Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Wrotkę odwiedził amant. W gnieździe doszło do uroczych scen
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 07.05.2024 15:08

Wrotkę odwiedził amant. W gnieździe doszło do uroczych scen

Wrotka z młodymi
Fot. facebook.com/ Sokole OKO

W sieci pojawiło się kolejne nagranie z życia sokołów z elektrociepłowni. Podczas porannego karmienia przy wejściu do gniazda pojawił się zabiegający o względy Wrotki amant. Wciąż jeszcze niepewny samiec uważnie przyglądał się jej licznemu potomstwu. To niesamowite, jak zareagowała na jego obecność samica. Internauci prześcigają się w kreatywnych komentarzach opisujących miłosną historię.

Historią ptasiej rodziny żyje cała Polska

Historia sokołów z elektrociepłowni w Lublinie zaczyna nabierać tempa. Określona mianem telenoweli stała się rozrywką, która przyciąga przed ekrany rzeszę odbiorców. Ludzie zaczynają nawet przyjeżdżać na miejsce z lornetkami w nadziei, że uda im się dostrzec Wrotkę wracającą ze zdobyczą do gniazda. Okazuje się, że niebawem mogą mieć więcej okazji do obserwacji. 

W ostatnich dniach w pobliżu gniazda zaczął pojawiać się nowy ptak. Początkowo Wrotka reagowała na niego silnym zdenerwowaniem. Dzielna i troskliwa mama niemal całą noc czuwała na zamontowanej przy wejściu kracie, wypatrując wroga. Śledzący losy ptasiej rodziny ludzie próbowali dostrzec groźnego drapieżnika. Intruzem okazał się młodziutki samiec sokoła wędrownego, któremu Wrotka wyraźnie wpadła w oko. 

Anitę Sokołowską i Jacka Jeschke łączy nie tylko taniec. Pokazali swoje zwierzęta Jak często odrobaczać psa? Wielu z nas robi to zbyt rzadko. Zwierzak tylko wydaje się zdrowy

Romantyczne wieczorne chwile

Wczoraj wieczorem samiec przysiadł w bezpiecznej odległości na kracie i o dziwo nie został przepędzony przez samicę. Zakochany amant niemal całą noc przesiedział, patrząc tylko na Wrotkę. Atmosfera była bardzo napięta i romantyczna. Obserwujący z zapartym tchem wyczekiwali dalszych sytuacji, lecz młodzik okazał się zaskakująco kulturalnym i cierpliwym zalotnikiem.

Atmosfera napięta jak plandeka na żuku, a typek pojawia się cały na biało, nieświadomy oczekiwań ponad 20 tysięcy obserwujących te telenowele 24/7. Bez presji kolego - skomentował jeden z śledzących losy internautów.

Dziś pojawiło się nagranie ukazujące Wrotkę karmiącą swoje młode i samca zaglądającego do gniazda. Sokół nadal niepewnie, lecz z większym zapałem przyglądał się, jak samica dzieli pokarm między pisklętami. Jego miny rozczuliły oglądających do łez. Wciągnięci w romantyczną historię internauci nie mogli pozostawić filmu bez komentarza. 

Zakochany kawaler czekał na progu. Internauci nie zawiedli w komentarzach

Miłośnicy ptasiej rodziny prześcigają się w kreatywności. Komentarze zostawione pod filmem bawią do łez i wzajemnie motywują fanów sokołów do dalszych spekulacji. Nie możemy zadeklarować, że Wrotka zyskała nową miłość, jednak sytuacja jest na tyle ciekawa, że przypomina wiele ludzkich historii. 

  • “I na pierwsze randce ona nie powiedziała mu, że ma dzieci”,
     
  • “Wygląda jak ten jeden koleś w knajpie, który kombinuje, jak poprosić Cię o numer telefonu”,
     
  • “Przyglądał się dzieciom, jakby się zastanawiał czy da radę z taką gromadką”,
     
  • “Mało karku nie połamał, tak się wyginał, żeby pokukać. Widać kawaler wychowany, czeka grzecznie na progu, nie wpycha się na kwadrat, matka z ojcem kultury nauczyli”.

Choć nie wiemy, jak potoczą się dalsze losy sokolej rodziny, to fakt, że Wrotka wyleciała z gniazda, zostawiając samca samego z pisklętami, daje nadzieję, że niebawem może zyskać pomocnika w opiece nad wymagającymi maluchami.