Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > To nie są romantyczne sceny w krakowskim ZOO. Wszystkiemu przyglądały się kapibary
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 16.05.2024 14:18

To nie są romantyczne sceny w krakowskim ZOO. Wszystkiemu przyglądały się kapibary

zoo
fot. facebook/ZOO Kraków

ZOO w Krakowie dba o swoich odwiedzających, fundując im regularnie ciekawe wpisu na profilu na Facebooku. Tym razem udostępnili nagranie, które w pierwszej chwili może wydawać się romantyczną chwilą pomiędzy dwoma osobnikami nandu. Okazuje się jednak, że z miłosnym uniesieniem nie to nic wspólnego. Warto również zwrócić uwagę na kapibary, które z bezpiecznej odległości przyglądają się całemu zamieszaniu.

Zamieszanie na wybiegu dla nandu w krakowskim zoo

Profil ZOO Kraków śledzi na Facebooku wielu miłośników nie tylko placówki, ale także wszystkich zwierząt. Osoby odpowiedzialne za udostępnianie relacji dbają o to, by nawet ci, którzy dawno nie mieli okazji na przechadzkę alejkami między wybiegami, byli na bieżąco ze wszystkim najważniejszymi wydarzeniami.

Tym razem personel ZOO udostępnił nagranie prosto z zagrody dla nandu i kapibar. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że przebywające tam zwierzęta nie przejmując się obecnością kamery i odwiedzających, zdecydowały się na romantyczną chwilę, okazuje się, że nic bardziej mylnego.

Weterynarz pokazał zdjęcie kota z gabinetu. Jego mina mówi sama za siebie Godzinami sprawdzał, kto nie sprzątnął psiej kupy z jego podjazdu. Zemścił się

Nieloty pokazały, na co je stać

Z wpisu dowiadujemy się, że rośli przedstawiciele ptaków nielotów zamieszkujący ZOO stanęli ze sobą w szranki. Ich potyczka ma ważne podłoże i to ona zadecyduje o przyszłości osobników. Wszystkiego dowiadujemy się z wyjaśnienia zawartego w opisie nagrania.

W ten sposób chłopaki wielkich nielotów, ustalają sobie kto rządzi na wybiegu i może się zalecać do dziewczyn - czytamy.

Trzeba przyznać, że potyczka nandu robi wrażenie, choć niektórzy z pewnością nie chcieliby być jej świadkami na żywo. Mimo wszystko ZOO w Krakowie zaprasza wszystkich chętnych do podziwiania nielotów oraz innych rezydentów placówki codziennie w godzinach 9-19.

Te zwierzęta zgarnęły tytuł mistrzów drugiego planu

Uwadze uważnych internautów na pewno nie umknęli mistrzowie drugiego planu. Otóż walecznym, jak się okazuje nandu, na wybiegu towarzyszą kapibary. Wydaje się, że pojedynek ptaków nie zrobił na gryzoniach najmniejszego wrażenia. Z bezpiecznej odległości podziwiają ich potyczkę, zajadając się przy tym swoimi przysmakami i wygrzewając w słońcu.

  • “Coś pięknego i artystycznego”;
  • “Kapibary w szoku”;
  • “Piękne” - zachwycają się internauci w komentarzach.