwierzę lądowe Europy. Ważący 700 kg żubr leżał w rowie i nie podnosił się pomimo widoku nieznajomego człowieka. Zaalarmowane o tym fakcie służby wysłały na miejsce specjalistę, niemniej lekarz weterynarii nie był w stanie stwierdzić, co mu dolega. Niestety kolejna dobra okazała się tragiczna dla Króla Puszczy.

Szymon Hołownia
26.11.2023 12:12 Szymon Hołownia we wzruszającym wpisie. Nowotwór zabrał go z tego świata w zaledwie trzy dni

Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, udostępnił na swoich mediach społecznościowych wyjątkowo poruszający wpis. Przyznał, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy w jego życiu prywatnym wydarzyło się mnóstwo trudnych momentów. Polski polityk nie zdążył jeszcze otrząsnąć się po utracie dwóch członków rodziny, a kilka dni temu musiał pożegnać kolejną ukochaną istotę. 

Nie żyje Hanna Gucwińska
13.11.2023 10:16 Smutne wieści. Nie żyje Hanna Gucwińska, wieloletnia dyrektorka ZOO i prowadząca "Z kamerą wśród zwierząt"

Nie żyje Hanna Gucwińska, znana dyrektorka Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu oraz prowadząca pierwszego polskiego programu przyrodniczego “Z kamerą wśród zwierząt”. Zmarła w wieku 91 lat. Przez całe życie pracowała razem ze swoim mężem, Antonim Gucwińskim, który odszedł w ubiegłym roku. Razem tworzyli legendarną parę polskich przyrodników.