Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Znajdź na zdjęciu ukryte między drzewami zwierzę. Zagadka tylko dla najbystrzejszych
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 12.06.2024 12:36

Znajdź na zdjęciu ukryte między drzewami zwierzę. Zagadka tylko dla najbystrzejszych

zagadka zwierzę
fot. reddit/ throawayteh

Małe dzikie zwierzę zostało ukryte wśród drzew przez swoją mamę. Dzięki naturalnemu kamuflażowi ciężko jest je dostrzec. Czy uda Ci się znaleźć dobrze schowane stworzenie na obrazku? Skonstruowana przez przyrodę zagadka może Ci sprawić wiele trudności.

W przydomowym ogrodzie ukryło się dzikie zwierzę. Czy uda Ci się je odnaleźć?

W świecie dzikich zwierząt matki często muszą znaleźć bezpieczne miejsca do ukrycia swoich młodych. W ten sposób chronią je przed drapieżnikami i innymi zagrożeniami. Leśne gęstwiny oraz przydomowe ogródki stają się idealnym schronieniem dla wielu stworzeń. To zjawisko może zaskoczyć niejednego właściciela ogrodu, zwłaszcza że na pierwszy rzut oka ciężko dostrzec dobrze schowane maleństwo.

Użytkownik platformy reddit.com podzielił się z obserwującymi jego profil internautami ciekawą zagadką. Samica dzikiego zwierzęcia ukryła na jego podwórku swoje młode. Czy uda Ci się znaleźć dobrze schowane zwierzę? Zagadka stworzona przez naturę nie należy do najłatwiejszych! 

Jak rozpoznać problemy ze stawami u psa? Obserwację zacznij od schodów Nie miał litości ani dla psa, ani kota. Zwierzętom zgotował piekło na ziemi

Znajdź ukryte zwierzę na obrazku. Najlepsi odpowiadają w 20 sekund

Na zamieszczonym w sieci zdjęciu możemy dostrzec karmnik dla ptaków oraz dobrze widoczny kamienny mur, który oddziela trawnik od kawałka lasu. W tym właśnie wydawałoby się chaotycznym otoczeniu, samica sprytnie ukryła swoje młode. Uda Ci się dostrzec małe zwierzątko? Ostrzegamy — ten gatunek rodzi się z niezwykłym kamuflażem i od pierwszych dni maluch uczony jest przez swoją mamę jak nie dać się zauważyć. 

znajdź zwierzę ukryte na obrazku
fot. reddit.com/ throawayteh

Udało Ci się namierzyć małe zwierzę ukryte wśród drzew? Jeśli nie, to śpieszymy z małą podpowiedzią. Stworzenie to często spędza samo wiele godzin. Dzielnie czeka ukryte w trawach na powrót swojej mamy. W przypadku zagrożenia przywiera do podłoża i pozostaje w bezruchu. 

Samica dobrze ukryła swoje młode. To zagadka tylko dla najbystrzejszych

Las jest naturalnym schronieniem wielu gatunków zwierząt. Gęstwiny, zagajniki i leśne polany to miejsca, gdzie matki ukrywają swoje potomstwo. Jelenie, lisy, dziki i inne ssaki korzystają z naturalnych zasłon leśnego krajobrazu. Udało Ci się namierzyć dobrze schowane stworzenie i odgadnąć kogo sfotografował użytkownik sieci?

Jeśli nie udało Ci się dostrzec małego zwierzęcia, oznacza to, że jego mama wykonała świetną robotę. Stworzenie, które schowało się wśród drzew to mała sarenka. Możesz ją wypatrzeć, kierując swój wzrok na środek obrazka nad kamiennym murem. Teraz delikatnie spójrz w lewą stronę i powinno udać Ci się dostrzec białe plamki na brązowym futerku. Prawda, że niezwykle wtopiła się w otoczenie?

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?