Swiatzwierzat.pl > Gwiazdy i ich zwierzęta > Tak zmieniła się Chica po 6 latach. Suczka, która zagrała ogromnego pająka jest głucha, wciąż kochana
Monika Krupska
Monika Krupska 24.03.2022 18:37

Tak zmieniła się Chica po 6 latach. Suczka, która zagrała ogromnego pająka jest głucha, wciąż kochana

pies pająk 2014 rok
Facebook/SA Wardęga

W 2014 roku Wardęga na potrzeby filmiku na youtubie przebrał psa za pająka! Chica otrzymała odnóża, które zostały przyczepione do jej ubranka. Kundelek znakomicie wcielił się w swoją rolę, a przypadkowe osoby, które spotkały go na drodze, uciekały przed nim! Sylwester Wardęga zadbał również o odpowiedni wystrój otoczenia. Wszystko wskazywało na to, że Chica, pies-pająk pożera ludzi. Spotkanie jej późną, wieczorową porą mogło zakończyć się tragicznie. 

Pies-pająk 6 lat później 

Niedawno youtuber pochwalił się nowym zdjęciem suczki. Przypomniał, że od jej debiutu minęło już 6 lat. Pies podupadł na zdrowiu, ale cały czas może liczyć na bliskich. 

- Ja i Chica (SpiderDog) 6 lat później. Czas... i przemijanie. Chica jest już zupełnie głucha, większość czasu przesypia, ale wciąż się cieszy i merda ogonem jak widzi swojego starego kompana od ytubowych video (chodzi o mnie). Dawno, dawno temu stworzyliśmy razem najczęściej oglądany film na yt w całym 2014 (wygraliśmy globalne yt rewind). Jeśli się nie mylę jest to wciąż najczęściej oglądany prank na YouTube. Mi te liczby przewróciły swego czasu w głowie, ale Chica pozostała sobą. Nie czuła się nigdy lepsza od innych psiaków bo jest znana. Trzeba być jak Chica. Trzymać ego na wodzy - napisał Wardęga na Instagramie.

Po publikacji wiele osób wyraziło zaniepokojenie bandażami na łapkach kundelka. Sylwester wytłumaczył spokojnie, że pies ucierpiał wchodząc na schody ruchome. Mężczyzna przyznał, że kiedyś nie wiedział, że zwierzęta nie mogą po nich wchodzić. 

Łapki w opatrunkach

- Złamała paznokcie na schodach ruchomych. Trzeba pamiętać ze psy na schodach ruchomych należy wziąć dla jego bezpieczeństwa na ręce. W 2014 nie wiedziałem, a Chica ma głęboko ukrwione paznokcie więc miała opatrunki założone - odpowiedział na jeden z komentarzy.

Kundelek ma około 14-16 lat i mieszka z mamą youtubera. Pies jest pod opieką weterynarza, który przycina mu pazury. Samodzielne przycinanie pazurów mogłoby spowodować uraz u zwierzęcia. Jeśli pies ma głęboko ukrwione pazury lub nie wiemy, jak należy je obciąć, najlepiej poprosić o pomoc weterynarza. 

Zobaczcie jak zmieniła się Chica! 

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: sport.se.pl