Swiatzwierzat.pl
Pies i chomik

youtube/Storyful Rights Management

Ogromny berneńczyk kontra maleńki chomik. Takiej reakcji nikt nie przewidział (wideo)

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Berneński pies pasterski na pierwszy rzut oka wydaje się być nieustraszony, ale ma pewien wstydliwy sekret - przeraźliwie boi się chomików! Właścicielka psa postanowiła pomóc mu przełamać lęk w nieco ryzykowny sposób. Efekt? Płaczemy ze śmiechu!

Jak radzić sobie z uczuciem lęku i strachu? Eksperci przekonują, że efektowną metodą jest stopniowe wychodzenie z własnej strefy komfortu i pokonywanie swoich słabości. Kierując się tą radą, właścicielka pewnego psiaka nieco przesadziła i zaserwowała mu terapię szokową.

Berneński pies pasterski kontra chomik

Berneński pies pasterski, nazywany w skrócie berneńczykiem, to jedna z ras psów, należąca do sekcji szwajcarskich psów pasterskich. Należy do grupy psów pracujących.

Dzięki nieustraszonemu charakterowi, wrodzonemu spokojowi ducha oraz niezwykłej czujności z reguły mogą stać się idealnymi psimi ratownikami oraz stróżami domowymi. Nieważne, jakie trudności spotkałby na swojej drodze, opiekunowie berneńczyków mogą być niemal pewni, że ich pupil wywiąże się śpiewająco z każdego zadania.

Oczywiście zdarzają się pewne odstępstwa od normy. Jednym z nich jest czworonożna gwiazda pewnego hitowego filmiku na Youtubie, który najbardziej na świecie boi się... chomików!

Na zabawnym nagraniu widzimy, że szczeniak niespecjalnie cieszy się ze spotkania z puszystym gryzoniem. Podczas, gdy kobieta stale przysuwa mu go pod sam pysk, psiak kręci głową na boki, szukając drogi ucieczki przez co prawda miniaturowym, ale nadal groźnym napastnikiem.

Agresywny pies

Seniorka dotkliwie pogryziona przez psa. Właściciel nie reagował

CZYTAJ DALEJ

Bronić się czy uciekać?

Wyrośnięty szczeniak wygląda, jakby nie chciał znaleźć się nawet w tym samym pomieszczeniu, co malutki nieprzyjaciel. Na jego widok aż przechodzą go dreszcze!

Krótkie wideo z udziałem bojaźliwego pieska rozbawiło tysiące internautów do łez. Niektórzy z nich zaczęli zastanawiać się, czy aby nietęga mina w wykonaniu berneńczyka może mieć ukryte drugie dno. O co może mu chodzić?

Ludzie trafnie zauważyli, że z jednej strony czworonóg spogląda na chomika z ewidentnym przerażeniem w oczach, ale z drugiej wygląda, jakby z całych sił próbował zapanować nad instynktownym odruchem, by złapać go w zęby? Może bardziej niż samego chomika bał się reakcji właścicielki, gdyby "przypadkiem" zrobił krzywdę jej drugiemu pupilowi?

Odpowiedzi na to pytanie już niestety nie uzyskamy. Mimo to życzymy owocnej pracy w pokonywaniu lęków, piesku! Nawet taki strachliwy gigant jak Ty może zaprzyjaźnić się z chomikiem.

Zobacz nagranie:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >