Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Znaleziono 500 martwych koni. Policja wszczęła śledztwo w sprawie
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 18.04.2024 13:11

Znaleziono 500 martwych koni. Policja wszczęła śledztwo w sprawie

konie
Fot. Canva/rihaij

Do makabrycznego odkrycia z udziałem zwierząt doszło w australijskim mieście Wagga Wagga, położonym około 450 km od Sydney. Ponad 500 martwych koni znajdowało się w wyschniętym korycie potoku. Policja wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Makabryczne odkrycie w Australii

Na terenie jednej z posiadłości w Waga Waga, australijskim mieście w stanie Nowej Południowej Walii, dokonano przerażającego odkrycia. Znaleziono tam ponad pół tysiąca martwych ciał zwierząt. Konie leżały w wyschniętym korycie potoku.

Jak donoszą lokalne media, pierwsze niepokojące sygnały docierały do władz już około 8 tygodni wcześniej. Z niewiadomych przyczyn funkcjonariusze pojawili się na miejscu miesiąc później. 

Dlaczego pies się drapie? W ten sposób daje ważny sygnał, nie zwlekaj Sprzątała klatkę świnek morskich. Takiego znaleziska w niej się nie spodziewała

Śmierć poniosło ponad 500 koni

Końskie zwłoki ulokowane były w różnych miejscach. Największy stos liczył aż 200 martwych ciał zwierząt. Jak przekazała stacja ABC, cytując słowa Petera Thompsona, przewodniczącego rady miasta:

Jeden stos liczył 200 sztuk, a następnie dokonaliśmy szacunkowych obliczeń na innych stosach, w różnych miejscach na terenie całej posiadłości.

Widok znaleziska był niezwykle wstrząsający i szokujących dla śledczych, którzy przybyli na miejsce makabrycznej rzezi. Śmierć tak dużej ilości zwierząt to niewyobrażalna tragedia. 

Myślę, że to dość trudne, gdy widzi się 500 końskich zwłok - powiedział Thompson.

konie
 Fot. Canva/Marilyn Nieves

Policja oraz lokalne władze wszczęły postępowananie

Policja zabezpieczyła teren zbrodni i wszczęła śledztwo w sprawie. Jak się okazało, nieznani dotąd sprawcy próbowali zaledwie kilka dni wcześniej zatrzeć ślady rzezi, zakopując swoje ofiary pod ziemią. 

Nie wiadomo jak długo trwał proces uśmiercania zwierząt, gdyż ciała koni były w różnych etapach rozkładu. Jak podały do wiadomości władze miasta:

Z niektórych koni pozostały jedynie szkielety, podczas gdy inne wyglądały na zabite stosunkowo niedawno.

Motyw wstrząsających wydarzeń z Wagga Wagga nie jest nikomu znany. Śledczy przypuszczają, że na terenie posiadłości mógł być dokonywany nielegalny ubój koni, których mięso następnie sprzedawane było jako pożywienie dla innych zwierząt.