Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Śląski Ogród Zoologiczny w żałobie. Odszedł tygrys, który był jego ikoną
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 23.03.2024 11:33

Śląski Ogród Zoologiczny w żałobie. Odszedł tygrys, który był jego ikoną

tygrys
fot. facebook/Śląski Ogród Zoologiczny

Śląski Ogród Zoologiczny poinformował ze smutkiem, że za Tęczowy Most odeszła tygrysica Tajga, która była jedną z ikon placówki. Personel pożegnał się z podopieczną, przedstawił przyczynę śmierci, a w komentarzach pojawiło się mnóstwo wspomnień i zdjęć autorstwa odwiedzających ZOO. Wszyscy są zgodni, że to ogromna strata.

Nie żyje tygrysica Tajga ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

Śląski Ogród Zoologiczny 21 marca br. poinformował za pośrednictwem social mediów, że ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci z powodu smutku, jaki ogarnął cały personel. Tygrysica Tajga, która rozkochała w sobie nie tylko pracowników placówki, ale także stała się ulubienicą wielu turystów, odeszła za Tęczowy Most.

Przez lata była nieodłączną częścią naszej zoologicznej rodziny, zachwycając nas swoją majestatyczną postawą i urokiem - wspominają we wpisie.

Jako przyczynę śmierci przedstawicielki gatunku tygrys amurski, podano podeszły wiek oraz dolegające jej problemy zdrowotne.

Biała lisica odłowiona z parkingu firmy kurierskiej. Internauci drżą o jej los Adoptowała dwa czarne koty. Minęły 3 lata, wygląd jednego całkiem się zmienił

Tajga miała za sobą smutną historię

Historia Tajgi nie należy niestety do przyjemnych. Przyszła na świat 9 czerwca 2008 roku w najprawdopodobniej nieistniejącym już Parku Egzotycznych Zwierząt w Czachach. Jak dowiadujemy się w zamieszczonym przez Śląski Ogród Zoologiczny wpisie, pochodzenie ich podopiecznej, która odeszła łączy się z historią nielegalnego handlu częściami zwłok tygrysów.

Do placówki w Polsce trafiła w 26 kwietnia 2010 roku. Od tamtej pory zdobyła serca opiekunów, odwiedzających ZOO oraz internautów. Jak zapewniają pracownicy, była niezwykle majestatyczna i kroczyła po swoim wybiegu zawsze z dumą.

Internauci żegnają tygrysa amurskiego

Pod żałobnym wpisem pojawiło się wiele komentarzy i zdjęć zamieszczonych przez zasmuconych internautów. Wiele z nich otwarcie przyznaje, że Tajga była jednym z ich ulubionych zwierząt w ZOO. 

To ogromna strata dla naszego zoo i wszystkich osób, które miały okazję poznać tę wspaniałą istotę - żegnają tygrysa jego opiekunowie.

Zarówno oni, jak i odwiedzający zapewniają, że Tajga już na zawsze zostanie w ich sercach. Wyrażają również nadzieję, że za Tęczowym Mostem już nic jej nie doskwiera.

źródło: facebook/Śląski Ogród Zoologiczny