Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Ile zwierząt widzisz na obrazku? Ich liczba zdefiniuje twoją spostrzegawczość
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 30.07.2023 13:43

Ile zwierząt widzisz na obrazku? Ich liczba zdefiniuje twoją spostrzegawczość

Zagadka zwierzęca
Zagadka zwierzęca, źródło: tiktok.com/@hecticnick

Zagadki na spostrzegawczość od wielu lat niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Szczególne zainteresowanie wśród internautów można zaobserwować w przypadku łamigłówek związanych ze zwierzętami. Wcale się temu nie dziwimy. Kreatywne spędzanie czasu, połączone z odkrywaniem różnych gatunków i ćwiczeniem sprawności mózgu, to coś, co brzmi jak rozrywka idealna! Dlatego dzisiaj rzucamy kolejne wyzwanie każdemu, kto odważy się spróbować. 

Zwierzęta mogą pomóc w dbaniu o stan Twojego umysłu

Wielokrotnie udowodnione zostało, że regularne ćwiczenie mózgu pozytywnie wpływa na jego kondycję. Dzięki spędzaniu czasu na zagadkach umysłowych, poprawisz swoją pamięć oraz zmniejszysz ryzyko zachorowania na demencję. 

Poza tym, zwierzęce zagadki to świetna zabawa. Przerobiliśmy już wersję dla pasjonatów ryb oraz kotów. Teraz czas na nieco bardziej “dziką” wersję łamigłówki. 

Na dzisiaj przygotowaliśmy dla Ciebie zadanie, które polega na zlokalizowaniu kilku gatunków dzikich zwierząt. Mamy nadzieję, że sprawi Ci to co najmniej tyle przyjemności, ile sprawiło nam. 

Trzymając kosę w ręku, zapędził psa w róg komórki i nagrał film. Twierdził, że "to wszystko dla zabawy"

Podejmij wyzwanie i znajdź wszystkie zwierzęta!

Czas rozpocząć zabawę! Na filmiku załączonym poniżej znajdziesz obrazek, na którym na pierwszy rzut oka nie ma żadnych zwierząt. Wbrew pozorom, jest ich tam co najmniej kilka.

Autor łamigłówki bardzo się postarał, żeby jak najlepiej wpleść zwierzęce sylwetki w przedstawiony krajobraz. Mnóstwo ludzi próbowało już rozwiązać tą zagadkę, ale nie wszystkim się udało. Niektórzy po kilku minutach poddają się, przekonani, że tak na prawdę na obrazku nie ma tego, czego szukali. My jednak zapewniamy, że są tam gatunki, doskonale znane każdemu człowiekowi. To jak? Do dzieła!

Jakie gatunki udało Ci się znaleźć?

Być może nie wszystkim udało się rozwiązać tą na pozór łatwą zagadkę. Została jednak ona skonstruowana tak, aby była wyzwaniem dla każdego. Dlatego spieszymy z podaniem prawidłowych odpowiedzi, żeby każdy mógł upewnić się, czy aby na pewno niczego nie przeoczył.

Na obrazku znajdują się:

  • Wielbłąd (na tle góry)
  • Krokodyl (pień drzewa)
  • Zając (liście drzewa)
  • Kobra (wśród traw)
  • Jeleń (na prawym skraju obrazka)
  • Motyl (wśród kwiatów)

Jak Ci poszło? Udało Ci się znaleźć wszystkie ukryte stworzenia? Podziel się zagadką ze znajomymi, sprawdź ich spostrzegawczość!

Źródło: tiktok.com/@hecticnick