Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Znalazła na podwórku dzikie zwierzę pokryte błotem. Po chwili była już cała rodzinka
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 10.06.2024 13:41

Znalazła na podwórku dzikie zwierzę pokryte błotem. Po chwili była już cała rodzinka

dzikie zwierzę w ogrodzie
fot. tiktok.com/ mollyspalter0

Odpoczywająca w ogrodzie kobieta dostrzegła dziwny ruch w rabatce z kwiatami. Gdy podeszła bliżej zobaczyła, że leży tam małe, dzikie zwierzę. Stworzenie było tak bardzo pokryte błotem, że nie potrafiła rozpoznać, co to za gatunek. Po chwili na jej terenie była już cała rodzina. Właścicielka domu w ułamku sekundy straciła swój dobytek. 

Kobieta znalazła w ogrodzie dzikie zwierzę

Ogród, który na co dzień służy jako miejsce relaksu i rekreacji, często staje się także schronieniem dla dzikich zwierząt. Matki poszukują bezpiecznych miejsc, gdzie mogą chronić swoje młode przed drapieżnikami i innymi niebezpieczeństwami. Przydomowe ogródki z gęstymi krzewami, drzewami i ukrytymi zakątkami oferują idealne warunki do odchowania potomstwa. Choć na pierwszy rzut oka życie blisko ludzi może wydawać się zaskakujące, zjawisko to ma swoje korzenie w instynktownym dążeniu do ochrony przyszłego pokolenia. 

Kobieta o imieniu Molly odpoczywała w swoim ogrodzie, ciesząc się dobrą pogodą i chwilą wolnego czasu. Niespodziewanie dostrzegła dziwny, nienaturalny ruch wśród kwiatów. Zaintrygowana podeszła bliżej, aby sprawdzić, co go wywołało. Nie spodziewała się zobaczyć potrzebującego pomocy stworzenia. Małe, dzikie zwierzę pełzało po ziemi, nawołując przeraźliwie swojej mamy. Zaniepokojona właścicielka terenu chciała mu pomóc, jednak nie miała w tym doświadczenia. Na szczęście z opałów uratowała ją wyłaniająca się zza krzaków matka malucha. Nie przyszła jednak sama. 

Orientarium Łódź przywitało samca kapibary. Nie oprze mu się żadna samiczka Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Miłość do zwierząt wymagała wielu wyrzeczeń

Samica przyszła po swoje młode. Kobieta straciła część swojego dobytku

Podczas gdy Molly próbowała wyczytać w internecie, jak pomóc małemu zwierzęciu znalezionemu w ogrodzie na jej podwórko weszła jego mama. Samica rozglądała się i szukała swojego dziecka. Kobieta od razu otrzymała odpowiedź, kim było stworzenie ubrudzone błotem. 

Znalezionym przez kobietę zwierzęciem okazał się malutki lis, który zgubił się w jej ogrodzie. Lisia mama podchodziła bardzo ostrożnie, obawiając się bliskości człowieka. Chwyciła młode w pysk i szybko zabrała je w bezpieczne miejsce. Po chwili jednak wróciła z resztą jego rodzeństwa. Dzika rodzina postanowiła zaanektować ogród Molly. 

lisia rodzina
fot. tiktok.com/ mollyspalter0

Lisia rodzina zamieszkała w ogrodzie. Kobieta pomogła dzikim zwierzętom

Kobieta, przyglądając się codziennie dzikim zwierzętom, czuła ogromną wdzięczność, że może być świadkiem ich dorastania. Lisia mama przyprowadziła na jej teren aż 6 młodych. Maluchy wymagały od niej sporo uwagi oraz siły. Molly postanowiła podzielić się z nimi swoim dobytkiem i pogodziła się, że chwilowo straciła swój ulubiony ogród. 

Właścicielka domu z czasem zaczęła zostawiać zwierzętom wodę oraz jedzenie. W ten drobny sposób chciała pomóc licznej lisiej rodzinie. Maluchy z każdym dniem coraz odważniej zwiedzały ogród i zaglądały przez szyby do jej domu. Molly pozostawiła im bezpieczną przestrzeń, starając się nie zakłócać ich spokoju. Ma nadzieję, że wyrosną z nich piękne, zdrowe i odważne lisy