Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Co zobaczyłeś jako pierwsze? Psychotest zdradza wiele na temat twoich największych lęków
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 17.12.2023 16:09

Co zobaczyłeś jako pierwsze? Psychotest zdradza wiele na temat twoich największych lęków

None

Iluzje optyczne cieszą się sporą popularnością w Internecie, gdyż nie tylko są treningiem dla naszego mózgu, ale również mogą opisywać sposób, w jaki postrzegamy świat. Rozwiąż nasz psychotest obrazkowy i wskaż element, który jako pierwszy ujrzałeś na zdjęciu. Wybrany symbol określa typ osobowości w komunikacji i być może pomoże Ci ustalić, co jest przyczyną obaw przed niepowodzeniami i porażkami na tym polu. Przyjemnej zabawy!
 

Co widzisz na obrazku? Rozwiązanie zagadki może Cię zaskoczyć

Wielokrotnie mierzymy się z trudnościami wynikającymi z nieuświadomionych przekonań czy konfliktów wewnętrznych. Dlaczego zatem nie stawić im czoła? Obrazki czy fotografie stworzone z wykorzystaniem iluzji optycznych są przez wielu traktowane jako swoiste testy osobowościowe i klucze do drzwi naszej podświadomości, za którymi kryje się prawda odnośnie naszych upodobań, nawyków czy cech charakteru. 

Prezentowany poniżej psychotest przedstawiający trzy zupełnie odmienne rzeczy. Wyzwanie rzucone internautom ma za zadanie ujawnić, jak podchodzisz do relacji z innymi ludźmi i co sprawia Ci największą trudność. Komunikacja interpersonalna jako jedna z umiejętności zaliczanych do miękkich to przekazywanie informacji innym osobom bądź grupom i to właśnie dzięki porozumieniom z rozmówcami możemy rozwijać się w wielu dziedzinach życia. 

Zrzut ekranu 2023-12-17 152435.png
Co widzisz na zdjęciu?

Co zobaczysz na pierwszy rzut oka? Poniżej znajdziesz opis do każdego elementu tego obrazka — oczywiście nie traktuj go jako diagnozy, a jedynie punkt wyjścia do interesującej dyskusji czy autorefleksji nad własną osobowością. 

Wyjątkowe pomysły na prezenty dla Twojego pupila. Uszczęśliwisz nie tylko jego, ale też siebie

Gryzoń

Jeśli to gryzoń był elementem, który zobaczyłeś jako pierwszy na obrazku, na Twoim miejscu gruntownie zastanowiliśmy się nad osobami, które dopuszczasz do swojego otoczenia. Zgodnie z interpretacją psychotestu należysz do grona osób określanych jako dusze towarzystwa oraz urodzeni liderzy, niemniej jednak przeraża Cię perspektywa bycia wystawionym na publiczne pośmiewisko. Boisz się ciszy i samotności, przez co niekiedy zagłuszasz wewnętrzne lęki obecnością coraz to nowszych znajomych. Nie każdemu z nich powinieneś jednak ufać.

Zamiast grona fałszywych osób, które opuszczają Cię tak szybko, jak pojawiły się u Twojego boku, potrzebujesz zaufanych przyjaciół gotowych wskoczyć w ogień dla Twojego dobra. W przypadku nawiązywania znajomości warto kierować się zasadą, iż liczy się jakość, a nie ilość. Pielęgnuj relacje z ludźmi, którzy lubią Cię za to, jaki jesteś, a niekoniecznie kierujących się ukrytymi motywami.

Mężczyzna

A może jako pierwszy rzucił Ci się w oczy mężczyzna na obrazku? Oznacza to, że w najbliższym gronie przyjaciół, rodziny i znajomych jesteś postrzegany jako osoba wycofana i utrzymująca dystans, a zarazem godna zaufania i kierująca się logicznym myśleniem. Mówisz wprost, co myślisz, a szczerość, czasem wręcz bolesna, to Twoje drugie imię, ponieważ niczego w świecie tak nie lubisz jak fałszywości. To z tego powodu niekiedy zdarzy Ci się urazić rozmówcę, używając słów, których lepiej nie wypowiadać na głos.

Pamiętaj, że osoby proszące Cię o pocieszenie nie zawsze oczekują raportu podsumowującego ich błędy i drobne potknięcia. Czasem wystarczy, że okażesz swoim bliskim wsparcie, będąc zwyczajnie obok i oferując im ramię, w które mogą się wypłakać.

Syrena

Jeżeli wypatrzyłeś na zdjęciu syrenę, wiele wskazuje na to, że w życiu głównie kierujesz się uczuciami i najbardziej pragniesz kochać oraz być kochanym. Niestety, zbyt szybkie bombardowanie miłością i ciągłe uganianie się za obiektami westchnień wiąże się z niepowodzeniami, które stanowią nieodłączny element ludzkiego życia. Zastanów się jednak, czy zamiast w kółko wracać myślami do przeszłości, nie lepiej przekuć doświadczeń i towarzyszących im emocji w kreatywne działanie. 

Kolejne porażki czy zawody miłosne mogą utwierdzić Cię w przekonaniu, że jesteś “niewystarczający”, choć pojęcie to jest niezgodne z prawdą. Wzmocnij poczucie własnej wartości i nie walcz z kompleksami przy pomocy przelotnych relacji. Pozwól sobie na chwilę wytchnienia i w pierwszej kolejności spróbuj pokochać siebie. 

 

Czy zgadzasz się z wytycznymi testu? Jeśli tak, być może warto popracować nad pokonywaniem własnych słabości i ograniczeń.