Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Między motylami ukryła się mrówka. Znajdą ją tylko mistrzowie spostrzegawczości
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 30.06.2024 07:00

Między motylami ukryła się mrówka. Znajdą ją tylko mistrzowie spostrzegawczości

zagadka z mrówką
fot. Shutterstock

Łamigłówki obrazkowe cieszą się ogromną popularnością, a zwłaszcza te, które wywołują iluzje optyczne i wymagają od nas uważnego przyjrzenia się szczegółom. Na zamieszczonym w sieci obrazku wśród gęsto rozmieszczonych motyli ukryła się maleńka mrówka. Twoje zadanie polega na odnalezieniu jej. Czy jesteś gotów podjąć wyzwanie?

Gdzie ukryła się mała mrówka? Zagadka dla spostrzegawczych

Wielu z nas uwielbia rozwiązywać łamigłówki obrazkowe, które nie tylko bawią, ale przede wszystkim rozwijają spostrzegawczość i umiejętność koncentracji. Obrazki pełne szczegółów, jak ten przedstawiający liczne motyle, mogą z łatwością zmylić nasze oczy. Czy uda Ci się znaleźć ukrytą pod ich skrzydłami owadów małą mrówkę?

Zwierzęta te na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zupełnie niepowiązanymi ze sobą stworzeniami. W rzeczywistości ich ścieżki często się krzyżują. Motyle z rodziny modraszkowatych składają larwy, które wydzielają słodką substancję przyciągającą mrówki. W zamian za smakołyk owady oferują im ochronę przed drapieżnikami. 

Podróże śladami zwierząt: Koty Kotoru. Mroczny proceder rozgrywa się tuż pod nosem turystów "Za bardzo go kocham". Po 7 miesiącach do kobiety odezwał się właściciel psa

Znajdź owada na obrazku. Motyle nie ułatwią Ci zadania

Na pierwszy rzut oka widzimy tylko rzędy motyli, które różnią się detalami, co jeszcze bardziej utrudnia znalezienie czegokolwiek, co wyróżnia się na obrazku. A jednak gdzieś tam jest ukryta mrówka. Czy potrafisz ją dostrzec?

Przy rozwiązywaniu łamigłówek ważne jest, aby nie poddawać się zbyt szybko. Nasze oczy mogą potrzebować chwili, aby dostosować się do wzoru i znaleźć to, czego naprawdę szukamy. Mózg ma tendencję do zauważania wzorców, jednak w sytuacji, gdy jeden z elementów odbiega od normy, może łatwo umknąć naszej uwadze. 

znajdź mrówkę na obrazku
fot. Shutterstock

Zanim przejdziesz do kolejnego akapitu, w którym znajdziesz odpowiedź, zatrzymaj się na chwilę i przyjrzyj się uważnie ilustracji, a zwłaszcza jej prawej stronie.

Rozwiązanie zagadki

Jeśli jeszcze nie znalazłeś mrówki, nie zrażaj się! Czasami potrzeba nieco więcej czasu, aby dostrzec coś, co jest sprytnie ukryte. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza, a każda kolejna zagadka będzie dla Ciebie coraz łatwiejsza do rozwiązania. 

Mamy nadzieję, że świetnie się bawiłeś, próbując rozwiązać łamigłówkę. Jeżeli nie udało Ci się namierzyć mrówki, oto odpowiedź. Mrówka znajduje się na skrzydle drugiego motyla od dołu po prawej stronie. 

motyl zagadka.png
fot. Shutterstock