Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Pojawił się na plaży w Krynicy Morskiej. Turyści niepokoją się o stan zwierzęcia
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 09.07.2024 07:01

Pojawił się na plaży w Krynicy Morskiej. Turyści niepokoją się o stan zwierzęcia

bóbr
fot. pixabay/WaldNob, facebook/Hello Mierzeja

W socjal mediach strony Hello Mierzeja opublikowano film, na którym widać dzikie zwierzę na plaży w Krynicy Morskiej. Internauci wyraźnie zaniepokoili się jego stanem i martwią się, że jego obecność nie wróży nic dobrego. Czy rzeczywiście mają ku temu powody?

Dzikie zwierzę nad Bałtykiem

W sieci pojawiło się nagranie prosto z jednej z plaż w Krynicy Morskiej. Okazuje się, że okres wakacyjny to czas, gdy można spotkać tam nie tylko tłumy turystów. Na filmiku widać bobra, który kroczy po piasku, jednak jego pojawienie się w tym miejscu, a tym bardziej stan, który nie umknął uważnym internautom, wyraźnie ich zaniepokoił.

Spostrzegawczy internauci od razu zauważyli, że bardzo możliwe, iż zwierzęciu coś dolega. Z komentarzy wynika, że wywnioskowali to po sposobie poruszania się bobra.

Czy można zabrać psa lub kota do sanatorium? Nie wszędzie akceptują zwierzęta Przepis na przysmak dla kota. Zrób go sam w kilka minut

Stan bobra zaniepokoił internautów

Internauci martwiący się o stan dzikiego zwierzęcia podejrzewają, że kuleje na jedną z łap. O tym ma świadczyć sposób, w jaki porusza się po plaży w Krynicy Morskiej. Swój niepokój wyrażają w komentarzach, a niektórzy proszą nawet o interwencję specjalnych służb.

  • “Po ruchach ewidentnie widać, że coś jest nie tak”;
  • “Wygląda na lekko rannego?! Jakby kulał”.

Inna część uważa natomiast, że to najprawdopodobniej ciężarna samica bobra. Niektórzy nawet, że termin porodu zapowiada się lada moment.

  • “To samica do tego ciężarna i szukająca miejsca na poród. Prawdopodobnie zabłądziła stąd zagubienie”.
bóbr plaża
fot. facebook/Hello Mierzeja

Bobry nad Bałtykiem

Z komentarzy wynika, że wielu turystów miało już okazję widzieć przedstawicieli tego gatunku dzikich zwierząt nie tylko w Krynicy Morskiej, ale i innych nadbałtyckich plażach. Internauci dzielą się swoimi podobnymi doświadczeniami między innymi z Sobieszewa, Pobierowa, Niechorza oraz Sopotu.

Jednakże niektórzy zauważają, że pojawienie się tego gatunku w pobliżu plaż, na których przebywają turyści, nie wróży nic dobrego. Martwią się, że ze względu na coraz większą ingerencję w ich środowisko zmniejsza się teren ich naturalnego występowania.

  • “Biedne te stworzenia, widać ogromne zachwiania w naturalnych warunkach ich funkcjonowania… Tutaj bóbr (może ciężarna), gdzieś tam dziki, sarenki, jeże, nawet węże”.
Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?