Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Z kratki wentylacyjnej wystawała mu tylko głowa. Kot potrzebował pomocy
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 02.07.2024 15:39

Z kratki wentylacyjnej wystawała mu tylko głowa. Kot potrzebował pomocy

strażacy uratowali kota
fot. canva/ ivansmuk, facebook/ OSP Rybno

W miejscowości Rybno w powiecie sochaczewskim pewien rasowy kot pozazdrościł swoim kuzynom wędrówek po okolicznych budynkach. Zwierzę wyszło na dach przez otwarte okno i utknęło w kominie. Przerażony właściciel wezwał na pomoc strażaków, którzy mieli nie lada problem z ciekawskim mruczkiem, który zamiast współpracować, wybrał się na dalsze zwiedzanie.

Kocie wędrówki mogą mieć opłakane skutki

Koty to niezrównani odkrywcy, uwielbiający wspinać się i eksplorować każdy zakamarek swojego otoczenia. Nawet rasowe domowe mruczki, mogłoby się wydawać bardziej leniwe i spokojne, czasami zapragną przygody, pozazdrościwszy swoim dachowym kuzynom. Z powodu braku doświadczenia często ich eskapady kończą się w miejscach, w których nie powinny się znaleźć. Wtedy zrozpaczonym właścicielom pozostaje prosić o pomoc dzielnych funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy wybawią futrzastego nieszczęśnika z opresji.

Ochotnicy z OSP Rybno, otrzymali zgłoszenie o nietypowym zdarzeniu. Mruczek, który wyszedł oknem na dach budynku, postanowił zwiedzić komin wentylacyjny, a następnie w nim utknął. Zrozpaczony właściciel był bezradny. Strażacy musieli szybko przystąpić do akcji ratunkowej

Podróże śladami zwierząt: Koty Kotoru. Mroczny proceder rozgrywa się tuż pod nosem turystów "Za bardzo go kocham". Po 7 miesiącach do kobiety odezwał się właściciel psa

Strażacy w akcji. Kot dostał się do przewodów wentylacyjnych

Podczas gdy strażacy próbowali przez komin dostać się do uwięzionego kota, przerażone zwierzę, zamiast iść w ich stronę, w panice postanowiło przeciskać się przez dalsze rejony przewodów wentylacyjnych. Właściciel odchodził od zmysłów, wyobrażając sobie całą zawiłą sieć, w której mógł utknąć, bądź zranić się jego ukochany mruczek. Był przekonany, że już nie odzyska pupila, który na dobre pozostanie wewnątrz budynku.

Sprytny mruczek, ku zaskoczeniu ratowników, oszukał wszystkich. Nagle pojawił się u sąsiadów w łazience. Duże kocie oczy patrzyły zza kratki, błagając o pomoc. Strażacy wraz z właścicielem z łatwością wydostali futrzaka, ściągając osłonę nawiewu. Cała akcja na szczęście dla ciekawskiego brytyjczyka, który postanowił sprawdzić wytrzymałość konstrukcji budynku, zakończyła się sukcesem. 

Właściciele kotów muszą o tym pamiętać

Niektóre koty mają wprost wrodzoną zdolność do pakowania się w tarapaty, ale na szczęście dzięki ludzkiej życzliwości i determinacji udaje się je z nich wyciągać. Akcja strażaków to doskonały przykład na to, jak współpraca i empatia mogą prowadzić do szczęśliwego zakończenia, nawet w najbardziej nietypowych sytuacjach. 

zabezpieczenia dla kota
fot. canva/ Samuel Maciel

Mruczki są niesamowicie zręcznymi i ciekawskimi stworzeniami. Czasem uwielbiane przez nas ich cechy charakteru mogą zaprowadzić je w miejsca dla nich niebezpieczne. Właściciele powinni zwracać szczególną uwagę na otwarte okna, balkony, kominy i inne potencjalnie ryzykowne miejsca, aby uniknąć podobnych przygód.

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?