szczury
Źródło: pixabay/blende12

Madryt. Gigantyczne szczury w mieście, mogą atakować ludzi

7 Lutego 2021

Władze Madrytu ostrzegają przed gigantycznymi szczurami! Jak informuje, Antena3 gryzonie zachowują się agresywnie w stosunku do psów i kotów, mogą też atakować ludzi. Olbrzymie szczury są bardzo niebezpieczne i być może przenoszą choroby.

Olbrzymie szczury można zauważyć w parkach, ogrodach czy stacjach metra. Gryzonie szukają pożywienia, mogą próbować dostać się do budynków mieszkalnych. Władze apelują o zamykanie okien, śmietników, zabezpieczenie wszelkich nieszczelności.

Madryt: plaga olbrzymich szczurów

Według władz Madrytu szczury śniade mogły zostać przywiezione do stolicy z jakiegoś miasta portowego. Wcześniej zauważano je w Barcelonie czy w Palma de Mallorca.

Gryzonie, które budzą postrach wśród przechodniów wywodzą się z Azji. Wszystko za sprawą swojego wyglądu, mianowicie szczury ważą ok. ćwierć kilograma, mają do pół metra długości. Szczury świetnie wspinają się po drzewach, balustradach. Władze miasta rozpoczęły kampanię deratyzacyjną, służby sanitarne rozkładają pułapki i karmniki z produktami chemicznymi.

Kolejny kot umierał w męczarniach w Mazowieckim. Powieszono żywego mruczka na drzewieKolejny kot umierał w męczarniach w Mazowieckim. Powieszono żywego mruczka na drzewieCzytaj dalej

Szczury żywią się roślinami i owocami. Szybko się rozmnażają, mogą przenosić choroby! Władze Madrytu informują, że obecnie nie ma zagrożenia dla zdrowia ludzkiego.

Istnieją podejrzenia, że ostatnia śnieżyca przyczyniła się do pojawienia się szczurów w mieście. Służby nie radziły sobie z wywozem śmieci, a te wabiły gryzonie. Dlatego tak ważne jest zabezpieczanie worków i nie wystawianie ich bezpośrednio na ulicę dla śmieciarek. Szczury doskonale radzą sobie z przegryzaniem folii.

Zobacz zdjęcie:

szczur

Źródło: pixabay/wolfgang_vogt

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: rmf24.pl, se.pl

Następny artykuł