Swiatzwierzat.pl
Pies na kurtce na ziemi

YouTube/ Paws 4 Hope

Porzucony, zmarznięty kundelek został znaleziony przy drodze. Właściciel zostawił mu tylko kurtkę

11 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Nalepa

Udostępnij:

Kundelek został porzucony na ulicy. Nikt z przechodniów nie zainteresował się jego losem. Jedyne, co pozostało psu, to kurtka, którą prawdopodobnie zostawił mu "dobrodusznie" były właściciel. Na szczęście na zwierzaka trafiła org

Kundelek nie miał szczęścia w życiu. Starsza suczka została porzucona przez swojego byłego właściciela przy drodze. Nie była w stanie nic zrobić, nikt też nie przejmował się jej losem. Jedyne, co mogła, to wtulić się mocniej w pozostawioną kurtkę i czekać...

Porzucony kundelek

Pewnego dnia dla kundelka zdarzył się cud. Suczkę dostrzegli ludzie z organizacji Pets Angels Panama. Zadziwił ich fakt, że choć pies leżał zupełnie na widoku między ludźmi, nikt nie zlitował się, by zabrać do go weterynarza.

Przy kundelku znaleziono coś jeszcze, była to kurtka. Kundelek był do niej wyraźnie przywiązany, nie odstępował jej na krok i pilnował jak własnego oka.

To mogło świadczyć tylko o jednym - były właściciel, gdy porzucał zwierzaka, zostawił mu własne okrycie. Kurtka przesiąknięta zapachem właściciela i jego domu była ostatnią rzeczą, jaką dostał kundelek „w nagrodę” za bycie wiernym członkiem rodziny.

- Właściciele zostawili ją na środku ulicy, leżącą na kurtce. Z pewnością należała do jej właściciela, bo suczka poruszyła się dopiero wtedy, gdy przesunęliśmy tę kurtkę - napisało Paws 4 Hope pod nagraniem udostępnionym na YouTube.

Ludzie z Pets Angles zabrali kundelka z nieprzyjaznego miejsca i przewieźli go do schroniska w Panamie. Tam starsza suczka mogła bezpiecznie poczekać na uzyskanie opieki medycznej. 

Nowe, lepsze życie

Sędziwa psina dostała na imię Honey. Szybko otrzymała niezbędne leki i dużo uwagi od opiekunów w schronisku. Wkrótce okazało się, że nawet odrobina miłości może zdziałać cuda.

Kundelek zaczął przybierać na wadze i lepiej wyglądać. Nawet sierść zaczęła powoli odrastać na jego ciele i głowie. Suczka okazała się być także dość energicznym i wesołym psem jak na swoje lata.

- Honey jest obecnie w dobrych rękach. Otrzymuje niezbędną pomoc i opiekę w schronisku - zapewniło Paws 4 Hope pod opisem nagrania na YouTube.

To naprawdę niezwykłe, że nawet odrobina uwagi i poświęcenia może tak bardzo odmienić życie czworonoga. Zadziwiające było także tempo, w jakim kundelek zaczął z powrotem zmieniać się w zdrowego, silnego zwierzaka. Miejmy nadzieję, że suczki już nigdy nie spotka takie nieszczęście.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: pawmygosh.co

Podobne artykuły

Zdjęcia z interwencji

Psy

Piekło zwierząt w Starej Wsi. Ponad 30 psów przetrzymywanych w dramatycznych warunkach

Czytaj więcej >
Szczeniak

Psy

Które psy są najbardziej chorowite? 7 ras, które odradzają weterynarze

Czytaj więcej >
Kundelek

Psy

5-letni kundelek znaleziony martwy w studni. Wrzucono go tam żywego

Czytaj więcej >
Dziewczynka leży na łóżku

Psy

Mama przyłapała dziecko z psem w sypialni. Widząc, jacy są słodcy, nie mogła się złościć

Czytaj więcej >
radiowóz

Psy

Policjanci zabrali błąkające psy do auta. Zwierzaki nie chciały opuszczać radiowozu

Czytaj więcej >
P

Psy

Suczka codziennie puka do drzwi sąsiadów. Sprawdza, czy jej przyjaciółka jest gotowa do zabawy

Czytaj więcej >