Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Dzikie Zwierzęta

Dzikie Zwierzęta

taniec żurawi
16.04.2024 14:24 Tańczące żurawie zachwyciły jelenia. Nie mógł oderwać od nich oczu

W pobliżu leśnej sadzawki doszło do zaskakującego spotkania. Podskokom i szaleństwom żurawi przyglądał się z ukrycia dostojny jeleń. Taniec tych niesamowitych ptaków zachwycił rogacza tak bardzo, że stał zdumiony i podziwiał coraz to ambitniejsze akrobacje. Nagranie poruszyło nie tylko dzikie zwierzę, ale i również samego autora. 

łoś
14.04.2024 14:34 Łoś uciekał przed psami, wpadł do grzęzawiska. Tragiczny finał

Kolejny tragiczny finał z udziałem dzikich zwierząt. Kilka dni temu w Goryniu psy zaatakowały łosia. Uciekające zwierzę ze złamaną kończyną wpadło do grzęzawiska. Weterynarz pojawił się na miejscu zdarzenia i podjął radykalną decyzję. Właściciel psów odpowie za nieupilnowanie swoich pupili.  

sarny
14.04.2024 12:37 Malutka sarna nie mogła dołączyć do mamy. Pomoc nadeszła niespodziewanie

Sarny to niezwykle troskliwe opiekunki. Choć nie zawsze można je zaobserwować w pobliżu potomstwa, zwykle z oddali doglądają swoich młodych i w każdej chwili gotowe są przyjść im na ratunek. Gdy więc malutka sarna nie mogła wdrapać się na murek, aby dołączyć do swojej mamy, ta postanowiła wyjść z lasu, żeby jej pomóc. Niestety znajdując się na wzniesieniu, nie była w stanie nic zrobić. Dzięki niespodziewanej interwencji młodej sarnie udało się dołączyć do matki. Co się stało?

jeż
14.04.2024 10:28 Dokąd nocą tupta jeż? Odwieczna zagadka rozwiązana

“Dokąd tupta nocą jeż” – nad tym pytaniem od lat głowią się fani kultowego programu “Domowe przedszkole” emitowanego na antenie telewizyjnej “Jedynki” w latach 80. i 90. Po ponad 40 latach Lasy Państwowe udzieliły odpowiedzi na tę nieszablonową łamigłówkę. Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał!

bociany
13.04.2024 11:16 Zdrady, awantury i sprowadzanie kochanek. Te zwierzęta nie wiedzą, co to wierność

Bociany to ptaki, które zaraz po bielikach najbardziej kojarzą się z polskością. Widok tych majestatycznych zwierząt wracających po zimie do tych samych gniazd napawa szczęściem i optymizmem. Pary bocianów są również bardzo często stawiane za wzór idealnych ptasich małżeństw, od których przykład mógłby brać nawet sam człowiek. Tymczasem przeświadczenie o wierności i wielkiej miłości bocianów to kompletna bzdura. Ich życie obfituje w o wiele więcej afer, intryg i zdrad, niż mogłoby się wydawać. 

zoo
12.04.2024 10:17 Wrocławskie ZOO przygotowuje się na specjalnego lokatora. Trafi tam w ważnym celu

Już niebawem do zacnej ekipy z Wrocławskiego ZOO dołączy kolejny podopieczny. I to nie byle jaki, bo to sam król zwierząt. Lew przybędzie do Polski z Danii a przed nim ważne zadanie. 

kretowór
12.04.2024 08:16 Z ziemi wyłonił się "biały kret". Takiego odkrycia nie zaobserwowano od lat

W sieci pojawiło się niezwykłe zdjęcie, które obiegło świat. Przedstawia ono niezwykle rzadkie, owiane tajemnicą zwierzę, które do złudzenia przypomina kreta. Zasadniczą różnicą jest jednak kolor jego futerka, które jest białe. Czy mamy więc do czynienia z kretem-albinosem? Niezupełnie. Ku zdziwieniu internautów okazało się, że zwierzak na zdjęciu nie ma nic wspólnego z kretowatymi. Czym więc jest i dlaczego jego pojawienie się wywołało aż tyle emocji?

zaćmienie Słońca, słonie
08.04.2024 16:56 Dziwne reakcje zwierząt na zaćmienie Słońca. Niektóre z nich trudno wyjaśnić

Kiedy Słońce znika za Księżycem w spektakularnym zaćmieniu, ludzie nie są jedynymi istotami na Ziemi, które zauważają tę niezwykłą zmianę. Zwierzęta także reagują na to zjawisko, choć ich odpowiedź może być różnorodna i nie zawsze łatwa do przewidzenia. Amerykańscy naukowcy czekali kilka lat, aby ponownie tylko przez kilka chwil móc obserwować dziwne zachowania niektórych stworzeń. Nie wiadomo, kiedy okazja się powtórzy.

potrącone zwierzę
05.04.2024 14:14 Znalazłeś martwe zwierzę? Oto co powinieneś zrobić

Widok martwego zwierzęcia nie należy do najprzyjemniejszych i wywołuje w nas wiele smutku. Niestety w miejskiej przestrzeni narażone są na wiele niebezpieczeństw, a bezdomne zwierzęta umierają ze starości lub dręczących je chorób. Co należy zrobić gdy znajdziemy ciało zwierzęcia lub – co gorsza – jesteśmy sprawcami jego śmierci?

foka
04.04.2024 11:20 Niecodzienne zachowanie foki. Weszła w interakcję z innym gatunkiem

Do nietypowego zdarzenia doszło na wyspie Wight w Wielkiej Brytanii. Badaczka przyrody i miłośniczka zwierząt Clare Jacobs zaobserwowała i uwieczniła walkę między foką szarą a bielikiem. Dotychczas te gatunki nie wchodziły sobie w drogę. Co sprowokowało drapieżnika do takiego zachowania? Odpowiedź ukryła się w wodzie.

alert RCB
03.04.2024 17:15 Alert RCB, rząd rozesłał SMS-y. Pilne wieści dla właścicieli zwierząt

Miliony Polaków otrzymały informację za pomocą wiadomości SMS. Rusza ważna wiosenna akcja, od której może zależeć życie naszych domowych pupili. Należy przestrzegać zaleceń przekazanych w treści wiadomości, a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów udać się ze swoim czworonogiem do weterynarza.

łyse szympansy w ZOO
03.04.2024 10:13 Szympansy w znanym ZOO niemal całkiem wyłysiały. Sprawą zajęła się PETA

Do skandalicznych wydarzeń doszło w niemieckim ZOO. Szympansy pozbawione dostępu do swobodnego wybiegu zaczęły przejawiać niepokojące zachowania. Prawie całkowicie straciły futro. Pracownicy ogrodu zoologicznego informują, że nie ma powodów do obaw, a trzymane przez nich małpy mają się dobrze. Obrońcy praw zwierząt biją na alarm. Żądają uwolnienia źle traktowanych stworzeń.

pająk w namiocie
02.04.2024 14:58 Włączył latarkę w namiocie i zobaczył cień. "Maleństwo" przyszło się przywitać

Grupa przyjaciół przeżyła chwile grozy podczas biwakowania w górach. W nocy jeden z uczestników wyprawy usłyszał niepokojący szelest i postanowił sprawdzić, skąd on dobiega. Światło latarki ujawniło leśnego “potwora”. Rozpiętość jego odnóży wynosi prawie 18 centymetrów. ”Umarłabym ze strachu” - komentują internauci pod hitowym nagraniem.

dziwne zwierzę
01.04.2024 16:20 Tak nadleśnictwa świętują pierwszy dzień kwietnia. Niedźwieleń to dopiero początek

Leśniczy z województwa świętokrzyskiego postanowili podzielić się historią nie do uwierzenia. Według zamieszczonych przez nich informacji w mediach społecznościowych na leśnym terenie uchwycili na zdjęciu dziwne zwierzę. Krzyżówka tych dwóch stworzeń pojawia się tylko raz do roku. Pracownicy leśniczówki zobaczą je ponownie dopiero za rok i to tylko jeśli dopisze im szczęście. 

osesek
01.04.2024 15:04 Osesek uwił sobie przytulne gniazdko. Nie uwierzysz, co wyrośnie z tego maluszka

Ratownicy zwierząt bez wątpienia pełnią niesamowitą misję w naszym świecie. Ich codzienne obowiązki to masa zgłoszeń, interwencji, wzruszających historii i uratowanych zwierząt. Karenlynn Stracher to jedna z bohaterek tego zawodu. Gdy została powiadomiona o jednodniowym osesku, natychmiast postanowiła mu pomóc. Specjalistka ujawniła, z jakim gatunkiem ma do czynienia. W przyszłości bladą skórę malucha porośnie bujne futerko.

niedźwiedzie w Tatrach
30.03.2024 16:39 Niezwykłe spotkanie w Dolinie Kościeliskiej. "Piękne, ale tylko na zdjęciu"

Planujesz wypad w góry? Lepiej dobrze to przemyśl. Wraz z początkiem wiosny na jednym z najbardziej uczęszczanych szlaków w Tatrach zaobserwowano niedźwiedzie. Cztery drapieżniki jak gdyby nigdy nic biegły górską ścieżką w Dolinie Kościeliskiej. Nagraniem z niebezpiecznego spotkania podzieliła się turystka. Tatrzański Park Narodowy apeluje o ostrożność. Natknięcie się na „uroczego misia” może skończyć się dla nas tragicznie. 

sarna
23.03.2024 15:47 Spomiędzy budynków wystawała tylko głowa sarny. Zwierzę nie mogło się nawet ruszyć

Ten widok zaskoczył przechodniów. Dzikie zwierzę zaklinowało się pomiędzy budynkami. Wystawała tylko głowa. Przechodnie widząc cierpienie mieszkańca okolicznego lasu, nie mieli innego wyjścia, jak zaalarmować odpowiednie służby. Akcja ratunkowa jednak zdecydowanie nie należała do najłatwiejszych.

wypadek z udziałem jeleni
19.03.2024 11:46 Kierowca uderzył w stado jeleni. Zwierzęta nie miały najmniejszych szans

Do groźnego wypadku doszło w woj. wielkopolskim. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna zderzył się z wybiegająca z lasu zwierzyną. Stado jeleni przeprawiało się na drugą stronę lasu. Rozpędzony pojazd pozbawił życia siedmiu osobników. Głos w sprawie zabrali przedstawiciele"Myśliwi w działaniu - dla ludzi i przyrody".

dzikie zwierzę w mieście
13.03.2024 16:25 Dzikie zwierzę w centrum Wrocławia. Zgubiło się wśród kamienic

W marcowy poranek na jednej z ulic ścisłego centrum Wrocławia pojawiło się dzikie zwierzę. Najprawdopodobniej bóbr po nocnej eskapadzie zgubił drogę do domu. Zdezorientowany i przestraszony szumem miasta próbował, ukryć się wciskając głowę w kamienne schodki. Zwierzęciem zaopiekowali się dobrzy ludzie i wezwali na pomoc funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Dyrektor poznańskiego zoo
05.03.2024 12:22 Dyrektorka ZOO Poznań wydała oświadczenie ws. zatrzymania. "Mam czyste sumienie"

Dyrektorka poznańskiego ogrodu zoologicznego została zatrzymana w związku z postępowaniem o możliwości popełniania przestępstwa. Ewa Z. nie mogła samodzielnie odnieść się do zarzucanych jej czynów. Z pomocą przyszła zaprzyjaźniona osoba, która wierząc w niewinność dyrektorki zoo, przekazała oficjalną wiadomość od Ewy Z. za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z oświadczenia wynika, że podczas zatrzymania odebrano jej telefon i skuto kajdankami. “Nie wierzę, nawet patrząc na historię Tomka Komendy, że tak można zrobić, tak się zachować” - relacjonuje zatrzymana.

Gorylica z młodym
28.02.2024 14:59 Gorylica powitała na świecie synka. Reakcja młodej mamy sprawia, że mięknie serce

Mieszkająca w ogrodzie zoologicznym gorylica o imieniu Calaya spodziewała się swojego pierwszego potomka. Z uwagi na ryzyko wystąpienia powikłań w trakcie porodu pracownicy martwili się o niedoświadczoną mamę. Szczęśliwie zwierzę poradziło sobie bez niczyjej pomocy. To, co wydarzyło się chwilę później, zaskoczyło opiekunów. Pierwsze chwile z maleństwem uchwycono na filmie.

manul
25.02.2024 15:26 Nowy mieszkaniec ZOO w Łodzi. Niedawno zrobiło się o nim głośno w całej Polsce

ZOO w Łodzi dołączyło do listy ogrodów zoologicznych, które mogą poszczycić się posiadaniem przedstawicieli gatunku Otocolobus manul. Manule stepowe, bo o nich mowa, pojawiły się na świecie ponad 2 miliony lat temu i pomimo licznych przeciwności losu gatunek przetrwał do dziś. W łódzkim Orientarium rozgościła się samiczka, dla której poszukiwany jest kawaler do pary. Puchaty mruczek skrywa niejedną tajemnicę. Warto więc zobaczyć go na własne oczy. 

przyczajony drapieżnik
01.02.2024 15:25 Najlepiej się nie zbliżać. Pokazał, co wyszło z lasu, zwierzę zastygło w bezruchu między drzewami

Pracownikowi Nadleśnictwa Lubin spacer po lesie przysporzył wielu emocji. Drogę zagrodził mu drapieżnik, który wbrew przekonaniom o groźnym usposobieniu nie może czuć się bezpiecznie w naszym kraju. Mężczyzna początkowo sądził, że to on obserwuje zwierzę. Bardzo się jednak pomylił. Zwierzę nie spuszczało go z oczu od dłuższego czasu. ”Uczucie bezcenne” - kwituje szczęśliwiec.

kłusownik w rękach policji
01.02.2024 10:09 Pogłoski okazały się prawdą. Dowody zbrodni policjanci znaleźli już w bagażniku, na posesji było ich więcej

Na terenie powiatu jarosławskiego w niewyjaśnionych okolicznościach ginęły dzikie zwierzęta. Policjanci z komisariatu w Radymnie wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej podjęli działania w celu ustalenia tożsamości kłusownika. Poszukiwali mężczyzny poruszającego się samochodem osobowym, który kłusuje z bronią palną. Na potwierdzenie swoich podejrzeń nie musieli długo czekać. Sprawca wpadł we własne sidła i nie miał szans na ucieczkę. Został schwytany na gorącym uczynku. 

ranne dzikie zwierzęta
30.01.2024 10:59 Gdzie po pomoc dla zwierzęcia? Otwierają SOR dla dzikich zwierząt

Gdzie w nagłych przypadkach szukać opieki medycznej dla dzikich zwierząt? W stolicy Wielkopolski ranne i chore stworzenia nie zostaną bez pomocy. Urzędnicy ogłosili konkurs na organizację pomocy dla dzikich ptaków i małych ssaków. Udało się już wybrać zwycięzcę konkursu. W Poznaniu powstanie Dziki SOR, ośrodek specjalizujący się w udzielaniu pomocy, leczeniu i rehabilitacji dzikich zwierząt.

leśne legowisko
25.01.2024 10:17 Leśnicy pokazali "wygrzane placki na śniegu". Nie uwierzycie, skąd się biorą, niełatwo się na nie natknąć

Leśne tropy niosą za sobą wiele tajemnic. Dzięki wykonanym przez leśników fotografiom możemy się im przyglądać w domowym zaciszu. Co zostawiło po sobie tak nietypowe ślady? Możecie się zdziwić.

plaga nietoperzy
23.01.2024 14:54 Tej plagi nic nie powstrzyma. "Tornado nietoperzy" nawiedza miasta, ludzie boją się wychodzić z domów

Setki tysięcy nietoperzy wlatują do miast w poszukiwaniu pokarmu, robiąc przy tym niewyobrażalny hałas i wywołując strach u mieszkańców. Zwierzęta przelatują chmarami nad ulicami przedmieść, parkami i szkołami. Ratownicy dzikich zwierząt szukają rozwiązania problemu, podkreślając, że migracje latających ssaków mają ścisły związek z utrudnionym dostępem do pożywienia.

opos na drzewie
23.01.2024 14:11 Panna młoda nagle przerwała ślub, nie wahała się ubrudzić sobie rąk. Mąż szybko chwycił za stołek

To był najważniejszy dzień w życiu panny młodej. Na ślubnym kobiercu czekał wybranek jej serca, a wokół nich zgromadzili się członkowie rodziny i przyjaciele, by wspólnie świętować rozpoczęcie nowego rozdziału ich wspólnego życia. Choć harmonogram był napięty, to kobieta postanowiła przerwać uroczystość, żeby pomóc zwierzęciu w potrzebie. Jej świeżo upieczony mąż pośpieszył z pomocą.