Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Już wiadomo, co stało się z jej ukochanym psem
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 11.06.2024 16:40

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Już wiadomo, co stało się z jej ukochanym psem

Marzena Kipiel-Sztuka
Fot. KAPiF, Facebook/Marzena Kipiel-Sztuka

9 czerwca br. media obiegły smutne wieści na temat śmierci znanej aktorki Marzeny Kipiel-Sztuki. W ostatnich latach u boku serialowej Halinki z serialu “Świat według Kiepskich” zamieszkiwał pies o imieniu Gienek. Już wiadomo, co stało się z jej ukochanym czworonożnym przyjacielem.

Zmarła Marzena Kipiel-Sztuka, serialowa Halina Kiepska

Marzena Kipiel-Sztuka była cenioną polską aktorką oraz piosenkarką urodzoną w Legnicy. Niewątpliwie zasłynęła z roli Haliny Kiepskiej w popularnym serialu Świat według Kiepskich. Fani kobiety mogli podziwiać także jej umiejętności wokalne w pierwszej edycji programu "Jak oni śpiewają" oraz podczas koncertów, gdzie artystka prezentowała autorski repertuar pt. “Życie nie jest kiepskie".

9 czerwca br. do mediów dotarła smutna informacja o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki. To Renata Pałys, znana jako serialowa sąsiadka Haliny — Helena Paździoch, jako pierwsza przekazała tragiczne wieści, umieszczając wpis w swoich mediach społecznościowych. Jak się okazało, artystka zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi, a ostanie miesiące spędziła we wałbrzyskim hospicjum. Niestety kobieta przegrała walkę z chorobą i odeszła w wieku 58 lat.

Jak rozpoznać problemy ze stawami u psa? Obserwację zacznij od schodów Nie miał litości ani dla psa, ani kota. Zwierzętom zgotował piekło na ziemi

Ostatnie lata życia Marzena Kipiel-Sztuka spędziła u boku ukochanego psa

Mimo ogromnej kariery los nie oszczędzał Marzeny Kipiel-Sztuki. Aktorka przeżyła śmierć aż czterech partnerów życiowych, co niewątpliwie odbiło się na jej życiu. Bolesne doświadczenia kobieta postanowiła przekuć na miłość do zwierząt. Angażowała się w akcje charytatywne oraz stała się posiadaczką psa.

Życiowym towarzyszem Marzeny Kipiel-Sztuki w ostatnich latach był mops o imieniu Gienek. Choć jak wyznała aktorka w jednym z wywiadów, zwierzę głośno chrapało z powodu charakterystycznej dla tej rasy przypadłości, kochała go nad życie.

Wolę zresztą mieć chrapiącego psa, niż durnego faceta - wyznała niegdyś w rozmowie z Faktem. 

Marzena Kipiel-Sztuka zadbała o los czworonożnego przyjaciela

Po śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki wielu fanów zastanawiało się, jaki los spotka jej ukochanego Gienka. Jak się okazało, artystka zatroszczyła się o przyszłość swojego psiego towarzysza.

Wspomniana już Renata Pałys zdradziła w jednym z wywiadów, że niedawno zmarła serialowa Halina Kiepska zadbała o czworonoga jeszcze kilka miesięcy przed śmiercią. Gienek trafił do nowego domu.

On ma opiekę. Tu mogę uspokoić. Nie wiem, kto się nim teraz zajmuje, ale Marzena oddała tego psa już na początku roku w zaufane sobie miejsce – poinformowała Renata Pałys w rozmowie z Plotkiem.

Uroczystość pogrzebowa Marzeny Kipiel-Sztuki odbędzie się 13 czerwca o godzinie 13:15 w Kaplicy Cmentarnej przy ulicy Wrocławskiej w Legnicy. Podczas ceremonii będą zbierane datki na hospicjum, w którym artystka spędziła swoje ostatnie miesiące życia.

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?