Wydra morska umie o siebie zadbać. Potrafi używać kamieni do rozbijania pancerzy smakowitych skorupiaków, nurkuje nawet na 60 m, troskliwie dba o czystość swego gęstego futra. Mimo to wydra morska już raz niemal wyginęła. Dowiedz się, jaka jest i jak żyje wydra morska.
Bóbr europejski to jedno z nielicznych stworzeń, które potrafi dostosować środowisko do własnych potrzeb. Bóbr europejski buduje zmyślne tamy i okazałe gniazda. Czy bóbr europejski żyje w Polsce? Dowiedz się, jaki jest i jak żyje bóbr europejski!
Na mieszkańców lubelskiego Czechowa padł blady strach. Coraz częściej słyszy się o pladze szkodników biegających tuż pod nogami przechodniów i bawiących się dzieci. Problem zaczyna być wyraźnie widoczny, a mimo to nie brakuje osób, które wabią gryzonie porozrzucanymi po okolicy resztkami jedzenia. Mieszkańcy osiedla w Lublinie alarmują o pladze szczurów grasujących przy ulicy Radzyńskiej 18 w pobliżu placu zabaw. Gdy tylko zrobiło się cieplej, tabuny szczurów wypełzły z norek i ruszyły na poszukiwania pożywienia.
Pewna młoda mieszkanka Francji wracała do domu z torbą pełną zakupów. W pewnym momencie zauważyła przed swoimi drzwiami pakunek od anonimowego nadawcy. Z ciekawości zajrzała do środka i aż ją zatkało. W środku tkwiło żywe zwierzątko. Tajemniczy prezent pozostawiony na wycieraczce prezentował się nadzwyczaj przeciętnie, dlatego prawdopodobieństwo, że pochodzi od skrytego wielbiciela czy osoby walczącej o względy kobiety było niskie. W tamtej chwili nawet przez myśl jej nie przeszło, jakie były prawdziwe intencje osoby, która je tam zostawiła, oraz co znajdowało się w środku.
Pewien mieszkaniec Belgii zastał nieproszonych gości pod maską swojego samochodu. Z zacienionej szczeliny obok silnika nieufnie spozierała na niego para czarnych jak węgiel oczu. Zaskoczony tym widokiem mężczyzna od razu chwycił za telefon i nakręcił przezabawne spotkanie ze zwierzakami. Samuel Dibartolomeo przyłapał zwierzaki na gorącym uczynku. Z rozbawieniem sfilmował prawdziwe mistrzynie kamuflażu, które chowały się pod maską jego samochodu.
Na początku tygodnia dyżurny Straży Miejskiej w Kielcach odebrał zgłoszenie ws. nieustannie szczekającego psa w jednym z mieszkań przy ul. Krakowskiej. Sąsiedzi nie mogli dłużej znieść hałasu i poprosili o pomoc. Jak się okazało, w środku tkwiły zwierzęta, które przez nawet kilkanaście dni były bez jedzenia i wody. Co stało się z ich opiekunką? Zgłoszenie wpłynęło we wtorek, 1 czerwca. Przybyli na miejsce strażnicy z patrolu EKO ustalili, że pies szczekający w jednym z mieszkań pozostawał bez opieki od co najmniej tygodnia. Jego właścicielka od kilkunastu miesięcy miała przebywać za granicą.
Do miejscowości Stara Oleszna (woj. dolnośląskie) zawitał niespodziewany gość. Śliczny, niewielki, ale uzbrojony w bardzo ostre zęby zwierzak wtargnął na jedną z posesji. Z nieodpartą ciekawością zwiedzał ogród w poszukiwaniu nowych wrażeń, aż w końcu zorientował się, że nie wie, jak się z niego wydostać. O pomoc w eskorcie stworzonka z powrotem do domu poproszono strażaków. Do niecodziennej sytuacji doszło 8 maja br. Mieszkańcy Starej Olesznej musieli się bardzo zdziwić, widząc, kto wpadł do ich ogrodu z niezapowiedzianą wizytą.
W domu Sabriny Raven powstała tajemnicza dziura w suficie. Kobieta z ciekawością przyglądała się otworowi, która wraz z czasem zaczął się powiększać. Wkrótce potem Australijka dostrzegła wystający kłębek sierści oraz łapę należącą do bliżej niezidentyfikowanego "futrzaka". W akcie odwagi Sabrina postanowiła rozwiązać zagadkę i dotknęła jej palcem. Lepiej było tego nie robić...Australijczycy przekonują, że z czasem do wszystkiego można się przyzwyczaić - kangurów zaglądających do ogrodów, węży w muszli klozetowej, a nawet krokodyli atakujących mieszkańców. Jak udowadnia historia pewnej kobiety, z myślą o "stworku" mieszkającym w powiększającej się dziurze w suficie też można się oswoić.
Pewien tajemniczy "sierściuch" zawitał do Szkoły Podstawowej na Pomorzu. Zwierzątko wpadło do pomieszczeń piwnicznych i w mig został nie lada atrakcją wśród szkolnej społeczności. Trudny do zidentyfikowania zwierzak stał się obiektem wnikliwej analizy nauczycieli i uczniów. Dopiero pracownicy Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja” rozwiali wszelkie wątpliwości i zdradzili, jakim jest gatunkiem. Nietypowe zdarzenie miało miejsce 29 kwietnia we wsi Banino (woj. pomorskie). Niewielkich rozmiarów gryzoń "wpadł jak śliwka w kompot" do pomieszczeń piwnicznych u pana Bogdana, konserwatora szkolnego.
Berneński pies pasterski na pierwszy rzut oka wydaje się być nieustraszony, ale ma pewien wstydliwy sekret - przeraźliwie boi się chomików! Właścicielka psa postanowiła pomóc mu przełamać lęk w nieco ryzykowny sposób. Efekt? Płaczemy ze śmiechu!Jak radzić sobie z uczuciem lęku i strachu? Eksperci przekonują, że efektowną metodą jest stopniowe wychodzenie z własnej strefy komfortu i pokonywanie swoich słabości. Kierując się tą radą, właścicielka pewnego psiaka nieco przesadziła i zaserwowała mu terapię szokową.
Mieszkańcy stanu Nowa Południowa Walia w Australii boją się o swoje życie. Wszystko przez myszy, które atakują ich na każdym kroku. Australijczycy zmagają się z ogromną plagą tych gryzoni.Dramat Australijczyków trwa już od kilku miesięcy. Myszy atakują plony, wkradają się do sklepów i knajpek, zdarza im się zaatakować człowieka.
Wrocławska Ekostraż informuje na Facebooku o interwencji ws. kolejnego zwierzęcia wymagającego pomocy. Tym razem z rzeki w okolicach Kłodzka wyłowiono małego bobra, który został opuszczony przez swoją rodzinę. Na niewielkich rozmiarów boberka topiącego się w nurcie rzeki natrafiła grupka osób. Osłabiony maluch nie potrafił samodzielnie wydostać się na brzeg, dlatego w trakcie nieudolnych prób przedostania się w bezpieczne miejsce znikał pod powierzchnią wody.
Toruń po raz kolejny wypowiedział wojnę szkodnikom. Szczury są wszędzie - w parkach, na ulicach, a nawet w kamienicach. Z tego powodu na terenie całego miasta przeprowadzana jest akcja deratyzacyjna. Mieszkańcy okolic ul. Gagarina i Fałata mają jednak pewne wątpliwości, co do skuteczności i bezpieczeństwa stosowanych środków. W województwie kujawsko-pomorskim trwa wiosenna akcja odszczurzania. Wyjątkowo inteligentne gryzonie, które nieproszone zakładają gniazda w zacisznych kryjówkach zabudowań, m.in. naszych piwnicach, garażach czy na strychach, mogą roznosić choroby i niszczyć zapasy żywności. Stąd standardowe pułapki często okazują się nieskuteczne w walce ze szczurami.
W lutym 2019 roku Jessica Adams znalazła na drodze małe zwierzątko. Było zimno i ponuro, a bezbronny maluszek leżał na chodniku i trząsł się z zimna. Ponieważ kobieta nie zobaczyła przy nim matki, a i zwierzak miał tylko pół ogona, postanowiła zabrać go do domu. Chciała jedynie go ogrzać, nakarmić i otulić. Jessica nie spodziewała się, że zostaną przyjaciółmi na długie lata. - Dzień kiedy znaleźliśmy Steve’a – 25 luty 2019 roku. Myślałam, że nie uda mu się przeżyć. Chciałam jedynie go ogrzać i przytulić – napisała Jessica na Instagramie.
Okno życia dla gryzoni założyła Weronika Gawełczyk, która od 4 lat prowadzi Hemmę - dom tymczasowy dla małych zwierząt. Wraz z zespołem pomagają potrzebującym gryzoniom, głównie świnkom morskim, chomikom czy myszkom. – Okno życia to nowa inicjatywa. Powstała dlatego, że wiele zwierząt w województwie lubelskim było wyrzucanych. Mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń wyrzucania głównie gryzoni domowych, więc postanowiliśmy, że taka akcja będzie pomocna – czytamy na kurierlubelski.pl wypowiedź Weroniki Gawełczyk. Obecnie z powodu pandemii okno życia działa "na telefon". Osoby, które nie mogą dłużej zajmować się zwierzakiem proszone są o kontakt z Hemmą pod numerem telefonu 732 188 933. Pracownicy nie zbierają danych osobowych. Zgłoszenie jest anonimowe. Po umówieniu się na odbiór zwierzaka pracownicy domu tymczasowego pojadą i odbiorą go osobiście. Nie będą również pytać o powód oddania, a zapewnią mu prawidłową opiekę i ochronę.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:
Szczury pojawiły się w wielu miejscach Poznania. Telewizja WTK zastanawia się, czy "Poznań podzieli po lockdownie los Londynu, który zmaga się z ich plagą?"
Olbrzymie szczury można zauważyć w parkach, ogrodach czy stacjach metra. Gryzonie szukają pożywienia, mogą próbować dostać się do budynków mieszkalnych. Władze apelują o zamykanie okien, śmietników, zabezpieczenie wszelkich nieszczelności.
Wiewiórki to doskonale wszystkim znane, urocze, parkowe zawadiaki. Zwykle zaczepiają przechodniów, by dostać od nich kilka orzechów, z których robią zapasy na zimę. Jednak pewna wiewiórka miała równie ważną, ale inną życiową potrzebę, co uchwycono na nagraniu udostępnionym na YouTube. Była bardzo spragniona.
Natalia Siwiec relacjonuje swoje życie na Instagramie, a ostatnio gwiazda profilu jest 3-letnia Mia, nagrywana w codziennych sytuacjach. Wczoraj sławnej mamie udało się nagrać moment, w którym dziewczynka dowiaduje się o śmierci myszy. Bardzo jej się to nie spodobało, o czym bardzo wyraźnie dała znać.
Nie raz bywało, że zwierzaki miewały ciężko u swoich właścicieli i dochodziło do poważnych interwencji. Ostatnio wydarzyła się kolejna tragedia - znaleziono zwierzęta w śmietniku. Ich liczba była zatrważająca, znajdowało się tam ponad 16 myszek. Najwyraźniej komuś znudziła się ich hodowla, sprawca jest poszukiwany.
Jak oswoić chomika, żeby nie gryzł? Te małe gryzonie mogą wydawać się niektórym słodkimi, bezbronnymi zwierzakami. W wielu wypadkach jednak próba podniesienia go i przytulenia może skutkować bolesnymi skaleczeniami. Nawet wkładanie rąk do jego klatki może być niebezpieczne. By zadbać o poprawne relacje ze zwierzakiem, przestrzegaj tej krótkiej listy zasad. Nawiązanie relacji z tym maluchem nie jest trudne.