Swiatzwierzat.pl
FB/TOZ w Radzionkowie

FB/TOZ w Radzionkowie

Żywa sunia zakopana w błocie. Przypadek czy celowe działanie?

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Żywa sunia zakopana w błocie została odnaleziona przez spacerowiczkę i jej psa, który wpadł na trop czworonoga. Do zdarzenia doszło w rzeczce w Bytom - Boberek. Sprawę nagłośnili aktywiści z TOZ w Radzinkowie.

- Nie wiadomo jak tam trafiła czy wpadła, czy ją tam ktoś wrzucił. Natomiast udało się ją uratować. Póki co sunia przeżyła noc i ma zapewnioną opiekę w domu tymczasowym. Z naszej strony sunia otrzyma wszystko, co potrzebne, czyli całą opiekę weterynaryjną - zaznaczają aktywiści.

Sunia w błocie

Pies trafił do kliniki weterynaryjnej, gdzie jest obecnie badany. Został oczywiście wykąpany. Pod błotem skrywał się śliczny piesek o jasnym umaszczeniu.

Pracownicy TOZ poszukują właściciela zwierzaka w celu ustalenia, jak doszło do tego nieszczęśliwego wypadku. Czy pies niefortunnie upadł, zakopując się w błocie, a może został celowo tam zostawiony?

- Nie linczujcie proszę właściciela, ponieważ nie wiemy, czy sunia po prostu się nie zgubiła... Nadal Poszukujemy właściciela - piszą pracownicy KTOZ.

przemek_saleta

Przemysław Saleta stracił ukochanego psa. Adoptował go ze schroniska

CZYTAJ DALEJ

<div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript" src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MklRLDFtamQsMA==&cid=onnetworkPlayer"></script>

Czipowanie zwierząt

Czipowanie zwierząt nie jest obowiązkowe, jednak może pomóc wrócić czworonogowi do domu. Kosztuje około 50-100 zł (w zależności od miejscowości, kliniki weterynaryjnej). Dzięki czipowi weterynarz może odczytać dane właściciela i poinformować go o zgubie.

Zabieg czipowania trwa kilka minut i nie jest bolesny dla psa czy kota. Poza osobą ze specjalnym urządzeniem nikt nie będzie mógł odczytać informacji o właścicielu.

Gdyby kundelek widoczny na zdjęciu posiadał czip, w tej chwili nie trwałoby poszukiwanie właściciela w social mediach. Jeśli ktokolwiek wie do kogo należy pies proszony jest o kontakt z TOZ.

Zobacz zdjęcie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! Tagi:

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >