Swiatzwierzat.pl
Pies pozostawiony w mieszkaniu

Straż Miejska w Kielcach

Wyjechała za granicę, w mieszkaniu zostawiła zwierzęta. Niestety, nie wszystkie przeżyły

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Na początku tygodnia dyżurny Straży Miejskiej w Kielcach odebrał zgłoszenie ws. nieustannie szczekającego psa w jednym z mieszkań przy ul. Krakowskiej. Sąsiedzi nie mogli dłużej znieść hałasu i poprosili o pomoc. Jak się okazało, w środku tkwiły zwierzęta, które przez nawet kilkanaście dni były bez jedzenia i wody. Co stało się z ich opiekunką?

Zgłoszenie wpłynęło we wtorek, 1 czerwca. Przybyli na miejsce strażnicy z patrolu EKO ustalili, że pies szczekający w jednym z mieszkań pozostawał bez opieki od co najmniej tygodnia. Jego właścicielka od kilkunastu miesięcy miała przebywać za granicą.

Straszliwy widok w mieszkaniu w Kielcach

Na prośbę sąsiadów postanowiono wezwać zarządcę budynku, a następnie wejść do środka, by sprawdzić, co się stało. Po przekroczeniu progu oczom strażników ukazał się druzgocący obraz ludzkiej nieodpowiedzialności.

Okazało się w środku mieszkania przebywał zaniedbany, wychudzony kundelek. Czworonóg nie miał dostępu do jedzenia ani wody, dlatego od dłuższego czasu nieustannie wył i szczekał.

Zwierzece odchody pokrywające podłogę dobitnie potwierdziły, że nie był on wyprowadzany na spacer od dłuższego czasu. Zamknięte w czterech ścianach zwierzę wkrótce mógł czekać straszliwy koniec.

Jak wynikało z relacji sąsiadów, pod nieobecność właścicielki psem powinien zajmować się ktoś z jej znajomych. Mimo to tymczasowy opiekun nie stawił się w mieszkaniu co najmniej od tygodnia.

dorsz

Australijskie dorsze rosną jak na drożdżach. Wędkarzom trudno uwierzyć, czym żywią się te ryby

CZYTAJ DALEJ

Nie wszystkie zwierzaki udało się uratować

W jednym z pomieszczeń odkryto również klatka służącą do hodowli gryzoni. Zamknięte w niej były trzy chomiki, w tym jeden martwy. One również nie miały dostępu do pożywienia i wody.

Z uwagi na fatalny stan zdrowia zwierząt, strażnicy wezwali na miejsce pracowników schroniska, którzy zabrali je do weterynarza. Finalnie zaniedbane pupile trafiły do schroniska dla zwierząt.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami, służby podjęły decyzję o skierowaniu wniosku o ściganie. W tym celu sporządzono szczegółowy raport oraz dokumentację fotograficzną przedstawiającą warunki w jakich trzymane były zwierzęta.

Dokumentacja wraz z danymi właściciela psa została przekazana do III Komisariatu Policji w Kielcach. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować.

Zobacz zdjęcie:

Chomiki

Chomiki

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami.

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >