Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > To zadanie rozwiązują dzieci w podstawówce, ale dorosłych przerosło. Wiesz, ile wynosi równanie?
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 21.10.2023 10:10

To zadanie rozwiązują dzieci w podstawówce, ale dorosłych przerosło. Wiesz, ile wynosi równanie?

Zagadka matematyczna
Zagadka matematyczna, źródło: kobieta.interia.pl

Pewna niepozornie wyglądająca zagadka matematyczna zawstydziła niejednego śmiałka. Okazuje się, że dzieci w wieku szkolnym mają znacznie mniej problemów ze znalezieniem rozwiązania, niż niejeden dorosły. Sprawdź, czy Tobie uda się rozwiązać podchwytliwą łamigłówkę!

Zagadki zwierzęce zaskakują wielu internautów

Łamigłówki to coś, co może być zarówno źródłem świetnej zabawy jak i informacji o stanie emocjonalnym czy typie osobowości. Dlatego warto regularnie podejmować tego typu wyzwania.

Okazuje się, że szczególnie dużym zainteresowaniem wśród internautów cieszą się zagadki z motywami zwierzęcymi. Często polegają one na sprawdzeniu spostrzegawczości. Jednak są też takie, które weryfikują umiejętności matematyczne oraz zdolność logicznego myślenia.

Sprawdź, czy liczysz lepiej niż większość internautów. Spróbuj rozwiązać krótkie równanie matematyczne!

Spod wiatki śmietnikowej dochodziło cichutkie łkanie, pani sprzątająca ruszyła na pomoc. "Ty potworze"

Rozwiąż równanie matematyczne

Spróbuj rozwiązać równanie zamieszczone poniżej. Zapewniamy, że informacje ukryte w rozwiązanych równaniach są wystarczające do znalezienia poprawnej odpowiedzi na rzucone wyzwanie. 

Twórcy tej łamigłówki podkreślili, że udało się ją rozwiązać jednie 2% śmiałków. Skup się i pamiętaj o kolejności wykonywania działań. 

Daj sobie na to dwie minuty. Jeżeli w tym czasie nie uda Ci się znaleźć odpowiedzi, możesz liczyć na pomoc. Nie warto jednak zniechęcać się po kilku chwilach. 

000HPJFPISKEA9HN-C122-F4.webp
Rozwiąż równanie, źródło: kobieta.interia.pl

Potrzebujesz pomocy? Nie ma problemu!

Żeby dojść do ostatecznego rozwiązania, trzeba wykonać kilka kroków. Na wstępie konieczne jest ustalenie, jakiej wartości odpowiadają kot, pies oraz słoń. 

Dzięki pierwszemu równaniu (kot x pies = 0), możemy stwierdzić, że pies lub kot odpowiada wartości 0, ponieważ każda liczba pomnożona przez zero daje zero. To jedno z podstawowych praw matematycznych.

Na podstawie drugiego równania (pies + kot = 7), możemy stwierdzić, że pies lub kot odpowiada wartości 7, ponieważ 7 + 0 = 7. 

Podchwytliwe jest trzecie równanie (5 + 2 x 2 = słoń). Żeby uzyskać dobry wynik, trzeba pamiętać o kolejności wykonywania działań. Należy zacząć od mnożenia, więc 2 x 2 = 4. Po tym działaniu można wykonać dodawanie, więc 5 + 4 = 9. Dzięki temu wiemy, że słoń odpowiada wartości 9. 

Podsumowując:

  • kot - 0 lub 7
  • pies - 0 lub 7
  • słoń - 9

W takim razie ostanie równanie będzie wyglądać następująco: 0 + 7 + 9 = 16, lub 7 + 0 + 9 = 16. 

W obu przypadkach otrzymamy ten sam wynik, więc poprawna odpowiedź to 16.

Źródło: kobieta.interia.pl