Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Powtórzył zdjęcie z kotem po 20 latach. Powód wyciska łzy. "Nie powiem: nie płaczcie"
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 20.05.2024 14:40

Powtórzył zdjęcie z kotem po 20 latach. Powód wyciska łzy. "Nie powiem: nie płaczcie"

kot z dzieciństwa
fot. reddit.com

Mężczyzna odnalazł swoje zdjęcie z dzieciństwa z ukochanym kotem. Pupil spędził z nim ponad 20 lat. Opiekun postanowił uczcić jego długie życie, nową fotografią wzorując się na dawnym portrecie. Powód, dla którego wybrał właśnie ten moment, wyciska łzy z oczu.

Właściciele pragną, aby ich koty żyły wiecznie

Każdy właściciel kota chce, aby jego zwierzak żył jak najdłużej i cieszył się dobrym zdrowiem. Kluczem do osiągnięcia tego celu jest zrozumienie potrzeb mruczka. Regularne wizyty u weterynarza, zdrowa dieta, odpowiednia ilość aktywności fizycznej oraz uwaga poświęcona jego zachowaniu to podstawowe elementy dbałości o dobrostan czworonoga. Dzięki właściwej opiece i trosce można zapewnić kocim przyjaciołom długie i szczęśliwe życie.

Jednak nawet idealne warunki nie są w stanie zatrzymać kota na tym świecie na stałe. W życiu każdego opiekuna przychodzi moment, kiedy musi pożegnać się ze swoim pupilem. Mężczyzna, którego mruczek przeżył ponad 20 lat, wiedział, że ta chwila zbliża się nieubłaganie. W niesamowity sposób postanowił upamiętnić jego długie życie.

Ten drapieżnik występuje w całej Polsce. Czy jest niebezpieczny dla ludzi? Samookaleczanie u kotów. Tych objawów nigdy nie należy lekceważyć

Ostatnie wspólne zdjęcie z mruczącym przyjacielem

Mężczyzna odtworzył zrobione 20 lat temu zdjęcie z dzieciństwa. Na starej fotografii trzyma swojego ukochanego kota. W pomarańczowej koszulce chłopczyk uśmiecha się, patrząc prosto w obiektyw. Po wielu latach życia z futrzastym przyjacielem opiekun ustawił się do nowego zdjęcia dokładnie w takim sam sposób. Założył nawet bluzkę w takim samym kolorze. Jedyną różnicą, jaką można było dostrzec w fotografiach, był nieubłagany fakt, przybycia im parunastu lat.

zdjęcie z kotem
fot. reddit.com/ interestingasf**k

Mężczyzna chciał w ten sposób uhonorować swojego przyjaciela. Niestety z powodu jego złego stanu zdrowia i cierpienia musiał podjąć decyzję o poddaniu go eutanazji. To było ich ostatnie wspólne zdjęcie wykonane w dniu, kiedy udał się z kotem do gabinetu weterynaryjnego. Opiekun towarzyszył mruczkowi do samego końca, odwdzięczając się tym za wszystkie lata wspólnego życia.

Kot miał długie i dobre życie. Fotografia poruszyła internautów

Gandalf spędził u boku swojego właściciela ponad 20 lat. Szczęśliwy mruczek przyglądał się, jak jego opiekun dorasta i staje się dorosłym mężczyzną. Niestety mimo zapewnionej troskliwej opieki przyszedł moment, kiedy ich drogi musiały się rozejść. 

Wzruszający kolaż przedstawiający starą fotografię z dzieciństwa i ostatnie wspólne zdjęcie, wywołał wiele reakcji wśród miłośników zwierząt. Liczne komentarze pozostawili opiekunowie kotów, którzy przeżyli ten trudny moment. Jednak wczytując się w ich słowa, można wyczytać, że choć upłynął czas, nadal niewyobrażalnie tęsknią za swoimi futrzastymi przyjaciółmi.

  • “Tylko koty z dobrym życiem żyją tak długo”,
     
  • “Kochałeś go przez całe swoje życie. I będziesz go pamiętać do końca swoich dni”,
     
  • “Mój przyjaciel został uśpiony w wieku 7 lat z powodu raka. Był zdrowy i nagle pewnego dnia jego stan się pogorszył. Od chwili gdy dowiedziałem się, że coś jest nie tak, minęły 3 dni. Szkoda, że nie dał mi znaku wcześniej, abym zdążył się z nim pożegnać”,
     
  • “Przykro mi, ciężko jest pożegnać się z rodziną. Wygląda na zmęczonego, ale szczęśliwego w twoich ramionach. Mam nadzieję, że dobrze się razem bawiliście i że spotkacie się ponownie”.