Swiatzwierzat.pl
spacer z mokrym psem

pixabay/FotoArt-Treu

Pilna wiadomość dla właścicieli psów. Chodzi o spacery

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Spacery z psami nie powinny być zbyt krótkie. Nie chodzi w nich tylko o to, aby zwierzęta szybko załatwiały swoje potrzeby, ale i aby pozbyły się nadmiaru energii, miały miejsce do szaleństw i zabaw. Nie wszyscy właściciele o tym pamiętają i zostaw

Spacer z psem nie powinien być karą dla właściciela, ani nagrodą dla zwierzęcia. Jest to obowiązkowa pozycja w grafiku każdego czworonoga. Co najważniejsze, nie powinna ona zostać wpisana raz w ciągu dnia, a kilkukrotnie. Okazuje się, że wciąż wielu opiekunów zapomina o spacerach ze swoimi pupilami, które mogą przez to stawać się agresywne. Zwierzęta potrzebują ruchu na świeżym powietrzu, o czym całe szczęście pamiętają politycy, którzy chcą im to zapewnić. Julia Kloeckner, niemiecka minister rolnictwa przedstawiła projekt rozporządzenia, w którym niemieccy właściciele psów mieliby zapewnić im ruch na dworze co najmniej 2 razy w ciągu dnia. Łącznie przez godzinę!

Ile powinien trwać spacer z psem?

Minister stwierdziła, że wiele z 9,4 mln psów w kraju nie ma zapewnionych odpowiednich ćwiczeń ani bodźców. Podkreśliła, że psy nie są maskotkami, a ich potrzeby należy brać pod uwagę. Nowe przepisy w sprawie spacerów miałby wejść w życie w przyszłym roku. Razem z nimi być może surowsze przepisy dotyczące transportu zwierząt i hodowli psów. W projekcie uwzględniono, ile dokładnie czasu hodowcy mieliby spędzać ze szczeniętami. Opiekun miałby im poświęcać co najmniej 4 godziny w ciągu dnia oraz nie mógłby zajmować się więcej niż 3 miotami w tym samym czasie.

Projekt, który mógłby zmienić życie wielu stworzeń zakłada również zmiany w sprawie trzymania psów na uwięzi. To będzie zakazane, choć będą od tego wyjątki. 

Projekt spotkał się z krytyką 

Projekt minister nie spotkał się z falą pozytywnych komentarzy. Właściciele zastawiają się, w jaki sposób ich spacery miałyby być kontrolowane? Rzeczniczka minister odpowiedziała, że odpowiadają za. to władze krajów związkowych. 

Z kolei brytyjski dziennik "The Guardian" dodał, że projekt skrytykowali nawet właściciele psów. Zaznaczyli, że nie wszystkie zwierzaki mogą spacerować przez 30 minut ze względu na stan zdrowia. Poza tym w czasie upałów długie spacery ze zwierzętami nie są wskazane. Kloeckner Saskia Ludwig napisała na Twitterze, że w upalny dzień wejdzie ze swoim zwierzakiem do rzeki, aby go ochłodzić, a nie zabierze na wyczerpujący spacer. 

Źródło: polsatnews

Tagi:

PiesKundelek

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >