Swiatzwierzat.pl
Pies pozostawiony w mieszkaniu

Straż Miejska w Kielcach

Wyjechała za granicę, w mieszkaniu zostawiła zwierzęta. Niestety, nie wszystkie przeżyły

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Na początku tygodnia dyżurny Straży Miejskiej w Kielcach odebrał zgłoszenie ws. nieustannie szczekającego psa w jednym z mieszkań przy ul. Krakowskiej. Sąsiedzi nie mogli dłużej znieść hałasu i poprosili o pomoc. Jak się okazało, w środku tkwiły zwierzęta, które przez nawet kilkanaście dni były bez jedzenia i wody. Co stało się z ich opiekunką?

Zgłoszenie wpłynęło we wtorek, 1 czerwca. Przybyli na miejsce strażnicy z patrolu EKO ustalili, że pies szczekający w jednym z mieszkań pozostawał bez opieki od co najmniej tygodnia. Jego właścicielka od kilkunastu miesięcy miała przebywać za granicą.

Straszliwy widok w mieszkaniu w Kielcach

Na prośbę sąsiadów postanowiono wezwać zarządcę budynku, a następnie wejść do środka, by sprawdzić, co się stało. Po przekroczeniu progu oczom strażników ukazał się druzgocący obraz ludzkiej nieodpowiedzialności.

Okazało się w środku mieszkania przebywał zaniedbany, wychudzony kundelek. Czworonóg nie miał dostępu do jedzenia ani wody, dlatego od dłuższego czasu nieustannie wył i szczekał.

Zwierzece odchody pokrywające podłogę dobitnie potwierdziły, że nie był on wyprowadzany na spacer od dłuższego czasu. Zamknięte w czterech ścianach zwierzę wkrótce mógł czekać straszliwy koniec.

Jak wynikało z relacji sąsiadów, pod nieobecność właścicielki psem powinien zajmować się ktoś z jej znajomych. Mimo to tymczasowy opiekun nie stawił się w mieszkaniu co najmniej od tygodnia.

dorsz

Australijskie dorsze rosną jak na drożdżach. Wędkarzom trudno uwierzyć, czym żywią się te ryby

CZYTAJ DALEJ

Nie wszystkie zwierzaki udało się uratować

W jednym z pomieszczeń odkryto również klatka służącą do hodowli gryzoni. Zamknięte w niej były trzy chomiki, w tym jeden martwy. One również nie miały dostępu do pożywienia i wody.

Z uwagi na fatalny stan zdrowia zwierząt, strażnicy wezwali na miejsce pracowników schroniska, którzy zabrali je do weterynarza. Finalnie zaniedbane pupile trafiły do schroniska dla zwierząt.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami, służby podjęły decyzję o skierowaniu wniosku o ściganie. W tym celu sporządzono szczegółowy raport oraz dokumentację fotograficzną przedstawiającą warunki w jakich trzymane były zwierzęta.

Dokumentacja wraz z danymi właściciela psa została przekazana do III Komisariatu Policji w Kielcach. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować.

Zobacz zdjęcie:

Chomiki

Chomiki

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami.

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >