Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Pies żegna się ze swoim wieloletnim przyjacielem. Wideo łamie serce internautom
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 06.06.2024 06:00

Pies żegna się ze swoim wieloletnim przyjacielem. Wideo łamie serce internautom

psia żałoba
fot. instagram.com/ elracodemilu

Trenerzy psów, którzy musieli uśpić chorego czworonożnego przyjaciela, zamieścili w sieci poruszające nagranie przedstawiające niewiarygodne zachowanie ich drugiego pupila. Pies, który przez niemal całe swoje życie mieszkał z drugim czworonogiem, nie może zrozumieć, dlaczego jego przyjaciel się nie rusza. Zwierzę próbuje wszystkich metod, aby obudzić swojego towarzysza zabaw. Niestety bezskutecznie. Zarejestrowane przejmujące popiskiwanie futrzaka łamie serca internautów. 

Psy odczuwają ból po stracie przyjaciela

Psy są niesamowitymi zwierzętami, które potrafią przejawiać swoje uczucia również w momentach żałoby. Zwłaszcza gdy tracą swojego opiekuna lub towarzysza życia. Czworonogi mogą wykazywać smutek i przygnębienie poprzez zmianę zachowania, apatię, brak zainteresowania otoczeniem, brak apetytu, a nawet płacz. 

Trenerzy psów zamieścili na swoim profilu bardzo ważne nagranie udowadniające, fakt, jakim jest żałoba i tęsknota odczuwana przez psy. Ich suczka o imieniu Milu próbowała "obudzić" swoją psią przyjaciółkę, którą opiekunowie przywieźli po eutanazji. Zwierzę zastosowało wszystkie znane metody, lecz niestety nie przyniosły one zamierzonego rezultatu. Przejmujące smutne popiskiwanie było wystarczającym dowodem na to, że suczka zrozumiała, że już nigdy więcej nie będą razem biegać.

Masowe protesty w Turcji. Widmo śmierci zawisło nad 10 milionami psów Oddała psa pod opiekę dziadka. Nigdy nie posądziłaby seniora o takie zachowanie

Właściciele pozwolili psu się pożegnać

Milu i Sol były dwoma suczkami chroniącymi się nawzajem i wspierającymi w trudnych chwilach. Gdy Sol zachorowała, Milu nie odstępowała jej niemal na krok. Niestety życia zwierzęcia nie udało się uratować. Opiekunowie zostali zmuszeni do podjęcia decyzji o jej uśpieniu, aby uśmierzyć ból, z jakim musiała się mierzyć.

Gdy przywieźli ciało suczki do domu, Milu próbowała wszystkiego, aby sprowokować swoją psią przyjaciółkę do reakcji. Troskliwi opiekunowie odwinęli Sol z prześcieradła, aby Milu mogła się pożegnać. Przejmujące piszczenie psa, które towarzyszy obrazom na nagraniu wyciska z oczu łzy. Zwierzę, choć to bardzo trudne, wydaje się po chwili rozumieć, że to koniec ich wspólnej przygody.

Psy potrzebują naszego wsparcia

Trenerzy pomimo bólu spowodowanego utratą psa chcieli podzielić się ważną informacją. To tak bardzo empatyczne istoty, że podobnie jak ludzie przeżywają żałobę po stracie swoich towarzyszy. 

Jednym z pytań, które najczęściej nam zadajecie, jest to, czy dobrze jest aby pies zobaczył ciało innej istoty, która już odeszła. Nasza odpowiedź brzmi: tak. To jest coś naturalnego w świecie zwierząt, to tworzy tak bardzo potrzebne pożegnanie - napisali trenerzy w poście dołączonym do poruszającego nagrania. 

Internauci w komentarzach nie kryją wzruszenia. Oglądając to ważne nagranie, nie da się nie płakać. Postawa suczki jest tak przejmująca i tak bardzo ludzka, że niemal namacalne stają się jej uczucia względem drugiego czworonoga. Mamy nadzieję, że Sol będzie czekać na Milu za Tęczowym Mostem, aby znów mogły razem biegać i szaleć na zielonych łąkach.

  • “Już płaczę. Bardzo mi przykro z powodu jej i waszej straty”,
     
  • “One też muszą się pożegnać. Nigdy nie odmawiajcie tego swoim psom”,
     
  • “Suczka, którą miałem, kiedy umarł jej właściciel przestała jeść kilka dni i leżała w łóżku. One też odczuwają ból po stracie”.

W przypadku psiej żałoby ważne jest, aby wspierać swojego czworonożnego przyjaciela, zapewniać mu ciepło, wsparcie i dużo miłości. Ważne jest również to, aby ten stan traktować poważnie i dać psu czas na przepracowanie i ułożenie swoich emocji. 

smutny pies
fot. canva.com/ NWphotoguy