Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Jedna małpka różni się od pozostałych. Spróbuj wskazać ją w mniej niż 10 sekund!
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 02.12.2023 14:13

Jedna małpka różni się od pozostałych. Spróbuj wskazać ją w mniej niż 10 sekund!

Zagadka
Zagadka, źródło: tiktok.com/@cloutatlas

Zagadki na spostrzegawczość wracają do łask. Jedną z łamigłówek, która okazała się być ogromnym wyzwaniem dla tysięcy internautów jest niepozornie wyglądająca ilustracja z małpkami. Sprawdź, czy Ty jesteś w stanie sprostać wyzwaniu, które na pierwszy rzut oka wygląda jak zadanie dla małych dzieci. 

Zagadki wracają do łask. Tysiące internautów czeka na wyzwania!

W ciągu ostatnich kilku miesięcy coraz więcej użytkowników mediów społecznościowych zaczyna interesować się różnego rodzaju łamigłówkami. Trend ten widać szczególnie dobrze po koncie na tik toku prowadzonym przez Calluma Barreta. Mężczyzna zgromadził tam już ponad pół miliona obserwujących, którzy niecierpliwie czekają na kolejne wyzwania.

Niektóre niepozornie wyglądające zagadki okazują się być najtrudniejsze. Sprawdź, czy jesteś w stanie rozwiązać zadanie, które sprawiło ogromny problem wielu internautom. Na jaw wyjdzie, czy masz dobrą spostrzegawczość!

Bez pardonu, dostojnym krokiem wszedł prosto na drogę. "Mikołaj go szukał wczoraj" piszą internauci

Sprawdź, czy jesteś spostrzegawczy!

Zagadka ciesząca się ogromną popularnością na mediach społecznościowych wygląda trochę jak łamigłówka dla przedszkolaków. Jednak każdy, kto postanawia ją rozwiązać, szybko zdaje sobie sprawę z tego, że to zadanie przerasta niejednego dorosłego.

Na poniższej ilustracji widać kilkanaście identycznych małp. Jednak jedna z nich różni się od pozostałych (tylko jednym elementem). Skoncentruj się, odpal stoper i sprawdź, ile czasu potrzebujesz, aby odpowiedzieć na pytanie: czym różni się jedna z małp przedstawionych na ilustracji?

małpy.jpg
Która małpka różni się od pozostałych? Źródło: tiktok.com/@cloutatlas

Spostrzegawczość jest jak mięsień. Można ją wyćwiczyć!

Calluma po udostępnieniu tej popularnej zagadki powiedział, że tylko nielicznym wystarcza 10 sekund na zlokalizowanie małpki różniącej się od pozostałych. Okazuje się, że rzeczywiście większość osób potrzebuje zdecydowanie więcej czasu na znalezienie tego szczegółu. Co więcej, niektórym w ogóle to się nie udaje!

Ile czasu potrzebowałeś, aby odpowiedzieć na zadane pytanie? Jeżeli nie jesteś w stanie znaleźć małpki różniącej się od pozostałych, to podpowiadam: skup się na ogonach!

Dobra wiadomość dla każdego, kto miał problemy z rozwiązaniem łamigłówki, jest taka, że spostrzegawczość można wyćwiczyć. Jeżeli widzisz, że masz problemy ze skupieniem się, zacznij regularnie trenować poprzez rozwiązywanie różnego rodzaju zadań sprawdzających spostrzegawczość. Jeżeli będziesz w tym regularny, szybko zauważysz postępy. Najlepiej zacząć od razu!

Źródło: tiktok.com/@cloutatlas