Swiatzwierzat.pl
chomik

pixabay/dep377

W Lublinie powstało okno życia dla gryzoni. Zgłoszenie jest anonimowe

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

W Lublinie powstało okno życia dla małych gryzoni. Osoby, które nie mogą dłużej zajmować się chomikiem czy szczurkiem mogą bez konsekwencji oddać zwierzę. Jak zapewnia założycielka inicjatywa powstała z potrzeby społeczeństwa.

Okno życia dla gryzoni założyła Weronika Gawełczyk, która od 4 lat prowadzi Hemmę - dom tymczasowy dla małych zwierząt. Wraz z zespołem pomagają potrzebującym gryzoniom, głównie świnkom morskim, chomikom czy myszkom. 

– Okno życia to nowa inicjatywa. Powstała dlatego, że wiele zwierząt w województwie lubelskim było wyrzucanych. Mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń wyrzucania głównie gryzoni domowych, więc postanowiliśmy, że taka akcja będzie pomocna – czytamy na kurierlubelski.pl wypowiedź Weroniki Gawełczyk.

Obecnie z powodu pandemii okno życia działa "na telefon". Osoby, które nie mogą dłużej zajmować się zwierzakiem proszone są o kontakt z Hemmą pod numerem telefonu 732 188 933. Pracownicy nie zbierają danych osobowych. Zgłoszenie jest anonimowe. Po umówieniu się na odbiór zwierzaka pracownicy domu tymczasowego pojadą i odbiorą go osobiście. Nie będą również pytać o powód oddania, a zapewnią mu prawidłową opiekę i ochronę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Ktoś oddał kota

Hemma zajmuje się głównie gryzoniami, jednak zdarzył się przypadek oddania kota! Ludzie najczęściej oddaną schorowane zwierzaki, takim którym nie są w stanie pomóc finansowo.

– Sporo osób korzysta z naszej pomocy, w ciągu tygodnia przybywa do nas średnio kilka zwierzątek. Czasami zdarzają się też większe akcje, np. w grudniu jedna pani oddała 50 szczurków. Wszystko zależy od miesiąca – tłumaczy Gawełczyk. – Rzadko kiedy zdarzają się klinicznie zdrowe okazy, bo mało kto wie, że gryzonie należy leczyć. Najczęściej cierpią one na zapalenie płuc, mają guzy, zarobaczenia – wymienia.

Hemma nie tylko przyjmuje zwierzaki, ale i wydaje je do adopcji. Osoby chętne do adopcji gryziona proszone są o kontakt telefoniczny. Ponieważ nie jest możliwe przeprowadzenie wizyt przedadopcyjnych, rozmowa wstępna odbywa się online lub drogą telefoniczną. Wymagane jest zapewnienie odpowiednich warunków. 

Podobne artykuły

szczeniak

Aktualności

Dwie osoby odmówiły adopcji szczeniaka, którym wcześniej opiekował się wójt Żelazkowa

Czytaj więcej >
waldemar b.

Aktualności

Były senator PiS Waldemar B. tłumaczy się z przywiązania psa do samochodu. "To absurd”

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
zmija

Aktualności

Pilny apel leśników! Na spacerach należy patrzeć pod nogi, jest niebezpiecznie

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Niepokojące wiadomości z Warszawy. Rozpoczął się sezon na kleszcze, są gigantyczne

Czytaj więcej >
Zdjęcie podglądowe  - pies

Aktualności

Nawet 500 zł grzywny za niedopilnowanie psa. Nowe przepisy lada moment wchodzą w życie

Czytaj więcej >