Wiewiórka i butelka wody
Źródło: YouTube/ VogNews Live

Spragniona wiewiórka zatrzymała ludzi. Chwilę później zrobiła niewiarygodną rzecz

9 Stycznia 2021

Niezwykłe zdarzenie miało miejsce w pewnym parku, w którym to wiewiórka zatrzymała przechodniów. Drepcząc przy nich, wyciągała łapki w uroczym, proszącym geście, ale tylko w stronę jednego człowieka - tego, który niósł ze sobą wodę. Spragniona wiewiórka wyraźnie wiedziała, co kryje się w plastikowej butelce.

Wiewiórki to doskonale wszystkim znane, urocze, parkowe zawadiaki. Zwykle zaczepiają przechodniów, by dostać od nich kilka orzechów, z których robią zapasy na zimę. Jednak pewna wiewiórka miała równie ważną, ale inną życiową potrzebę, co uchwycono na nagraniu udostępnionym na YouTube. Była bardzo spragniona.

Spragniona wiewiórka

Wiewiórki to sprytne gryzonie, które szybko nauczyły się, że od człowieka można dostać kilka smacznych kąsków. Głównie są to orzechy wszelkiej maści, które pełnią niebagatelną rolę w diecie tych ssaków.

Jednak jedzenie to tylko jedna z rzeczy istotnych z punktu widzenia przetrwania. Równie ważna, co energia, którą zapewnia pokarm, jest także woda.

Gdy w zeszłym roku nastało upalne lato, pewna wiewiórka borykała się z problemem pragnienia. O tej porze roku trudno zaspokoić tę potrzebę. Jednak inteligentny ssak szybko wpadł na pomysł, że skoro od ludzi można wyżebrać orzechy, to równie dobrze można dostać też od nich wodę.

Na udostępnionym nagraniu widać, jak sprytny wiewiór podchodzi do przechodnia, który niesie w ręce butelkę wody. Zwierzak zaczepia tylko jego, mimo że obok są także inni ludzie. W uroczy sposób staje na tylnych łapach, a przednimi wymachuje w błagalnym geście. Taki widok poruszyłby każdego.

Pasażer prosi, by kierowca zwolnił: „Wybiegnie łoś i mnie zabije”. Po chwili dzieje się niewiarygodna rzeczPasażer prosi, by kierowca zwolnił: „Wybiegnie łoś i mnie zabije”. Po chwili dzieje się niewiarygodna rzeczCzytaj dalej

Szybko można było się domyśleć, o co chodziło zwierzęciu. Chłopiec zlitował się nad zwierzakiem. Odkręcił butelkę z wodą i podsunął ją pod pyszczek wiewiórki. Ta zadziwiająco szybko zaczęła z niej pić!

Gdy tylko się napoiła, sprytna wiewiórka pobiegła w swoją stronę. Nagranie jest naprawdę przeurocze!

Sprytny zwierzak

Wiewiórki szybko opanowały sztukę żebrania od ludzi, którzy równie szybko nauczyli się, że te ssaki najbardziej cenią sobie orzechy. Jednak upalne lato i brak wody zmusił tę wiewiórkę do wybrnięcia z gorączkowej sytuacji.

Trudno powiedzieć, w jaki sposób nauczyła się pić z butelki. Tym bardziej, ciężko stwierdzić, jak ten gryzoń zrozumiał, że właśnie w takich opakowaniach należy spodziewać się wody. Wiewiórki są jednak bardzo inteligentne, z czego większość ludzi nie zdaje sobie sprawy.

Sztuczka z proszeniem ludzi o życiodajny napój jest niezwykle zaskakująca. Ciekawe, czy sprytna wiewiórka podzieliła się swoją wiedzą z koleżankami, czy może zachowała ją w sekrecie tylko dla siebie?

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: YouTube/ VogNews Live

Następny artykuł