Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Który kot różni się od pozostałych? Od tego testu można dostać oczopląsu
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 11.02.2024 17:23

Który kot różni się od pozostałych? Od tego testu można dostać oczopląsu

kocia zagadka
kocia zagadka źródło: bright side

Przywiązujesz wagę do szczegółów? Czas to sprawdzić. Na tę zagadkę potrzebujesz jedynie 15 sekund. Na obrazku musisz zidentyfikować kotka odróżniającego się od reszty. Z pozoru prosta łamigłówka sprawdzi poziom twojej inteligencji na podstawie podejmowanej decyzji. Uwaga! Zamieszczony przez nas obrazek może płatać figle, zwłaszcza jeśli nosisz okulary. 

Testy IQ to dobry sposób na poznanie własnego ilorazu inteligencji

Rozwiązując zagadki, musimy przeanalizować problem i dojść do odpowiedzi. Gry mózgowe sprawiają, że prosta zagadka staje się bardziej interesująca, ponieważ rozwiązać możemy ją tylko za pomocą kreatywnego myślenia. Tym razem przydadzą się również umiejętności logicznego rozumowania. 

Żeby rozwiązać tę zagadkę, musisz spojrzeć na obrazek trochę inaczej. Odpowiedź nie pojawi się od razu, a intensywne wpatrywanie się w ilustracje może przyprawić o zawrót głowy. Warto jednak podjąć próbę i przekonać się jak szybko działa nasz mózg.

Adoptują psa ze schroniska. Dopiero później znajdują to na jego uchu Kot tylko czekał, aż uchylą się drzwi do domu. Lęk przestał się liczyć

Znajdź dziwnego kotka na obrazku

Na poniższym obrazku przedstawiono 79 takich samych kotków oraz jednego, który się od nich odróżnia. Żeby go znaleźć, trzeba przejrzeć dokładnie wszystkie rzędy. Czujny umysł powinien znaleźć kotka w 15 sekund. Czas start! 

koty.jpg
Który kot różni się od pozostałych?

Udało się? Jeśli nie, nie poddawaj się tak łatwo. Przyjrzyj się uważnie cechom wszystkich kotów na zdjęciu. Mają uszka, ogon, łapki. Znalezienie tego jedynego nie jest takie proste. 

Odpowiedź na zagadkę. To zadanie nie było łatwe

Zadanie nie było proste. Dla ułatwienia przygotowaliśmy podpowiedź: poszukiwany kotek ukrywa się w trzecim rzędzie od góry. Może teraz uda Ci się wskazać jego kryjówkę? Okazuje się, że od innych kotów różnił go brak małej tylnej łapki. 

Nie przejmuj się jeśli Ci się nie udało. Następnym razem będziesz czujniejszy! A tymczasem spróbuj swoich sił w innej zagadce z udziałem mruczących przyjaciół człowieka: na tym zdjęciu jest 6 kotów. Niewielu osobom udaje się odnaleźć je wszystkie.
 

Źródło: jagranjosh.com