Swiatzwierzat.pl
Neville zawsze sypia ze swoją miseczką

twitter/erupstairs

Kundelek każdego dnia sypia z miseczką. Opiekunka nie potrafiła powstrzymać łez, gdy zrozumiała, dlaczego

26 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Kundelek w typie jack russell teriera ma w zwyczaju sypiać obok swojej miseczki. Co zabawniejsze, zabiera ją ze sobą w każde miejsce, gdzie planuje uciąć sobie drzemkę. Kiedy jego właścicielka zrozumiała, dlaczego pupil zachowuje się w taki sposób,

Kundelek został adoptowany przez Susanne - swoją nową właścicielkę, po tym, jak kobieta ujrzała jego zdjęcia na stronie schroniska. Piesek prezentował się na nich w wyjątkowo smutny sposób. Jego przybite spojrzenie niemal rozrywało serce każdego, kto tylko na niego spojrzał, dlatego kobieta zapragnęła odmienić jego ciężki los i dać mu dach nad głową. Czworonóg dołączył do drugiego pupila Susanne, który wcześniej także mieszkał w schronisku. Wkrótce po przygarnięciu Neville’a, psiak zaczął zachowywać się w przedziwny sposób, który przykuł uwagę właścicielki. Przyczyna była dla niej dużym zaskoczeniem. 

Kundelek zawsze śpi przy misce z jedzeniem

Neville nie musiał martwić się o samotność pod nieobecność swojej pani, obok niego zawsze było jego przyrodnie rodzeństwo. Jednakże, piesek przejmował się zupełnie inną kwestią, która szybko rzuciła się Susanne w oczy. Podczas posiłków Neville rywalizował z drugim zwierzakiem o jedzenie - wyjadał karmę z jego miski czy podłogi. Właścicielka zwierząt była zaskoczona zachowaniem swojego podopiecznego, dlatego zaczęła zastanawiać się, co jest jego powodem. W międzyczasie wprowadziła nowe metody treningu, aby Neville nauczył się dobrych manier podczas jedzenia, które uświadomiły jej, w czym leżał problem.

Okazało się, że Neville tak bardzo przywiązał się do swojej miski, że traktuje ją jak najprawdziwszy skarb! Od incydentu minęły już dwa lata, lecz zachowanie psiaka w ogóle się nie zmieniło. Susanne zaakceptowała to, że mały kundelek wszędzie nosi ją ze sobą, a nawet śpi tuż obok niej. Zrozumiała, że w jego oczach własna miseczka reprezentuje najważniejsze wartości - komfort i ciepło ogniska domowego. 

- Wierzymy, że był wykorzystywany w hodowli i z pewnością był źle traktowany - podejrzewa Susanne - Myślę, że po prostu nigdy nie miał własnej miski i teraz nareszcie zrozumiał, że ją posiada i ma zagwarantowane przyzwoite źródło składników odżywczych.

Neville ma już 12 lat i powoli przestaje słyszeć oraz widzieć, jednak jego spokojne i nieśmiałe usposobienie jest tym, co najbardziej ujmuje jego właścicielkę. Trzeba przyznać jej rację - psiak jest słodki jak cukierek!

źródło: thedodo.com

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >