spacer z mokrym psem
Źródło: pixabay/FotoArt-Treu

Pilna wiadomość dla właścicieli psów. Chodzi o spacery

19 Sierpnia 2020

Spacery z psami nie powinny być zbyt krótkie. Nie chodzi w nich tylko o to, aby zwierzęta szybko załatwiały swoje potrzeby, ale i aby pozbyły się nadmiaru energii, miały miejsce do szaleństw i zabaw. Nie wszyscy właściciele o tym pamiętają i zostawiają swoich czworonożnych przyjaciół na wiele godzin w domu. Później zabierają zwierzaki na szybkie 5-minutowe spacery. Opiekun jest szczęśliwy, ale zwierzę wręcz płacze z rozpaczy. Okazuje się, że wkrótce ma się to zmienić u naszych sąsiadów. Niemcy chcą wprowadzić minimalny czas spaceru.

Spacer z psem nie powinien być karą dla właściciela, ani nagrodą dla zwierzęcia. Jest to obowiązkowa pozycja w grafiku każdego czworonoga. Co najważniejsze, nie powinna ona zostać wpisana raz w ciągu dnia, a kilkukrotnie. Okazuje się, że wciąż wielu opiekunów zapomina o spacerach ze swoimi pupilami, które mogą przez to stawać się agresywne. Zwierzęta potrzebują ruchu na świeżym powietrzu, o czym całe szczęście pamiętają politycy, którzy chcą im to zapewnić. Julia Kloeckner, niemiecka minister rolnictwa przedstawiła projekt rozporządzenia, w którym niemieccy właściciele psów mieliby zapewnić im ruch na dworze co najmniej 2 razy w ciągu dnia. Łącznie przez godzinę!

Zrobił z owczarka Zrobił z owczarka "żywy kłąb dredów", trzymał go na łańcuchu. Kiedy zapukali do jego drzwi, myślał, że mu się upieczeCzytaj dalej

Ile powinien trwać spacer z psem?

Minister stwierdziła, że wiele z 9,4 mln psów w kraju nie ma zapewnionych odpowiednich ćwiczeń ani bodźców. Podkreśliła, że psy nie są maskotkami, a ich potrzeby należy brać pod uwagę. Nowe przepisy w sprawie spacerów miałby wejść w życie w przyszłym roku. Razem z nimi być może surowsze przepisy dotyczące transportu zwierząt i hodowli psów. W projekcie uwzględniono, ile dokładnie czasu hodowcy mieliby spędzać ze szczeniętami. Opiekun miałby im poświęcać co najmniej 4 godziny w ciągu dnia oraz nie mógłby zajmować się więcej niż 3 miotami w tym samym czasie.

Projekt, który mógłby zmienić życie wielu stworzeń zakłada również zmiany w sprawie trzymania psów na uwięzi. To będzie zakazane, choć będą od tego wyjątki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Weterynarze nie dawali pitbullowi żadnych szans. Chcieli go uśpić, w ostatniej chwili został uratowany
2. Widziałeś psa z żółtą wstążką? Nie wolno do niego podchodzić, zorganizowana akcja
3. Malamut panicznie boi się kąpieli. Wtedy do łazienki wchodzi dziecko i dzieje się niesamowita rzecz

Projekt spotkał się z krytyką

Projekt minister nie spotkał się z falą pozytywnych komentarzy. Właściciele zastawiają się, w jaki sposób ich spacery miałyby być kontrolowane? Rzeczniczka minister odpowiedziała, że odpowiadają za. to władze krajów związkowych.

Z kolei brytyjski dziennik "The Guardian" dodał, że projekt skrytykowali nawet właściciele psów. Zaznaczyli, że nie wszystkie zwierzaki mogą spacerować przez 30 minut ze względu na stan zdrowia. Poza tym w czasie upałów długie spacery ze zwierzętami nie są wskazane. Kloeckner Saskia Ludwig napisała na Twitterze, że w upalny dzień wejdzie ze swoim zwierzakiem do rzeki, aby go ochłodzić, a nie zabierze na wyczerpujący spacer.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małe dziecko zostało samo z ogromnym psem w pokoju na noc. Kamery wszystko uchwyciły
  2. Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda
  3. Weterynarze nie dawali pitbullowi żadnych szans. Chcieli go uśpić, w ostatniej chwili został uratowany
  4. Nagranie z windy ku przestrodze wszystkich właścicieli. Kobieta w ostatniej chwili uratowała swojego psa
  5. Bezdomny pies rzucił się w ramiona reporterowi. Nie dawał mu odejść, mężczyzn nie miał wyjścia
  6. Będą zmiany na polskiej granicy. Premier Morawiecki potwierdził

Źródło: polsatnews

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł