Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Spójrz na obrazek i wskaż kota, który nie pasuje do reszty. Różni go jeden szczegół
Monika Włodarczyk
Monika Włodarczyk 14.06.2024 11:01

Spójrz na obrazek i wskaż kota, który nie pasuje do reszty. Różni go jeden szczegół

kot, zgadka
fot. linternaute.com

Spostrzegawczość to zdolność dogłębnej obserwacji, czyli szybkiego dostrzegania szczegółów. Czy uważasz się za dobrego Sherlocka? Czas to sprawdzić. Spójrz na obrazek i wskaż kota, który nie pasuje do reszty. Od pozostałych różni go tylko jeden niewielki szczegół. Tylko geniusz dostrzeże różnicę w 5 sekund.

Ćwicz swoją spostrzegawczość

Spostrzegawczość to jedna z najistotniejszych umiejętności charakteryzujących najlepszych detektywów. To dzięki zdolności szybkiego dostrzegania szczegółów tropiący specjaliści potrafią wychwycić nawet najdrobniejsze szczegóły, które niejednokrotnie okazują się być kluczowe dla badanej sprawy.

Należy podkreślić, że cecha ta jest bardzo przydatna nie tylko dla tajnych agentów, ale także dla nas samych. Osoby o większej spostrzegawczości mogą zobaczyć to, czego nie widzą inni, są przenikliwe, szybciej zapamiętują i kojarzą czy łączą ze sobą fakty. Umiejętność zaangażowanej obserwacji można i warto ćwiczyć, a pomocne w tym będą różnorodne ćwiczenia, takie jak np. znajdowanie elementów ukrytych na obrazku.

Oddali kota do schroniska, choć był aniołkiem. Taka wymówka była do przewidzenia Bocian bronił swoich młodych. Pojedynek w gnieździe zakończył się tragicznie

Spójrz na obrazek i wskaż kota, który nie pasuje do reszty

Świetnym pomysłem na ćwiczenie spostrzegawczości jest zaproponowana przez nas zagadka. Na poniższym obrazku widnieje 79 takich samych czarnych kotów oraz jeden, który nieco różni się od pozostałych. Aby odszukać intruza, należy wnikliwie przyjrzeć się wszystkim rzędom. Tylko czujny umysł geniusza potrafi znaleźć niepasującego mruczka w 5 sekund. Do dzieła!

kot, zagadka
Fot. linternaute.com

Udało się? Jeśli nie, nie przejmuj się. Bez wątpienia niełatwo go dostrzec, gdyż na pierwszy rzut oka wszystkie koty wyglądają identycznie. Nie należy jednak poddawać się bez walki. Zadbaj o pełne skupienie i uważnie podążaj wzrokiem po całym rysunku, a na pewno dasz radę.

Rozwiązanie zagadki - sprawdź, gdzie ukrywa się poszukiwany kot

Dla wszystkich, którym nie udało się jeszcze zlokalizować niepasującego kota i chcieliby poznać rozwiązanie, śpieszymy z prawidłową odpowiedzią. Poszukiwany futrzak skrywa się w 7 kolumnie i 9 rzędzie. Od innych kotów różniły go jedynie uszy.

Jeśli odnalazłeś ukrytego ssaka w 5 sekund bez podpowiedzi, możesz być z siebie naprawdę dumny. To zadanie było tylko dla najbardziej spostrzegawczych. Jeśli nie, nie martw się i spróbuj swoich sił w innej zagadce. Tym razem na obrazku zagubił się słoń. W komentarzach daj koniecznie znać, jak ci poszło.

Tagi: Kot zagadka test
Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?