Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Zagadka

Zagadka

pająki na kwiatku
16.04.2024 15:07 Wszyscy są przekonani, że na zdjęciu jest tylko jeden pająk. Prawda zaskakuje

W chińskim lesie deszczowym naukowcy natknęli się na niespotykane zjawisko. Dzikie zwierzę używając swoich umiejętności, wtopiło się w roślinne tło. Niesamowity kamuflaż pająka zwany mimetyzmem ujawnił coś jeszcze. To pierwsza taka kooperacja zarejestrowana przez badaczy przyrody. 

Koń iluzja
11.03.2024 10:52 W którą stronę idzie koń? Tylko garstka internautów nie daje się nabrać

Pewne nagranie opublikowane niedawno na platformie TikTok sprawiło, że społeczność internetowa drapie się po głowach. Wystarczy odpowiedzieć na tylko pozornie banalne pytanie: w którą stronę idzie czarny koń? Im dłużej przypatrujemy się zwierzęciu kroczącemu po śniegu, tym więcej mamy wątpliwości. ”Nigdy czegoś takiego nie widziałam”, “Jestem zdezorientowany” - komentują internauci.

kocia zagadka
11.02.2024 17:23 Który kot różni się od pozostałych? Od tego testu można dostać oczopląsu

Przywiązujesz wagę do szczegółów? Czas to sprawdzić. Na tę zagadkę potrzebujesz jedynie 15 sekund. Na obrazku musisz zidentyfikować kotka odróżniającego się od reszty. Z pozoru prosta łamigłówka sprawdzi poziom twojej inteligencji na podstawie podejmowanej decyzji. Uwaga! Zamieszczony przez nas obrazek może płatać figle, zwłaszcza jeśli nosisz okulary. 

znajdź zwierzę na obrazku
21.01.2024 17:03 90% osób widzi tylko plątaninę drzew. Ile zwierząt dostrzeżesz na obrazku? Wynik wiele mówi o tobie

Złudzenia optyczne mają to do siebie, że potrafią odkryć drzemiące w nas przekonania. To, które zwierzę zobaczysz jako pierwsze, zdradza najskrytsze sekrety Twojej osobowości. Chcesz przekonać się, kim naprawdę jesteś? Podejmij wyzwanie i rozwiąż nasz psychotest.

None
17.12.2023 16:09 Co zobaczyłeś jako pierwsze? Psychotest zdradza wiele na temat twoich największych lęków

Iluzje optyczne cieszą się sporą popularnością w Internecie, gdyż nie tylko są treningiem dla naszego mózgu, ale również mogą opisywać sposób, w jaki postrzegamy świat. Rozwiąż nasz psychotest obrazkowy i wskaż element, który jako pierwszy ujrzałeś na zdjęciu. Wybrany symbol określa typ osobowości w komunikacji i być może pomoże Ci ustalić, co jest przyczyną obaw przed niepowodzeniami i porażkami na tym polu. Przyjemnej zabawy! 

Gdzie na zdjęciu ukrył się lis?
15.12.2023 13:40 Masz 8 sekund, by znaleźć lisa. Nie daj się zmylić, tylko wybrańcy dostrzegą zwierzę na zdjęciu

Zagadki obrazkowe stanowią angażującą formę ćwiczenia umysłu, która przy codziennej praktyce rozwija naszą spostrzegawczość oraz umiejętność dedukcji, a także wpływa na umiejętność koncentracji. Tym razem przygotowaliśmy zagadkę polegającą na wskazaniu zakamuflowanego lisa na zdjęciu. Część internautów może mieć nie lada zagwozdkę, szukując zwierzęcia ukrytego wśród śnieżnego krajobrazu.

Zagadka
02.12.2023 14:13 Jedna małpka różni się od pozostałych. Spróbuj wskazać ją w mniej niż 10 sekund!

Zagadki na spostrzegawczość wracają do łask. Jedną z łamigłówek, która okazała się być ogromnym wyzwaniem dla tysięcy internautów jest niepozornie wyglądająca ilustracja z małpkami. Sprawdź, czy Ty jesteś w stanie sprostać wyzwaniu, które na pierwszy rzut oka wygląda jak zadanie dla małych dzieci. 

Koty na drzewie
21.11.2023 09:33 Ile kotów chowa się na drzewie? Zagadka nie daje spać po nocach, mało kto potrafi zliczyć wszystkie

Pewna kobieta dostrzegła, że jest obserwowana przez co najmniej kilka istot, które stłoczyły się na drzewie. Mruczki były tak blisko siebie, że ciężko było je policzyć. Czujnie śledziły wzrokiem wszystko, co działo się pod nimi. Sprawdź, czy jesteś w stanie podać prawidłową liczbę kotów stłoczonych na drzewie. Nawet autorka zdjęcia miała z tym problem.

Zagadka matematyczna
21.10.2023 10:10 To zadanie rozwiązują dzieci w podstawówce, ale dorosłych przerosło. Wiesz, ile wynosi równanie?

Pewna niepozornie wyglądająca zagadka matematyczna zawstydziła niejednego śmiałka. Okazuje się, że dzieci w wieku szkolnym mają znacznie mniej problemów ze znalezieniem rozwiązania, niż niejeden dorosły. Sprawdź, czy Tobie uda się rozwiązać podchwytliwą łamigłówkę!

Zagadka
23.09.2023 11:12 Kot ukrył się w sklepie. Pośród wszystkich przedmiotów trudno go dostrzec. Sprawdź, czy dasz radę!

Jednym z najlepszych sposobów na ćwiczenie umysłu jest rozwiązywanie zagadek. Kotom zdarza się wchodzić tam, gdzie nie powinny się znaleźć. Pewien mruczek ukrył się w sklepie spożywczym. Sprawdź, czy zwierzak byłby w stanie Cię przechytrzyć. Jesteś w stanie go znaleźć? Wystarczy 30 sekund. 

Zagadka zwierzęca
30.07.2023 13:43 Ile zwierząt widzisz na obrazku? Ich liczba zdefiniuje twoją spostrzegawczość

Zagadki na spostrzegawczość od wielu lat niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Szczególne zainteresowanie wśród internautów można zaobserwować w przypadku łamigłówek związanych ze zwierzętami. Wcale się temu nie dziwimy. Kreatywne spędzanie czasu, połączone z odkrywaniem różnych gatunków i ćwiczeniem sprawności mózgu, to coś, co brzmi jak rozrywka idealna! Dlatego dzisiaj rzucamy kolejne wyzwanie każdemu, kto odważy się spróbować. 

kot
08.05.2021 16:20 Widzisz kota na zdjęciu? 4 obrazki podbijają sieć, ludzie głowią się nad odpowiedzią

Kot – kto go ma, wie, że ten zwierzak potrafi się schować wszędzie. Prezentujemy Wam 4 fenomenalne obrazki, na których ukryły się koty. Ostrzegamy, że to wymaga skupienia, ludzie długo głowią się nad odpowiedzią. A czy tobie się udało? Kot to ulubione zwierzę wielu z nas. Jest bowiem wyjątkowo dumne, na swój sposób bezczelne, a na pewno irytująco niezależne, ale przy tym zawsze słodkie i pocieszne. Kto nie przepada za kotami, musiał paść ofiarą ich arogancji, niemniej jednak zazwyczaj to właśnie ich charakterność zaskarbia sobie szacunek i sympatię innych. Do której grupy należysz?

kot
25.04.2021 16:50 Znajdziesz kota na zdjęciu? 95% osób nawet nie podejmuje się zadania

Kot, chociaż nie każdy kojarzy go w taki sposób, to prawdziwy mistrz kamuflażu. Powinni być tego świadomi wszyscy, którzy takiego zwierzaka posiadają i nie raz spędzili długie godziny na panicznym poszukiwaniu pupila, tylko po to, żeby odkryć, że ten wygrzewał się tuż pod naszym nosem, na podobnie łaciatych balkonowych kafelkach. A przecież kot to nie kameleon, nie powinien być taki świetny we wtapianiu się w otoczenie! Rzeczywiście, kameleonem może nie być, ale w końcu jest drapieżnikiem. Jego wygląd musi umożliwiać mu takie poruszanie się, żeby nie został przypadkiem dostrzeżony przez swoją ofiarę. A w przypadku kotów domowych — żeby ich biednym właścicielom nie żyło się za dobrze.

15.04.2021 23:20 Na zdjęciu ukryty jest kot. Aż 90% osób nie jest w stanie go znaleźć w mniej niż 30 sekund

Kot jest tak dobrze ukryty na zdjęciu, że większość osób nie potrafi go znaleźć. Ta zagadka idealnie sprawdzi wasz wzrok. Co ciekawe, zwierzątko najprawdopodobniej wcale nie chciało się ukryć. To jednak nie zmienia faktu, że 90% osób poddaje się już po kilku chwilach szukania!Miłośnicy zwierząt wprost uwielbiają zagadki i łamigłówki z pupilami w roli głównej. Tym razem chodzi o zdjęcie, na którym większość internautów nie może odnaleźć kota. Sprawdź, czy należysz do 10% osób, które zauważają go bez żadnej pomocy!

pies
03.04.2021 18:20 Na zdjęciu znajduje się pies. 98% osób poddaje się po 10 minutach szukania

Pies, który znajduje na tajemniczym zdjęciu, jest bardzo trudny do zauważenia. Tylko nieliczni są w stanie go znaleźć. Aż 98% osób poddaje się po 10 minutach bezskutecznego szukania. Nawet ci, którzy myślą, że są spostrzegawczy, mają problem ze znalezieniem pupila. Czworonóg wcale nie starał się ukryć, co jednak nie jest ułatwieniem zagadki. Spróbujesz? Miłośnicy zwierząt wiedzą, że każdy pies to bardzo mądre i sprytne stworzenie. Jeden z nich znalazł się na niezwykłym zdjęciu, które trafiło do Internetu. Wiele osób w ogóle nie jest w stanie uwierzyć, że czworonóg naprawdę tam jest. Jego właściciel zapewnia, że to prawda. Czy potrafisz go znaleźć?

zagadka
02.04.2021 12:00 Na zdjęciu wśród owiec ukrył się pies. Tylko 5% osób radzi sobie z zagadką i odnajduje zwierzę

Zagadka na pobudzenie szarych komórek – radzi z nią sobie zaledwie 5% osób. Wśród mnóstwa owiec ukrył się pies. Te zwierzęta potrafią zaskoczyć i lubią psocić. Właściciel na pewno długo go szukał. Znajdziesz pupila? Zagadka na spostrzegawczość. Poniżej zaprezentujemy Wam zdjęcie stada owieczek. Gdzieś między nimi znajduje się psiak. Czy uda się Wam go znaleźć? Ostrzegamy, że jedynie 5% ludzi znajduje zwierzaka od razu. Może warto uzbroić się w cierpliwość?

mops
25.07.2020 16:50 Na zdjęciu znajduje się mops. 95% osób poddaje się już po 5 minutach szukania słodkiego zwierzaka

Mops to mistrz zabawy w chowanego. Aż 95% osób, poddaje się zalewie po 5 minutach wypatrywania słodkiego zwierzaka. Obiecujemy, piesek naprawdę znajduje się na zdjęciu, wystarczy dobrze się przyjrzeć. Mops, który ukrył się na zdjęciu to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy uwielbiają testować swoją spostrzegawczość. Ten psiak najwyraźniej nie lubi być fotografowany, bo kiedy tylko jego właściciel wyciągnął aparat, postanowił szybko się schować. Trzeba przyznać, że słodkie zwierzę to prawdziwy mistrz kamuflażu. Tylko 5% osób, jest w stanie go dostrzec. Ukryty na zdjęciu mops Ten mops w zabawie w chowanego nie ma sobie równych, a sztukę kamuflażu opanował niczym najlepsi komandosi. Nie wierzysz? Spróbuj odnaleźć słodkiego zwierzaka, który ukrył się na zamieszczonej fotografii, ale najpierw uzbrój się w cierpliwość. To z pozoru zwyczajne zdjęcie z parku to prawdziwy test na spostrzegawczość. Aż 95% internautów poddaje się po pierwszych pięciu minutach i nic w tym dziwnego. Aby dostrzec psa, trzeba naprawdę wytężyć wzrok. Co w tym trudnego? Mops nie tylko jest wyjątkowo mały, ale także wybrał sobie całkiem niezłą kryjówkę. Aby go odszukać, trzeba dokładnie przyjrzeć się wszelkim zakamarkom zdjęcia. Mops to mistrz zabawy w chowanego. Aż 95% osób, poddaje się zalewie po 5 minutach wypatrywania słodkiego zwierzaka. Obiecujemy, piesek naprawdę znajduje się na zdjęciu, wystarczy dobrze się przyjrzeć. Mops, który ukrył się na zdjęciu to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy uwielbiają testować swoją spostrzegawczość. Ten psiak najwyraźniej nie lubi być fotografowany, bo kiedy tylko jego właściciel wyciągnął aparat, postanowił szybko się schować. Trzeba przyznać, że słodkie zwierzę to prawdziwy mistrz kamuflażu. Tylko 5% osób, jest w stanie go dostrzec. Ukryty na zdjęciu mops Ten mops w zabawie w chowanego nie ma sobie równych, a sztukę kamuflażu opanował niczym najlepsi komandosi. Nie wierzysz? Spróbuj odnaleźć słodkiego zwierzaka, który ukrył się na zamieszczonej fotografii, ale najpierw uzbrój się w cierpliwość. To z pozoru zwyczajne zdjęcie z parku to prawdziwy test na spostrzegawczość. Aż 95% internautów poddaje się po pierwszych pięciu minutach i nic w tym dziwnego. Aby dostrzec psa, trzeba naprawdę wytężyć wzrok. Co w tym trudnego? Mops nie tylko jest wyjątkowo mały, ale także wybrał sobie całkiem niezłą kryjówkę. Aby go odszukać, trzeba dokładnie przyjrzeć się wszelkim zakamarkom zdjęcia.