Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Pendolino pędziło prosto na łosia na torach. Wtem stało się coś niespodziewanego
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 27.06.2024 15:22

Pendolino pędziło prosto na łosia na torach. Wtem stało się coś niespodziewanego

Łoś uciekał przed Pendolino
fot. TikTok/ dankac0012, Canva/ Drone in Warsaw by Prokreacja.com

Na Moście Średnicowym w Warszawie doszło do dramatycznego incydentu z udziałem dzikiego zwierzęcia. Rozpędzone Pendolino musiało hamować, by uniknąć zderzenia z uciekającym łosiem. Przerażone stworzenie gnało ile sił w nogach, aby nie zostać przejechanym. Całe zdarzenie uchwyciła kamera.

Dzikie zwierzęta w mieście. Łoś musiał uciekać przed rozpędzonym pociągiem

Spotkania z łosiami w miejskich przestrzeniach stają się coraz częstsze. Nikt jednak nie spodziewałby się największego mieszkańca lasu na torach, a tym bardziej na moście w samym centrum Warszawy. Stworzenia te, szukając pożywienia i nowych terytoriów zapuszczają się na tereny zamieszkałe przez ludzi, co prowadzi do niecodziennych sytuacji jak ta, która została zarejestrowana przez jednego z użytkowników TikToka. 

Nagranie zamieszczone w sieci ukazuje łosia spacerującego po moście kolejowym w Warszawie. Ciężko powiedzieć, co sprawiło, że zwierzę znalazło się w tak ryzykownym miejscu. Gdy nadjechało rozpędzone Pendolino, stworzenie zaczęło uciekać ile sił w nogach, aby przeżyć. Wideo wywołujące wiele emocji wśród miłośników przyrody szybko stało się popularnym filmem licznie udostępnianym wśród użytkowników portali społecznościowych.

Wyjątkowe baby boom w ZOO w Warszawie. Myszojeleń skradnie serca odwiedzających To największy pająk w Polsce. Potrafi nurkować i może zaatakować człowieka

Nagranie mrożące krew w żyłach. Łoś znalazł się w niebezpieczeństwie

Pociągi Pendolino, które kursują na polskich torach, mogą osiągać prędkości do 200 km/h. Dzięki nowoczesnej technologii i aerodynamicznemu kształtowi są jednymi z najszybszych oraz najbezpieczniejszych środków transportu kolejowego w naszym kraju. Pęd, jaki rozwijają, wymaga jednak szczególnej uwagi ze strony maszynistów. Zwłaszcza gdy niespodziewanie przed lokomotywą pojawi się nieświadomy zagrożenia łoś.

Zdarzenie zostało nagrane telefonem komórkowym przez jednego z użytkowników TikToka odpoczywającego nad Wisłą. Film zdobył tysiące wyświetleń i komentarzy, w których internauci wyrażają zarówno zdumienie, jak i ulgę, że wszystko skończyło się dobrze

 • “I nagle wszyscy ludzie z Pendolino w jednym wagonie”,
   
 • “Ale poczułam ulgę, że nic mu się nie stało”,
   
 • “Się zestresowałam!”,
   
 • “Maszynista klasa”,
   
 • “Maszynista kozak. Mega refleks” - piszą internauci. 

Dzięki maszyniście Pendolino łoś został uratowany

Refleks i doświadczenie maszynisty, który w porę zauważył łosia i zatrzymał pociąg, zasługują na szczególne uznanie. Dzięki jego szybkiej reakcji udało się uniknąć poważnego wypadku, który mógłby zakończyć się tragicznie, zarówno dla dzikiego zwierzęcia, jak i pasażerów pociągu. Gwałtowne hamowanie zapewne nie należało do najprzyjemniejszych doznań w trakcie podróży, lecz uratowało stworzeniu życie. 

Choć zdarzenie zostało zgłoszone odpowiednim służbom, łoś z nagrania został schwytany dopiero po tygodniu intensywnych poszukiwań. Dzikie zwierzę jak gdyby nigdy nic zwiedzało okolice Stadionu Narodowego. Aby uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości, stworzenie zostało schwytane i wywiezione w bezpieczne miejsce. 

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?